PŚ Pań w Soczi: Sarah Hendrickson zwycięża w pierwszym konkursie

• 2012-12-08 14:46

Sarah Hendrickson zwyciężyła w pierwszym konkursie skoków narciarskich na olimpijskiej skoczni w Soczi. Amerykanka oddała skoki na odległość 103,5 m oraz 103 m i z notą 264,2 pkt pokonała rekordzistkę skoczni Sarę Takanashi.

Japonka w pierwszej serii lądowała na 106 m i ustanowiła nowy kobiecy rekord obiektu w Soczi. W finale oddała skok na odległość 104 m i musiała zadowolić się drugim miejscem na podium. Jako trzecia zawody ukończyła zawodniczka z Norwegii - Anette Sagen. Norweżka uzyskała 101,5 m oraz 98 m.

Tuż za podium sklasyfikowane zostały Daniela Iraschko oraz Coline Mattel. Austriaczka w pierwszej serii lądowała na 103,5 m a w drugiej na 95 m, natomiast Francuzka najpierw oddała skok na odległość 102 m a potem na 97,5 m.

Miejsce szóste zajęła najlepsza z zawodniczek włoskich - Evelyn Insam, która na skoczni w Soczi lądowała na 100 i 96,5 m. Kolejne miejsca wywalczyły Jacqueline Seifriedsberger oraz Carina Vogt. W pierwszej "10" zawodów znalazły się również zawodniczki ze Słowenii - Katja Pozun oraz z Niemiec Svenja Wuerth.

W pierwszej serii doszło do dwóch niegroźnych upadków - Słowenki Anji Tepes oraz Amerykanki Lindesy Van.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata...»

Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7604) komentarze: (15)