Wtorek, 09 maja 2017, 20:57

PZN ogłosił kadry na sezon olimpijski

Polski Związek Narciarski
Polski Związek Narciarski
fot. pzn

We wtorek 9 maja, Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy kadr narodowych na sezon 2017/2018. W najbliższych miesiącach w strukturach naszej federacji trenować będzie 27 skoczków i skoczkiń. To grono może się jeszcze powiększyć do końca sierpnia o 1-2 juniorów.

Kadra Narodowa A:

Zawodnicy:

- Kamil Stoch (1987; KS Eve-nement Zakopane)

- Maciej Kot (1991; AZS Zakopane)

- Piotr Żyła (1987; WSS Wisła)

- Dawid Kubacki (1990; TS Wisła Zakopane)

- Stefan Hula (1986; KS Eve-nement Zakopane)

- Jakub Wolny (1995; LKS Klimczok Bystra)

- Krzysztof Miętus (1991; AZS Zakopane)

Kadra szkoleniowa:

- Stefan Horngacher - trener główny A, B, C

- Grzegorz Sobczyk - asystent trenera głównego

- Zbigniew Klimowski - asystent trenera głównego, koordynator A i B

- Michal Doleżal - trener techniczny, koordynacja sprzętowa A, B, C

- Łukasz Gębala - fizjoterapeuta

- Kacper Skrobot - serwisant

- Maciej Kreczmer - serwisant

Osoby współpracujące:

- dr Harald Pernitsch (Austria) - konsultant - Skoki A

- dr Aleksander Winiarski - lekarz - Skoki A, B, C

- Piotr Krężałek - biomechanik - Skoki A, B, C

- Adam Małysz - Dyrektor - Skoki A, B, C, K, KN, konsultant Zarządu PZN

Kadra Narodowa B:

Zawodnicy:

- Jan Ziobro (1991; WKS Zakopane)

- Klemens Murańka (1994; TS Wisła Zakopane)

- Aleksander Zniszczoł (1994; WSS Wisła)

- Krzysztof Biegun (1994; SS-R LZS Sokół Szczyrk)

- Bartłomiej Kłusek (1993; LKS Klimczok Bystra)

- Andrzej Stękała (1995; AZS Zakopane)

- Łukasz Bukowski (1997; TS Wisła Zakopane)

- Stanisław Biela (1994; UKS Sołtysianie Stare Bystre)

- Przemysław Kantyka (1996; LKS Klimczok Bystra)

Kadra szkoleniowa:

- Radek Żidek - trener główny

- Robert Mateja - asystent trenera głównego

- Marcin Bachleda - asystent trenera głównego

- Michał Górny - fizjoterapeuta

- wakat (serwisant)

Kadra Narodowa Młodzieżowa C:

Zawodnicy:

- Paweł Wąsek (1999; WSS Wisła)

- Bartosz Czyż (1999; WSS Wisła)

- Tomasz Pilch (2000; WSS Wisła)

- Kacper Juroszek (2001; WSS Wisła)

- Karol Niemczyk (2001; LKS Klimczok Bystra)

- Damian Skupień (1999; TS Wisła Zakopane)

W założeniu jest dokooptowanie do tej grupy 1-2 zawodników do dnia 31.08.2017.

Kadra szkoleniowa:

- Maciej Maciusiak - trener główny

- Wojciech Topór - asystent trenera głównego

- Piotr Fijas - asystent trenera głównego

- Daniel Kwiatkowski - fizjoterapeuta

- Kamil Skrobot - serwisant

Osoby współpracujące:

- Michał Wilk - tr. motoryki

- Magdalena Wieczorek - dietetyk - Skoki C + Biegi Mł. + Skoki Kobiet

Kadra Narodowa Młodzieżowa kobiet:

Grupa beskidzka:

Zawodniczki:

- Kinga Rajda (2000; SS-R LZS Sokół Szczyrk)

- Anna Twardosz (2001; PKS Olimpijczyk Gilowice)

Kadra szkoleniowa:

- Sławomir Hankus - trener główny

- Wojciech Tajner - trener współpracujący (Ś-BZN)

Grupa tatrzańska:

Zawodniczki:

- Magdalena Pałasz (1995; UKS Sołtysianie Stare Bystre)

- Kamila Karpiel (2001; AZS Zakopane)

- Joanna Kil (2000; AZS Zakopane)

Kadra szkoleniowa:

- Krystian Długopolski - trener współpracujący (TZN)

Szkolenie kobiet w skokach narciarskich będzie realizowane w oparciu o Tatrzański Związek Narciarski w Zakopanem i Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. W założeniach jest organizacja wspólnych zgrupowań dla całości grupy i typowanie najlepszych zawodniczek do startów w Pucharach Kontynentalnych i Pucharach Świata.

Dominik Formela, Źródło: pzn.pl
oglądalność: (14378) ilość komentarzy: (78)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Hakuba HS131
26.08.2017
godz. 11:00
Sobota, godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja Letniego Grand Prix:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KUBACKI DawidPolska300
2.KOT MaciejPolska210
3.LEYHE StephanNiemcy154
4.KOUDELKA RomanCzechy140
5.ŻYŁA PiotrPolska120
6.HULA StefanPolska110
15.STOCH KamilPolska44
19.WOLNY JakubPolska34
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Oberwiesenthal HS106
18.08.2017
godz. 19:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PAGNIER JosephineFrancja200
2.GOERLICH LuisaNiemcy160
3.HESSLER PaulineNiemcy110
4.MAIR SophieAustria95
5.ERNST GianinaNiemcy80
19.TWARDOSZ AnnaPolska23
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Kandersteg HS106
16.09.2017
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRIZNAR NikaSlowenia200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy130
3.GOERLICH LuisaNiemcy125
4.HARALAMBIE DanielaRumunia120
5.MAIR SophieAustria86
6.KARPIEL KamilaPolska77
10.TWARDOSZ AnnaPolska51
14.RAJDA KingaPolska35
27.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl