Sobota, 29 października 2011, 21:30

Letni Puchar Kontynentalny kobiet subiektywnie i przeglądowo cz. 0 i 1

Anette Sagen
Anette Sagen
fot. Tadeusz Mieczyński

Pierwsza część podsumowania letniego to skoczkinie, które nie zdobyły żadnego punktu w letnich zawodach, bądź zdobyły ich bardzo mało (czyli zajęły miejsca od 31 do 54). Niektóre z nich zostaną w Pucharze Kontynentalnym, niektóre już niebawem wystąpią w Pucharze Świata.

Jako, iż to mój pierwszy artykuł na tej stronie przypomnę pokrótce oznaczenia zastosowane w artykule:
- w przypadku zawodniczek, które punktów nie zdobyły po nawiasie jest podana ilość startów (w nawiasie ilość dyskwalifikacji, bądź zawodów, w których dana zawodniczka nie wystąpiła), po średniku - najlepsze miejsce w sezonie
- w przypadku zawodniczek, które punkty zdobyły - w nawiasie ilość startów/ilość startów z punktami, po średniku najlepsze miejsce), zaś przy opisie konkursów w nawiasie po miejscu odpowiednio wynik pierwszej i drugiej serii
Dodatkowo także oznaczeniem COC lub coc objęte są zawodniczki, które zimą zdobyły punkty (COC), lub startowały w zawodach bez punktów (coc). W tej części komentarze wystąpią tylko przy niektórych zawodniczkach.

I. NIE ZDOBYŁY PUNKTÓW - 29 zawodniczek (kolejność - najpierw według ilości startów rosnąco, następnie alfabetycznie

Chiara Hoelzl (Włochy) / 18.07.1997 (1(1); 37) - Bischofsgruen 1 - 37, Bischofsgruen 2 - DSQ
Lea Wallewein (Niemcy) / 05.10.1992 (1(1); 52) - Bischofsgruen 1 - DSQ, Bischofsgruen 2 - 52
Janine Drechsel (Niemcy) / 02.08.1995 (2; 59) - Bischofsgruen 1 - 63, Bischofsgruen 2 - 59
Veronica Gianmoena (Włochy) / 25.10.1995 (2; 56) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 56, Bischofsgruen 2 - 60
Luisa Goerlich (Niemcy) / 21.12.1998 (2; 41) - Bischofsgruen 1 - 41, Bischofsgruen 2 - 53 - to najmłodsza ze wszystkich zawodniczek w minionym sezonie letnim. W Bischofsgruen miała ledwie 12 lat i 236 dni. Swoją drogą - w zawodach męskich taki wiek jest raczej nie do pomyślenia.
Melanie Haeckert (Niemcy) / 02.09.1994 (2; 47) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 47, Bischofsgruen 2 - 57
Jenny Synnove Hagemoen (Norwegia) / 23.02.1993 (2; 33) - COC - Trondheim 1 - 35, Trondheim 2 - 33 - pojawiła się tylko w ostatnich zawodach, za bardzo ich nie zwojowała, ale blisko punktów była.
Pauline Hessler (Niemcy) / 13.09.1998 (2; 34) - Bischofsgruen 1 - 36, Bischofsgruen 2 - 34
Silje Karlengen (Norwegia) / 26.06.1994 (2; 41) - COC - Trondheim 1 & 2 - 41
Nadine Kostner (Włochy) / 13.10.1992 (2; 53) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 53, Bischofsgruen 2 - 58
Manuela Malsiner (Włochy) / 15.12.1997 (2; 43) - Bischofsgruen 1 - 52, Bischofsgruen 2 - 43
Magdalena Pałasz (Polska) / 29.08.1995 (2(2); 62) - Bischofsgruen 1 - 62, Bischofsgruen 2 - 63, Oberwiesenthal 1 & 2 - DNS - Polki do światowej czołówki raczej się niestety nie zaliczają. Magdalena Pałasz zdecydowanie przegrywa rywalizację ze skoczkiniami z innych krajów.
Elisabeth Raudaschl (Austria) / 07.11.1997 (2; 49) - Bischofsgruen 1 - 54, Bischofsgruen 2 - 49
Anna Rieser (Austria) / 18.09.1997 (2; 48) - Bischofsgruen 1 - 50, Bischofsgruen 2 - 48
Karoline Roestad (Norwegia) / 12.06.1995 (2; 39) - Trondheim 1 - 40, Trondheim 2 - 39
Debora Schmidt (Niemcy) / 05.02.1997 (2; 43) - Bishofgruen 1 - 59, Bischofsgruen 2 - 56
Sonja Schoitsch (Austria) / 05.02.1997 (2; 43) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 43, Bischofsgruen 2 - 46 - te zawody w Bischofsgruen naprodukowały nam trochę zawodniczek w tej części podsumowania...
Silje Sprakehaug / 04.02.1991 (2; 33) - COC - Trondheim 1 - 33, Trondheim 2 - 34
Synne Steen Hansen / 1993 (2; 32) - COC - Trondheim 1 - 37, Trondheim 2 - 32 - jedna z bardziej tajemniczych zawodniczek, nigdzie nie znalazłem jej daty urodzenia

