Wtorek, 09 maja 2017, 20:57

PZN ogłosił kadry na sezon olimpijski

Polski Związek Narciarski
Polski Związek Narciarski
fot. pzn

We wtorek 9 maja, Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy kadr narodowych na sezon 2017/2018. W najbliższych miesiącach w strukturach naszej federacji trenować będzie 27 skoczków i skoczkiń. To grono może się jeszcze powiększyć do końca sierpnia o 1-2 juniorów.

Kadra Narodowa A:

Zawodnicy:

- Kamil Stoch (1987; KS Eve-nement Zakopane)

- Maciej Kot (1991; AZS Zakopane)

- Piotr Żyła (1987; WSS Wisła)

- Dawid Kubacki (1990; TS Wisła Zakopane)

- Stefan Hula (1986; KS Eve-nement Zakopane)

- Jakub Wolny (1995; LKS Klimczok Bystra)

- Krzysztof Miętus (1991; AZS Zakopane)

Kadra szkoleniowa:

- Stefan Horngacher - trener główny A, B, C

- Grzegorz Sobczyk - asystent trenera głównego

- Zbigniew Klimowski - asystent trenera głównego, koordynator A i B

- Michal Doleżal - trener techniczny, koordynacja sprzętowa A, B, C

- Łukasz Gębala - fizjoterapeuta

- Kacper Skrobot - serwisant

- Maciej Kreczmer - serwisant

Osoby współpracujące:

- dr Harald Pernitsch (Austria) - konsultant - Skoki A

- dr Aleksander Winiarski - lekarz - Skoki A, B, C

- Piotr Krężałek - biomechanik - Skoki A, B, C

- Adam Małysz - Dyrektor - Skoki A, B, C, K, KN, konsultant Zarządu PZN

Kadra Narodowa B:

Zawodnicy:

- Jan Ziobro (1991; WKS Zakopane)

- Klemens Murańka (1994; TS Wisła Zakopane)

- Aleksander Zniszczoł (1994; WSS Wisła)

- Krzysztof Biegun (1994; SS-R LZS Sokół Szczyrk)

- Bartłomiej Kłusek (1993; LKS Klimczok Bystra)

- Andrzej Stękała (1995; AZS Zakopane)

- Łukasz Bukowski (1997; TS Wisła Zakopane)

- Stanisław Biela (1994; UKS Sołtysianie Stare Bystre)

- Przemysław Kantyka (1996; LKS Klimczok Bystra)

Kadra szkoleniowa:

- Radek Żidek - trener główny

- Robert Mateja - asystent trenera głównego

- Marcin Bachleda - asystent trenera głównego

- Michał Górny - fizjoterapeuta

- wakat (serwisant)

Kadra Narodowa Młodzieżowa C:

Zawodnicy:

- Paweł Wąsek (1999; WSS Wisła)

- Bartosz Czyż (1999; WSS Wisła)

- Tomasz Pilch (2000; WSS Wisła)

- Kacper Juroszek (2001; WSS Wisła)

- Karol Niemczyk (2001; LKS Klimczok Bystra)

- Damian Skupień (1999; TS Wisła Zakopane)

W założeniu jest dokooptowanie do tej grupy 1-2 zawodników do dnia 31.08.2017.

Kadra szkoleniowa:

- Maciej Maciusiak - trener główny

- Wojciech Topór - asystent trenera głównego

- Piotr Fijas - asystent trenera głównego

- Daniel Kwiatkowski - fizjoterapeuta

- Kamil Skrobot - serwisant

Osoby współpracujące:

- Michał Wilk - tr. motoryki

- Magdalena Wieczorek - dietetyk - Skoki C + Biegi Mł. + Skoki Kobiet

Kadra Narodowa Młodzieżowa kobiet:

Grupa beskidzka:

Zawodniczki:

- Kinga Rajda (2000; SS-R LZS Sokół Szczyrk)

- Anna Twardosz (2001; PKS Olimpijczyk Gilowice)

Kadra szkoleniowa:

- Sławomir Hankus - trener główny

- Wojciech Tajner - trener współpracujący (Ś-BZN)

Grupa tatrzańska:

Zawodniczki:

- Magdalena Pałasz (1995; UKS Sołtysianie Stare Bystre)

- Kamila Karpiel (2001; AZS Zakopane)

- Joanna Kil (2000; AZS Zakopane)

Kadra szkoleniowa:

- Krystian Długopolski - trener współpracujący (TZN)

Szkolenie kobiet w skokach narciarskich będzie realizowane w oparciu o Tatrzański Związek Narciarski w Zakopanem i Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. W założeniach jest organizacja wspólnych zgrupowań dla całości grupy i typowanie najlepszych zawodniczek do startów w Pucharach Kontynentalnych i Pucharach Świata.

Dominik Formela, Źródło: pzn.pl
oglądalność: (13964) ilość komentarzy: (78)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Letnia
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Oberwiesenthal HS106
19.08.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PAGNIER JosephineFrancja200
2.GOERLICH LuisaNiemcy160
3.HESSLER PaulineNiemcy110
4.MAIR SophieAustria95
5.ERNST GianinaNiemcy80
19.TWARDOSZ AnnaPolska23
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
01.07.2017
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.HARALAMBIE DanielaRumunia485
2.RAJDA KingaPolska334
3.TRAMBITAS Andreea DianaRumunia279
4.KRAUS HenrietteNiemcy232
5.BARANCEWA AleksandraRosja216
15.TWARDOSZ AnnaPolska153
40.KARPIEL KamilaPolska66
41.PAŁASZ MagdalenaPolska64
46.SZWAB JoannaPolska58
87.KIL JoannaPolska16
Pełna klasyfikacja..»
Czy polscy skoczkowie zdominują Letnie Grand Prix 2017?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl