Rosjanie przygotowują się do organizacji Pucharu Świata
- 2011-05-24 14:13
Rosjanie, którzy przygotowują się do organizacji Igrzysk Olimpijskich oraz w niedalekiej przyszłości zawodów Pucharu Świata bardzo poważnie traktują czekające ich wyzwania. W połowie maja w pobliżu Petersburga odbyło się seminarium, podczas którego 90 uczestników z całego kraju dowiedziało się, jak sprawnie przygotować i przeprowadzić zawody najwyższej rangi.
Na seminarium pojawili się m.in. wykładowcy z FISu: Horst Tielmann specjalizujący się w skokach narciarskich oraz dyrektor kombinacji norweskiej Ulrich Wehling. Obecna była również Polka Agnieszka Baczkowska.
Po zakończeniu seminarium szkoleniowego delegatów technicznych, Nikołaj Pietrow, kierownik zawodów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej udzielił obszernego wywiadu dla portalu Skijumping.ru.
Poniżej prezentujemy jego fragmenty:
- Pierwsze seminarium jesienią 2010r. zorganizowane w głównej mierze dzięki inicjatywie Rosyjskiej Federacji Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej odbyło się jedynie z uczestnictwem Horsta Thielmana. Rozpatrzyliśmy wtedy główne kwestie związane z organizacją międzynarodowych zawodów. Teraz wraz z Federacją zaprosiliśmy także Ulricha Wehlinga i Agnieszkę Baczkowską z Polski. Był to krok wykonany w celu bardziej szczegółowego rozpatrzenia kwestii organizacji zawodów w kombinacji norweskiej, pracy biura zawodów. Na trzecie seminarium, które zgodnie ze wstępnym planem odbędzie się w Soczi w listopadzie 2011r., planujemy zaprosić także Ulliego Forera. Ulli jest przewodniczącym podkomitetu FIS do spraw zasad i kontroli. Na podstawie obowiązującej umowy, zorganizuje on dla nas szkolenie bezpośrednio dla sędziów dotyczące stylu. Będzie to specjalna dwudniowa sesja. Horst Thielman również będzie kontynuować pracę z nami. Nieoficjalnie kontroluje on nas w przygotowaniach do przeprowadzenia międzynarodowych zawodów. Być może, że jesienią zaprosimy też Agnieszkę Baczkowską, aby kontynuować kwestię pracy biura zawodów, a także szkolenia w dziedzinie kolejności działaj Komitetu Organizacyjnego zawodów podczas przygotowania do nich.
- Bardzo ważny jest fakt, że tę część seminarium przeprowadziliśmy już praktycznie, to znaczy dołączyliśmy szkolenie na zboczach kompleksu skoczni, na własne oczy obserwowaliśmy, jak przeprowadzane są zawody w sytuacji przybliżonej do rzeczywistości. W ostatnim dniu seminarium, 13 maja przeprowadziliśmy próbne zawody na skoczni i trasie biegowej, odbyliśmy inscenizację konkretnych sytuacji, które zdarzają się podczas prawdziwych startów. Chcielibyśmy szczególnie podziękować Federacji Petersburga, trenerom, kierownikom szkoły sportowej w Kawgołowo/Toksowo za udostępnienie pomieszczeń, skoczni i trasy do przeprowadzenia praktycznej części seminarium.
- Biorąc pod uwagę fakt, że w Rosji przez 20 lat nie przeprowadzano międzynarodowych zawodów, a ostatni konkurs odbył się w 1991r. w Petersburgu i był to Puchar Świata w kombinacji norweskiej, to trzeba przyznać, że od tego czasu wiele wody zdążyło upłynąć i trzeba sporo nadrobić. Mamy teraz zupełnie inne czasy, nastąpił wiek informacyjnych technologii, a zatem mamy do czynienia z przepaścią między tym co było kiedyś, a tym, co jest teraz. Chcę powiedzieć, że wszystko odbywa się zgodnie z planem, jednak nie z wyprzedzeniem. Wystarczy porównać to z takimi dyscyplinami sportu jak biathlon czy biegi narciarskie, które nie odnotowały przerwy w organizowaniu zawodów w ciągu tego 20-letniego okresu po rozpadzie Związku Radzieckiego. Mamy tam do czynienia z oczywiście o wiele większym doświadczeniem. Przeprowadzane są konkursy Pucharu Świata, Mistrzostwa Świata. To bardzo wysoki poziom! To samo dzieje się w przypadku chociażby hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego, czyli w tych dyscyplinach, które uważa się u nas za narodowe. Niestety skoki narciarskie i kombinacja norweska na razie nie wchodzą w ich skład, ale mamy nadzieję, że wkrótce przybliżymy się do nich. Wiele zależy oczywiście od naszych zawodników i ich wyników.
- Uważam, że procesy - budowa skoczni i przygotowanie specjalistów - w zasadzie odbywają się synchronicznie. Mówią o tym dane, które dziś pokazywałem dotyczące Soczi. Gotów jestem zobaczyć, jak wyglądają sprawy w Czajkowskim i Niżnym Tagile. Kompleksy budowane są równolegle. Nie powinniśmy od nich odstawać, ale i one nie powinny pozostawać w tyle. Jednym z takich zadań jest zachowanie synchroniczności do tego momentu, aż zaczniemy przeprowadzać międzynarodowe zawody w Rosji i oczywiście jest to 2012r. To najbliższa przyszłość, nadchodząca zima. Zgodnie z porozumieniem z FIS pierwszymi zawodami będą Puchar Kontynentalny w kombinacji norweskiej i FIS Cup w skokach narciarskich zaplanowane na pierwszym gotowym obiekcie. Najprawdopodobniej będzie to Czajkowski lub Niżnij Tagił w lutym 2012 r. W Soczi przeprowadzimy zawody Pucharu Rosji na skoczni K-125 w lutym 2012 r. w celu przetestowania skoczni w zimowych warunkach. Następnie zaplanowane są letnie międzynarodowe konkursy latem 2012 r.
- Przedsięwzięcia, które obecnie przeprowadzamy i przygotowania, które trwają stanowią zdecydowany krok wprzód, ponieważ wyniki trudno osiągnąć w tak krótkim okresie czasu. Przez wiele lat nie mieliśmy zupełnie niczego i okazał się potrzebny określony okres, aby wszystko odbudować i doprowadzić do poprawy sytuacji. To doskonale, że budowane są nowoczesne kompleksy skoczni w Rosji. Igrzyska Olimpijskie są impulsem do rozwoju wszystkich dyscyplin sportu i myślę, że bezpośrednio w waszych dyscyplinach będzie to duży krok wprzód. Ta aktywność, te działania, które toczą się obecnie w kraju, uwaga skupiona na reprezentacjach, wszystko to świadczy o dążeniu do wysokich rezultatów na Igrzyskach Olimpijskich. Dotyczy to także kwestii budowy kompleksów skoczni, szkoleniu ludzi, którzy będą przeprowadzać te zawody, ponieważ bardzo duże znaczenie ma prawdo przeprowadzania konkursów we własnym kraju. Na przykładzie USA, gdzie w 2002r. odbyła się Olimpiada, warto przypomnieć, że po tych zawodach w 2003r. Johnny Spillane został pierwszym w historii USA Mistrzem Świata w kombinacji norweskiej, a amerykańska drużyna jest aktualnie jedną z czołowych na świecie. Sytuacja jednak w każdym kraju kształtuje się inaczej.
-
Boy profesor
@piotr186
Zamiast czepiać się ewentualnych błędów, których tutaj nie ma, lepiej skomentuj jakiś fragment tego wywiadu, napisz swoją opinię na jakiś temat czy co. -
Antek doświadczony
@piotr186
Matury to Ty nie zdasz, bo tam potrzebne jest dobre czytanie ze zrozumieniem ;)
'była także' co oznacza, że oprócz tych osób z Rosji była jeszcze Polka -
Adrian D. redaktor
piotr186
Nie masz już nic innego do roboty jak tylko szukać dziury w całym przy każdej okazji? W jaki niby sposób z tych zdań wynika, że Polska jest częścią Rosji?
-
piotr186 profesor
z tych zdań:
"W połowie maja w pobliżu Petersburga odbyło się seminarium, podczas którego 90 uczestników z całego kraju"
"Obecna była również Polka Agnieszka Baczkowska"
Wynika że Polska jest częścią Rosji.... Nie wiedziałem... -
anonim
Znając ich pomysły, pewnie machną "Car-Skocznię" o K-800
Po car-dzwonie, car-dziale, car-czołgu i car-bombie (jak ktoś się nie spotkał z tymi wynalazkami, ich wielkością i żywotnością, polecam poczytać :-) ) czas na car-skocznię :-)
Testy przed pierwszymi zawodami zostaną objęte klauzulą największej tajności, do wiadomości zostanie podany tylko przypadek psa "Łajka XIV", który jako pierwszy pies na świecie wyląduje z telemarkiem powyżej 500 metra.
W trakcie pierwszych i jedynych zawodów okaże się, że dwóch przedskoczków cudem przeżyje lądowanie poza skocznią - jeden z lewej, drugi z prawej strony, po czym zawody zostaną przerwane. Rozmrożone na wiosnę tory wypaczą się całkowicie, uniemożliwiając ponowne użycie Car-Skoczni.
W wyniku poszukiwania winnych wypadki samochodowe będzie miało: dwóch wiceministrów sportu, trzech generałów i pięciu dziennikarzy, w tym jeden obcojęzyczny.
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
- Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
- Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
- Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
- Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
- Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
- Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
- Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
- Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
- Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
- Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
- Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
- W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
- W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).
Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu
Zaloguj się