Anastazja Gładyszewa (Rosja) / 27.11.1987 (3; 33) - Zakopane - 33, Bischofsgruen 1 - 39, Bischofsgruen 2 - 50
Adelja Raszitowa (Rosja) / 03.05.1994 (3; 34) - Zakopane - 34, Bischofsgruen 1 - 61, Bischofsgruen 2 - 62
Jenny Rautionaho (Finlandia) / 26.07.1996 (4; 42) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 45, Bischofsgruen 2 - 44, Oberwiesenthal 1 - 43, Oberwiesenthal 2 - 42 - w każdym kolejnym konkursie była o miejsce wyżej - ciekawe...
Aleksandra Kustowa (Rosja) / 26.08.1998 (4(1); 32) - COC - Zakopane - 32, Bischofsgruen 1 & 2 - 42, Oberwiesenthal 1 - 42, Oberwiesenthal 2 - DNS
Lara Thomae (Holandia) / 29.04.1993 (4; 39) - COC - BISCHOFSGRUEN1 & 2 - 45, Trondheim 1 - 39, Trondheim 2 - 40
Sami Tuomitso (Finlandia) / 11.05.1994 (4; 38) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 55, Bischofsgruen 2 - 51, Oberwiesenthal 1 - 41, Oberwiesenthal 2 - 38
Joanna Gawron (Polska) / 30.05.1993 (5(1); 33) - coc - Szczyrk - 33, Zakopane - 35, Bischofsgruen 1 - 60, Bischofsgruen 2 - 54, Oberwiesenthal 1 - DNS, Oberwiesenthal 2 - 44 - kolejna nasza zawodniczka, która talent ma, ale z jakichś przyczyn (może też dlatego, że chyba kobiece skoki są u nas nieco zaniedbane) zupełnie nie radzi sobie w konfrontacji z innymi zawodniczkami
Joanna Szwab (Polska) / 17.02.1997 (5(1); 34) - coc - Szczyrk - 34, Zakopane - DSQ, Bischofsgruen 1 - 58, Bischofsgruen 2 - 61, Oberwiesenthal 1 - 45, Oberwiesenthal 2 - 40 - bodaj najlepsza z naszych skoczkiń, bardzo młoda (raptem 14 lat) i rokująca nadzieje. W słabo obsadzonym konkursie w Zakopanem mogła zdobyć punkty, ale - niestety - nieregulaminowy strój spowodował dyskwalifikację.
Tanja Kaverinen (Finlandia) / 17.01.1997 (6; 33) - Bischofsgruen 1 - 35, Bischofsgruen 2 - 37, Oberwiesenthal 1 - 35, Oberwiesenthal 2 - 33, Trondheim 1 - 38, Trondheim 2 - 35
Anastazja Weszekowa (Rosja) / 28.07.1995 (6; 31) - COC - Szczyrk - 31, Zakopane - 31, Bischofsgruen 1 - 51, Bischofsgruen 2 - 55, Oberwiesenthal 1 - 44, Oberwiesenthal 2 - 43 - Rosjanka w polskiej części cyklu była blisko zdobycia punktów, ale niestety nie udało jej się to. Tym samym zamyka tą część artykułu.

II. ZAWODNICZKI Z MIEJSC 31-54

54. Lucienne Hoeppner (Niemcy) / 20.07.1994 - 1 punkt (2/1; 30) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 44, Bischofsgruen 2 - 30 (28, 30)
52. Barbora Blazkova (Czechy) / 23.09.1997 - 2 punkty (6/1; 29) - Bischofsgruen 1 - 31, Bischofsgruen 2 - 36, OBERWIESENTHAL 1 - 29 (22, 29), Oberwiesenthal 2 - 35, Trondheim 1 - 36, Trondheim 2 - 35
52. Michaela Rajnochova (Czechy) / 30.05.1997 - 2 punkty (6/2; 30) - SZCZYRK - 30 (30, 30), ZAKOPANE - 30 (30, 30), Bischofsgruen 1 - 49, Bischofsgruen 2 - 35, Oberwiesenthal 1 & 2 - 37 - obie młode Czeszki skaczą na zasadzie "jakieś punkty się trafią" i faktycznie. Rajnochova nawet dwa razy punktowała, nic to, że na 30. miejscu.
50. Cornelia Roider (Austria) / 09.08.1994 - 4 punkty (3(1)/1; 27) - COC - Oberwiesenthal 1 - 40, Oberwiesenthal 2 - DNS, Trondheim 1 - 31, TRONDHEIM 2 - 27 (26, 28)
50. Sofia Tichonowa (Rosja) / 16.11.1998 - 4 punkty (4(2)/2; 29) - COC - Szczyrk - 32, ZAKOPANE - 29 (28, 29), Bischofsgruen 1 - 40, Bischofsgruen 2 - 29 (29, 29), Oberwiesenthal 1 - DNS, Oberwiesenthal 2 - DSQ - Młodziutka Rosjanka jest zdecydowanie najmłodszą, ze wszystkich zawodniczek, które zdobyły punkty COC w lato. W Zakopanem miała tylko 12 lat i 248 dni!

49. Anja Tepes (Słowenia) / 27.02.1991 - 5 punktów (4/1; 26) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 26 (29, 21), Bischofsgruen 2 - 37, Oberwiesenthal 1 - 38, Oberwiesenthal 2 - 34 - nazwisko ma bardzo dobre, prezentuje naprawdę dużą klasę, choć lato akurat miała nieco słabsze.
48. Dana Vasilica Haralambie (Rumunia) / 14.08.1997 - 6 punktów (6/2; 28) - COC - SZCZYRK - 28 (29, 27), ZAKOPANE 2 - 28 (27, 28), Bischofsgruen 1 & 2 - 47, Oberwiesenthal 1 - 34, Oberwiesenthal 2 - 39 - Młodziutka Rumunka jeździ regularnie na zawody, a w tych słabiej obsadzonych często zdobywa punkty. W zimię stanie przed szansą zdobycia punktów PŚ - co nie zdarzyło się żadnemu Rumunowi.
47. Gyda Enger (Norwegia) / 14.01.1993 - 7 punktów (2/2; 27) - COC - TRONDHEIM 1 - 28 (26, 29), TRONDHEIM 2 - 27 (29, 17) - Norweżka też lato potraktowała nieco ulgowo, stać ją bowiem na więcej.
46. Irina Taktajewa (Rosja) / 14.09.1991 - 9 punktów (6/2; 24) - COC - SZCZYRK - 29 (28, 29), ZAKOPANE - 24 (25, 25), Bischofsgruen 1 - 57, Bischofsgruen 2 - 39, Oberwiesenthal 1 - 35, Oberwiesenthal 2 - 41

44. Wendy Vuik (Holandia) / 25.11.1988 - 10 punktów (6/2; 26) - COC - SZCZYRK - 26 (25, 24), ZAKOPANE - 26 (24, 27), Bischofsgruen 1 - 38, Bischofsgruen 2 - 41, Trondheim 1 - 32, Trondheim 2 - 37 - Holenderki również, w przeciwieństwie do skoków męskich, liczą się w stawce. Może nie są w ścisłej czołówce, ale punktowane miejsca w nowym PŚ powinny być w ich zasięgu.
44. Veronika Zobel (Niemcy) / 10.11.1994 - 10 punktów (2/2; 25) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 27 (24, 29), Bischofsgruen 2 - 25 (21, 24)
43. Lucie Mikova (Czechy) / 21.09.1994 - 14 punktów (4/3; 25) - COC - SZCZYRK - 27 (26, 25), ZAKOPANE - 25 (26, 24), Oberwiesenthal 1 - 39, OBERWIESENTHAL 2 - 27 (25, 27) - Czeszka najniżej została sklasyfikowana z zawodniczek, które punktowały trzy razy w COC.
40. Maren Lundby (Norwegia) / 07.09.1994 - 20 punktów (2/2; 18) - COC - TRONDHEIM 1 - 18 (12, 21), TRONDHEIM 2 - 24 (27, 12)
40. Lindsay Van (USA) / 27.11.1984 - 20 punktów (2/2; 19) - COC - TRONDHEIM 1 - 19 (16, 19), TRONDHEIM 2 - 23 (21, 23) - niesamowicie ważna skoczkini - pierwsza mistrzyni świata w skokach narciarskich lato potraktowała bardzo ulgowo. Zobaczymy jak będzie zimą.
40. Svenja Wuerth (Niemcy) / 20.08.1993 - 20 punktów (4/4; 22) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 29 (28, 25), Bischofsgruen 2 - 22 (23, 20), OBERWIESENTHAL 1 - 28 (28, 26), OBERWIESENTHAL 2 - 25 (29, 18) - aż cztery razy zdobyła Niemka punkty, nigdy jednak nie było ich zbyt dużo, stąd niskie miejsce w końcowym rozrachunku.

39. Anette Sagen (Norwegia) / 10.01.1985 - 22 punkty (2/2; 19) - COC - TRONDHEIM 1 - 21 (21, 26), TRONDHEIM 2 - 19 (7, 29) - niby potraktowała lato ulgowo, jak wiele innych skoczkiń, niemniej Sagen ma chyba najlepsze lata już za sobą - rzadko nawiązuje już do czasów, kiedy walczyło z Iraschko o miano najlepszej.
38. Michaela Dolezelova (Czechy) / 12.07.1994 - 23 punkty (2/2; 18) - COC - SZCZYRK - 18 (15, 19), ZAKOPANE - 21 (21, 16)
37. Ramona Straub (Niemcy) / 19.09.1993 - 24 punkty (5(1)/3; 17) - COC - SZCZYRK - 22 (22, 23), Zakopane - DSQ, Bischofsgruen 1 - 30 (30, 30), Bischofsgruen 2 - 17 (13, 19), Oberwiesenthal 1 - 33, Oberwiesenthal 2 - 31
35. Jenna Mohr (Niemcy) / 15.04.1987 - 26 punktów (4/3; 21) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 25 (26, 23), Bischofsgruen 2 - 33, OBERWIESENTHAL 1 - 21 (22, 21), OBERWIESENTHAL 2 - 21 (18, 20)
35. Sabrina Windmueller (Szwajcaria) / 13.10.1987 - 26 punktów (4/4; 22) - COC – BISCHOFSGRUEN 1 - 22 (23, 20), Bischofsgruen 2 - 27 (29, 25), OBERWIESENTHAL 1 - 22 (27, 22), OBERWIESENTHAL 2 - 27 (26, 26) - latem pokazywała się tylko starsza z Windmuellerówien i sama w sobie robiła za drużynę szwajcarską.

33. Yurika Hirayama (Japonia) / 16.11.1990 - 29 punktów (2/2; 15) - COC - SZCZYRK - 15 (19, 9), ZAKOPANE - 18 (14, 23)
33. Katherina Keil (Austria) / 19.04.1993 - 29 punktów (2/2; 16) - COC - OBERWIESENTHAL 1 - 16 (11, 20), OBERWIESENTHAL 2 - 17 (14, 24)
32. Barbara Klinec (Słowenia) / 24.08.1994 - 33 punkty (4/4; 17) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 17 (16, 16), Bischofsgruen 2 - 18 (25, 12), OBERWIESENTHAL 1 - 27 (28, 24), OBERWIESENTHAL 2 - 29 (28, 28) - starsza z Klinecówien nie jest aż tak utalentowana, jak młodziutka Ema, ale wstydu słoweńskich skokom zdecydowanie nie przynosi. Słowenki należą do bardzo liczących się w światowych skokach.
31. Carina Vogt (Niemcy) / 05.02.1992 - 35 punktów (4/4; 12) - COC – BISCHOFSGRUEN 1 - 24 (25, 22), Bischofsgruen 2 - 12 (5, 18), OBERWIESENTHAL 1 - 30 (30, 28), OBERWIESENTHAL 2 - 26 (30, 11)

CDN

Jarek Gracka, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (6822) ilość komentarzy: (85)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Prosto z PŚ w Planicy
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Planica HS225
24.03.2017
godz. 15:00
Piątek, godz. 14:50
Piątek, godz. 14:45
Aktualna klasyfikacja Pucharu Świata:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRAFT StefanAustria1465
2.STOCH KamilPolska1434
3.TANDE Daniel AndreNorwegia1181
4.WELLINGER AndreasNiemcy1001
5.KOT MaciejPolska945
11.ŻYŁA PiotrPolska574
18.KUBACKI DawidPolska321
31.ZIOBRO JanPolska119
32.HULA StefanPolska110
61.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska9
65.MURAŃKA KlemensPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
HS
01.01.1970
godz. 01:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PAGNIER JosephineFrancja200
2.GOERLICH LuisaNiemcy160
3.HESSLER PaulineNiemcy110
4.MAIR SophieAustria95
5.ERNST GianinaNiemcy80
19.TWARDOSZ AnnaPolska23
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
HS
01.01.1970
godz. 01:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.HARALAMBIE DanielaRumunia485
2.RAJDA KingaPolska334
3.TRAMBITAS Andreea DianaRumunia279
4.KRAUS HenrietteNiemcy232
5.BARANCEWA AleksandraRosja216
15.TWARDOSZ AnnaPolska153
40.KARPIEL KamilaPolska66
41.PAŁASZ MagdalenaPolska64
46.SZWAB JoannaPolska58
87.KIL JoannaPolska16
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl