Piątek, 17 lutego 2017, 10:39

Skład Niemców na MŚ w Lahti, zmiany w kadrze Słowenii

Lahti 2017
Lahti 2017
fot. Lahti 2017

Zawody w Pjongczangu były dla wszystkich reprezentacji ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu Mistrzostwami Świata w Lahti. Po zakończeniu rywalizacji na olimpijskich skoczniach w Korei Południowej Werner Schuster podjął ostateczną decyzję, których zawodników zabierze ze sobą do Finlandii. Na zmiany we wcześniej nominowanym składzie zdecydował się Goran Janus.

Trener reprezentacji Słowenii już po weekendzie w Oberstdorfie podał nazwiska pięciu zawodników, którzy wezmą udział w najważniejszej imprezie tego sezonu – mieli to być Peter Prevc, Cene Prevc, Domen Prevc, Jernej Damjan i Jurij Tepes. Świetny występ Anze Laniska w Korei Południowej sprawił jednak, że szkoleniowiec zdecydował się dołączyć 20-letniego zawodnika do drużyny. W Pjongczangu Lanisek zajął 4. i 14. miejsce.

Zawody na olimpijskich obiektach w Korei Południowej nie były równie udane dla Jurija Tepesa, który dwukrotnie nie awansował do drugiej serii zawodów. W związku z tym Tepes nie uda się z całą reprezentacją do Lahti już na konkurs na skoczni normalnej, ale odbędzie kilka treningów pod okiem asystenta trenera reprezentacji, Janiego Grilca i dołączy do zespołu przed konkursem na dużej skoczni. Tymczasem Lanisek uda się do Finlandii już przed pierwszymi zawodami.

Skład na Mistrzostwa Świata podał także trener reprezentacji Niemiec, Werner Schuster. Zapewniony udział w imprezie mieli już Richard Freitag, Markus Eisenbichler i Andreas Wellinger, których wyniki w tym sezonie spełniały odpowiednie wymagania Niemieckiego Związku Narciarskiego – wszyscy trzej zawodnicy przynajmniej dwukrotnie w bieżącym sezonie uplasowali się w pierwszej szóstce konkursu. Po zawodach w Azji do drużyny dołączyli Stephan Leyhe i Karl Geiger.

Leyhe nie wystartował w Sapporo, a w Pjongczangu zajął 5. i 12. miejsce. Geiger w Japonii uplasował się na 13. i 16. pozycji a podczas konkursów na olimpijskich obiektach w Korei Południowej uzyskał 9. i 25. wynik w rywalizacji. - Obaj osiągali dobre wyniki przez cały sezon i zasługują na te nominacje – uważa Schuster.

Rywalizacja o tytuł mistrza świata na skoczni normalnej odbędzie się już za tydzień, w sobotę 25 lutego.

Magdalena Celuch, Źródło: siol.net/ran.de
oglądalność: (18915) ilość komentarzy: (57)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
15.12.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PAGNIER JosephineFrancja200
2.GOERLICH LuisaNiemcy160
3.HESSLER PaulineNiemcy110
4.MAIR SophieAustria95
5.ERNST GianinaNiemcy80
19.TWARDOSZ AnnaPolska23
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl