Piątek, 17 marca 2017, 21:43

Raw Air w Vikersund: Kamil Stoch zwycięzcą prologu!

Kamil Stoch
Kamil Stoch
fot. Tadeusz Mieczyński

Kamil Stoch wygrał prolog do niedzielnego konkursu indywidualnego turnieju Raw Air w norweskim Vikersund (HS225). Reprezentant Polski poszybował na odległość 226,5 m. W pierwszej serii zawodów wystąpi czterech Biało-Czerwonych. Na prowadzenie w norweskim cyklu powrócił Niemiec Andreas Wellinger.

Piątkowy, długo oczekiwany prolog okazał się być popisem w wykonaniu Kamila Stocha. Wicelider Pucharu Świata oddał najdłuższy lot serii - 226,5 m - i zwyciężył z przewagą 2,8 punktu nad Andreasem Wellingerem (213 m). Trzecie miejsce zajął Domen Prevc (220,5 m), który wyprzedził Michaela Hayboecka (213,5 m), Markusa Eisenbichlera (213,5 m) oraz Noriakiego Kasai (214,5 m).

Na siódmej pozycji sklasyfikowany został drugi z Polaków - Maciej Kot (206,5 m). Ósmy był Jurij Tepes (205,5 m), dziewiąty Peter Prevc (206,5 m), a dziesiąty - dotychczasowy lider Raw Air - Stefan Kraft (197 m).

Dawid Kubacki po locie na 202 metr zakończył prolog na osiemnastym miejscu. Do niedzielnego konkursu nie zakwalifikowali się czterdziesty szósty Jan Ziobro (174 m) i pięćdziesiąty ósmy Klemens Murańka (150,5 m).

O sporym szczęściu może mówić Piotr Żyła. Wiślanin zajął odległą, 62. pozycję po skoku na 147 metr, ale dzięki miejscu w czołowej dziesiątce klasyfikacji Pucharu Świata w lotach narciarskich wystąpi w niedzielnym konkursie.

Prolog rozpoczęto z 15. belki startowej, a po skokach 53 zawodników skrócono rozbieg do 14. platformy. Daniel Andre Tande, Andreas Wellinger i Stefan Kraft oddawali swoje próby z 12. belki.

W trakcie prologu rekordy życiowe ustanowili Eetu Nousiainen (142 m), Antti Aalto (167 m), Michaił Nazarow (173,5 m), Stefan Huber (186,5 m), Alex Insam (184,5 m) oraz Viktor Polasek (183 m).

Nowym liderem turnieju Raw Air został ponownie Andreas Wellinger (1445,9 pkt.). Niemiec wyprzedza o 24 punkty dotychczasowego prowadzącego, Stefana Krafta (1421,9 pkt.) oraz o 39,1 pkt. Markusa Eisenbichlera (1406,8 pkt.). Piąty jest Kamil Stoch (1363,9 pkt.), ósmy Maciej Kot (1311,9 pkt.), zaś piętnasty - Piotr Żyła (1235,2 pkt.).

Na sobotę zaplanowano w Vikersund konkurs drużynowy z udziałem dwunastu reprezentacji. Polacy wystąpią w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch. Początek rywalizacji o godzinie 16:15. Zawody poprzedzi seria próbna (15:00).

KLASYFIKACJE:
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Raw Air >>

Wyniki prologu Raw Air w Vikersund (HS225); 17.03.2017
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 PQ 69 STOCH Kamil POL 226.5 14 99.6 54.5 3.7 216.9
2 PQ 72 WELLINGER Andreas GER 213.0 12 98.8 54.5 3.3 214.1
3 PQ 68 PREVC Domen SLO 220.5 14 99.3 50.0 6.1 207.6
4 PQ 66 HAYBOECK Michael AUT 213.5 14 100.1 53.5 6.3 202.9
5 Q 62 EISENBICHLER Markus GER 213.5 14 100.0 54.0 3.5 200.6
6 Q 61 KASAI Noriaki JPN 214.5 14 99.4 56.5 -0.6 200.2
7 PQ 64 KOT Maciej POL 206.5 14 99.7 53.0 9.1 196.8
8 PQ 67 TEPES Jurij SLO 205.5 14 99.7 53.0 5.2 191.7
9 PQ 70 PREVC Peter SLO 206.5 14 98.9 54.0 -2.0 186.7
10 PQ 73 KRAFT Stefan AUT 197.0 12 98.7 51.0 -3.3 184.8
11 Q 54 JOHANSSON Robert NOR 200.5 14 100.5 50.5 5.9 183.9
12 Q 59 STJERNEN Andreas NOR 196.5 14 100.2 51.5 5.7 179.9
13 Q 11 ITO Daiki JPN 198.5 15 100.2 52.5 8.2 178.9
14 Q 57 KLIMOV Evgeniy RUS 190.0 14 99.9 52.0 10.5 177.4
15 Q 24 GRANERUD Halvor Egner NOR 210.0 15 100.1 53.0 -8.2 176.8
16 Q 48 LANISEK Anze SLO 202.0 15 100.0 52.5 1.7 176.6
17 Q 10 FORFANG Johann Andre NOR 196.0 15 99.5 51.0 8.4 174.6
18 Q 53 KUBACKI Dawid POL 202.0 15 100.7 53.5 -2.7 173.2
19 Q 58 FETTNER Manuel AUT 192.5 14 100.1 51.0 1.7 170.6
20 Q 49 SEMENIC Anze SLO 196.0 15 100.6 52.5 2.4 170.1
21 PQ 71 TANDE Daniel Andre NOR 182.5 12 98.8 50.0 0.2 169.9
22 Q 60 DAMJAN Jernej SLO 190.0 14 99.3 52.0 2.6 169.5
23 Q 42 MAEAETTAE Jarkko FIN 187.5 15 100.4 52.0 12.2 169.2
24 Q 50 BICKNER Kevin USA 198.5 15 100.6 51.0 -1.7 167.5
25 Q 28 FANNEMEL Anders NOR 196.5 15 99.8 52.0 -0.7 167.1
26 Q 55 DESCOMBES SEVOIE Vincent FRA 185.0 14 99.7 51.0 7.1 167.0
27 Q 38 AMMANN Simon SUI 188.0 15 100.0 50.5 9.9 166.0
28 Q 46 GEIGER Karl GER 189.5 15 100.8 51.5 4.4 163.3
29 Q 44 GLASDER Michael USA 190.0 15 100.7 51.0 4.2 163.2
30 Q 51 SCHLIERENZAUER Gregor AUT 199.5 15 100.0 49.0 -7.1 161.3
31 Q 26 SCHIFFNER Markus AUT 189.0 15 100.9 51.0 2.3 160.1
32 Q 31 KARLEN Gabriel SUI 192.0 15 98.8 51.5 -3.2 158.7
33 Q 47 WANK Andreas GER 188.5 15 100.8 49.5 1.4 157.1
34 Q 34 INSAM Alex ITA 184.5 15 100.1 51.0 -0.7 151.7
35 Q 29 HUBER Stefan AUT 186.5 15 100.1 50.5 -2.9 151.4
36 Q 63 FREITAG Richard GER 174.0 14 99.7 49.5 5.7 150.9
37 Q 21 KOUDELKA Roman CZE 176.5 15 99.3 51.0 6.3 149.1
38 Q 36 POLASEK Viktor CZE 183.0 15 100.0 50.5 -1.4 148.7
39 Q 3 BJOERENG Joacim Oedegaard NOR 185.0 15 100.4 46.5 -0.9 147.6
40 17 DESCHWANDEN Gregor SUI 176.0 15 99.4 49.5 6.4 147.1
40 9 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 177.5 15 100.1 49.0 5.1 147.1
42 33 DEZMAN Nejc SLO 179.0 15 100.3 49.5 1.9 146.2
43 45 LEYHE Stephan GER 179.5 15 100.9 49.5 -0.7 144.2
44 43 NURMSALU Kaarel EST 174.5 15 100.7 49.5 4.5 143.4
45 19 TAKEUCHI Taku JPN 173.5 15 99.7 49.5 5.1 142.8
46 56 ZIOBRO Jan POL 174.0 14 99.9 45.0 1.7 142.4
47 16 MATURA Jan CZE 172.5 15 100.1 49.5 3.3 139.8
48 25 LARINTO Ville FIN 177.0 15 100.2 49.5 -3.3 138.6
49 22 BRESADOLA Davide ITA 173.0 15 99.8 47.0 2.6 137.2
50 8 KOBAYASHI Ryoyu JPN 163.0 15 99.8 48.0 11.5 135.1
51 14 AALTO Antti FIN 167.0 15 99.5 45.0 8.5 133.9
52 23 NAZAROV Mikhail RUS 173.5 15 99.0 49.0 -7.8 129.4
53 52 VANCURA Tomas CZE 168.5 15 99.1 49.5 -5.0 126.7
54 4 SAKUYAMA Kento JPN 164.5 15 100.2 48.0 1.0 126.4
55 40 AUNE Joakim NOR 156.5 15 100.3 48.0 4.2 120.0
56 41 KOBAYASHI Junshiro JPN 150.0 15 99.7 47.0 11.8 118.8
57 15 PEIER Killian SUI 155.0 15 100.1 49.0 2.8 117.8
58 37 MURANKA Klemens POL 150.5 15 99.6 48.5 8.5 117.6
59 27 RHOADS William USA 155.0 15 99.2 47.5 3.7 117.2
60 1 BJERKEENGEN Fredrik NOR 168.0 15 99.8 28.0 5.4 115.0
61 2 HILDE Tom NOR 146.0 15 99.9 48.0 7.7 110.9
62 PQ 65 ZYLA Piotr POL 146.0 14 98.8 42.5 2.8 107.4
63 12 NOUSIAINEN Eetu FIN 142.0 15 100.3 47.0 9.1 106.5
64 35 COLLOREDO Sebastian ITA 141.5 15 98.8 46.5 -0.3 96.0
65 6 STURSA Vojtech CZE 145.0 15 99.8 43.5 -4.8 92.7
66 30 ZHAPAROV Marat KAZ 141.0 15 99.2 46.5 -3.3 92.4
67 20 LARSON Casey USA 136.0 15 99.3 44.5 -2.9 84.8
68 18 ROMASHOV Alexey RUS 127.0 15 99.1 42.5 5.6 80.5
69 13 BAZHENOV Aleksandr RUS 117.0 15 99.4 41.5 6.8 68.7
70 32 DELLASEGA Roberto ITA 119.0 15 98.3 42.5 0.2 65.5
71 39 SOKOLENKO Konstantin KAZ 111.0 15 99.3 40.5 6.8 60.5
72 7 MUMINOV Sabirzhan KAZ 111.0 15 99.0 41.0 -0.7 53.5
73 5 KARPENKO Nikolay KAZ 105.0 15 99.7 40.0 5.1 51.1
7DT_5436.jpg 7DT_5436.jpg
1/55
Kamil Stoch
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_5113.jpg 7DT_5113.jpg
2/55
Vikersundbakken
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_5131.jpg 7DT_5131.jpg
3/55
Vikersundbakken
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_5269.jpg 7DT_5269.jpg
4/55
Daniel-Andre Tande
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_5288.jpg 7DT_5288.jpg
5/55
Vikersundbakken
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_5364.jpg 7DT_5364.jpg
6/55
Sebastian Colloredo
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_5443.jpg 7DT_5443.jpg
7/55
Kamil StochAdam Małysz
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0934.jpg AY2I0934.jpg
8/55
Robert JohanssonJoakim Aune
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0944.jpg AY2I0944.jpg
9/55
Vikersundbakken
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0964.jpg AY2I0964.jpg
10/55
Vikersundbakken
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1065.jpg AY2I1065.jpg
11/55
Simon Ammann
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1082.jpg AY2I1082.jpg
12/55
Jarkko Maeaettae
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1131.jpg AY2I1131.jpg
13/55
Karl Geiger
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1177.jpg AY2I1177.jpg
14/55
Anze Lanisek
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1196.jpg AY2I1196.jpg
15/55
Anze Semenic
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1211.jpg AY2I1211.jpg
16/55
Kevin Bickner
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1239.jpg AY2I1239.jpg
17/55
Gregor Schlierenzauer
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1284.jpg AY2I1284.jpg
18/55
Dawid Kubacki
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1309.jpg AY2I1309.jpg
19/55
Robert Johansson
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1320.jpg AY2I1320.jpg
20/55
Vincent Descombes Sevoie
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1385.jpg AY2I1385.jpg
21/55
Manuel Fettner
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1412.jpg AY2I1412.jpg
22/55
Andreas Stjernen
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1421.jpg AY2I1421.jpg
23/55
Jernej Damjan
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1466.jpg AY2I1466.jpg
24/55
Richard Freitag
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1490.jpg AY2I1490.jpg
25/55
Maciej Kot
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1516.jpg AY2I1516.jpg
26/55
Piotr Żyła
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1537.jpg AY2I1537.jpg
27/55
Michael Hayboeck
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1560.jpg AY2I1560.jpg
28/55
Jurij Tepes
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1601.jpg AY2I1601.jpg
29/55
Kamil Stoch
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1649.jpg AY2I1649.jpg
30/55
Daniel-Andre Tande
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1666.jpg AY2I1666.jpg
31/55
Andreas Wellinger
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1699.jpg AY2I1699.jpg
32/55
Stefan Kraft
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1715.jpg AY2I1715.jpg
33/55
Fredrik Bjerkeengen
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1834.jpg AY2I1834.jpg
34/55
Daiki Ito
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1846.jpg AY2I1846.jpg
35/55
Roman Koudelka
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1896.jpg AY2I1896.jpg
36/55
Ville LarintoDaiki Ito
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1923.jpg AY2I1923.jpg
37/55
Kibice
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1980.jpg AY2I1980.jpg
38/55
Gabriel Karlen
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2038.jpg AY2I2038.jpg
39/55
Viktor Polasek
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2137.jpg AY2I2137.jpg
40/55
Michael Glasder
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2186.jpg AY2I2186.jpg
41/55
Andreas Wank
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2203.jpg AY2I2203.jpg
42/55
Anze Lanisek
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2296.jpg AY2I2296.jpg
43/55
Dawid Kubacki
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2335.jpg AY2I2335.jpg
44/55
Vincent Descombes Sevoie
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2392.jpg AY2I2392.jpg
45/55
Manuel Fettner
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2441.jpg AY2I2441.jpg
46/55
Markus Eisenbichler
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2481.jpg AY2I2481.jpg
47/55
Maciej Kot
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2520.jpg AY2I2520.jpg
48/55
Piotr Żyła
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2557.jpg AY2I2557.jpg
49/55
Maciej Kot
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2595.jpg AY2I2595.jpg
50/55
Domen Prevc
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2642.jpg AY2I2642.jpg
51/55
Kamil Stoch
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2677.jpg AY2I2677.jpg
52/55
Peter PrevcKamil Stoch
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2743.jpg AY2I2743.jpg
53/55
Andreas Wellinger
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2757.jpg AY2I2757.jpg
54/55
Kamil Stoch
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2773.jpg AY2I2773.jpg
55/55
Adam Małysz
17.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (89236) ilość komentarzy: (150)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Letnia
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Kuopio HS127
12.08.2017
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.WAGNER LukasNiemcy120
2.ZAJC TimiSlowenia118
3.TOLLINGER EliasAustria116
4.CECON FedericoWlochy102
5.LACKNER ThomasAustria95
11.KANTYKA PrzemysławPolska54
13.CZYŻ BartoszPolska44
16.WĄSEK PawełPolska32
23.BIELA StanisławPolska15
38.JUROSZEK KacperPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Oberwiesenthal HS106
18.08.2017
godz. 19:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PAGNIER JosephineFrancja200
2.GOERLICH LuisaNiemcy160
3.HESSLER PaulineNiemcy110
4.MAIR SophieAustria95
5.ERNST GianinaNiemcy80
19.TWARDOSZ AnnaPolska23
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Kandersteg HS106
16.09.2017
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRIZNAR NikaSlowenia200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy130
3.GOERLICH LuisaNiemcy125
4.HARALAMBIE DanielaRumunia120
5.MAIR SophieAustria86
6.KARPIEL KamilaPolska77
10.TWARDOSZ AnnaPolska51
14.RAJDA KingaPolska35
27.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl