Wtorek, 14 lutego 2017, 17:57

Wypowiedzi Macieja Kota i Piotra Żyły po kwalifikacjach w Pjongczangu

Piotr Żyła
Piotr Żyła
fot. Tadeusz Mieczyński

Maciej Kot i Piotr Żyła po raz kolejny w tym sezonie nie musieli walczyć o prawo startu w zawodach z cyklu Pucharu Świata. Po tym, kiedy w obu seriach treningowych meldowali się w czołowej "10", w kwalifikacjach pojawiła się spora dysproporcja. Kot doleciał do 134. metra obiektu HS 140 w południowokoreańskim Pjongczangu, a Żyła lądował 10 metrów bliżej.

Maciej Kot:

- Jestem zadowolony, bo zrealizowałem swoje zadania na dzisiejszy dzień. Przede wszystkim chciałem się zaprzyjaźnić z tą skocznią i to wyszło pozytywnie. Od pierwszego skoku wszystko wyglądało dobrze. Są jeszcze pewne mankamenty do poprawy, ale oddałem naprawdę trzy dobre, równe skoki. Ta duża skocznia jest bardzo fajna. Ciężko mi ją porównać do jakiejś innej, ale przyjemnie się na niej skacze.

- Szczególnie ważną kwestią, którą dzisiaj zaobserwowałem jest to, że pomimo stosunkowo wietrznego dnia, na samej skoczni tego nie czuć. Dużą rolę odgrywają siatki, które szczelnie okalają zeskok, a po drugie zeskok jest wydrążony w skałach, co tworzy nieckę wolną od podmuchów wiatru. Pod kątem Igrzysk Olimpijskich i pozostałych konkursów w tym miejscu jest to dobra informacja. Skakanie tutaj sprawia radość i możliwe są loty powyżej 140 metrów, co Kamil pokazał już w pierwszej swojej próbie. Obiekt przygotowany jest dobrze, więc nie widzę problemów.

Jak 25-latek odebrał nowy kraj w kalendarzu Pucharu Świata? - Temat organizacji zostawmy na razie w spokoju. Koreańczycy się uczą i liczymy na to, że za rok będzie już wszystko w porządku. My koncentrujemy się na swojej pracy. To chcemy zrobić najlepiej. Sama Korea Południowa jest bardzo sympatyczna. Mieszkają tutaj otwarci i przyjaźni ludzie, co prawda nieznający za bardzo innych języków, ale chętni do pomocy. Również okolice Pjongczangu są bardzo piękne. Spore wrażenie robią też obiekty olimpijskie, które są rozlokowane w niewielkiej odległości od siebie. Jest na co patrzeć i można chłonąć tutejszą kulturę.

Jakie uczucia niosą ze sobą Walentynki spędzane na innym kontynencie, z dala od swojej życiowej partnerki? - Jest smutno, ale myślę, że przeniesiemy sobie to święto na późniejszą datę.

Piotr Żyła:

- Skoki treningowe były w miarę w porządku, ale kwalifikacyjny już nie do końca. Za wysoko jechałem na najeździe i po wyjściu z progu wszystko mi uciekło, przez co wyhamowałem prędkość nad bulą. Dalej nie było z czego lecieć. Ogólnie zapoznanie ze skocznią przyjemne, ale zabrakło nieco lepszej próby na koniec dnia. Mimo wszystko, jest okej.

- Na Koreę Południową nie narzekam. Jej mieszkańcy są bardzo przyjaźni i pozytywnie przysposobieni do życia. Obiekty, które przygotowali robią wrażenie. Wpompowano tutaj dużo pieniędzy, co widać choćby po wiosce olimpijskiej. Wszystkie wyciągi i areny są na najwyższym światowym poziomie. Na pełnych obrotach przygotowują się do przyszłorocznej imprezy.Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (14228) ilość komentarzy: (3)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
15.12.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KARPIEL KamilaPolska280
2.STRAUB RamonaNiemcy262
3.SEYFARTH JulianeNiemcy200
4.JAKOWLEWA LidijaRosja182
5.SZPINIEWA AnnaRosja154
19.TWARDOSZ AnnaPolska52
22.RAJDA KingaPolska34
33.SZWAB JoannaPolska20
45.PAŁASZ MagdalenaPolska5
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Whistler HS106
07.12.2017
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.HARALAMBIE DanielaRumunia382
2.KRIZNAR NikaSlowenia380
3.KARPIEL KamilaPolska237
4.GOERLICH LuisaNiemcy206
5.LEMARE LeaFrancja180
6.TWARDOSZ AnnaPolska141
7.RAJDA KingaPolska135
15.PAŁASZ MagdalenaPolska90
23.CIEŚLAR PaulinaPolska61
29.HARSCHE KatarzynaPolska48
55.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Czy Dawid Kubacki wygra klasyfikację generalną LGP 2017?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl