Czwartek, 11 maja 2017, 00:55

Kadry Niemiec na sezon 2017/2018

26.02.2017 - Mix Niemiec w Lahti
26.02.2017 - Mix Niemiec w Lahti
fot. Tadeusz Mieczyński

Po Polakach, Norwegach czy Austriakach, Niemiecki Związek Narciarski jest kolejną federacją, która opublikowała składy poszczególnych grup szkoleniowych na sezon olimpijski. Pod skrzydłami Deutscher Skiverband znalazło się 50 skoczków i 33 skoczkinie.

W najbliższych miesiącach do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu pod okiem Wernera Schustera i Roara Ljoekelsoeya przygotowywać będzie się siedmiu zawodników. Dwóch ze statusem członków kadry A - Markus Eisenbichler oraz Andreas Wellinger, a także piątka przynależąca do kadry B - Severin Freund, Richard Freitag, Karl Geiger, Stephan Leyhe i mistrz świata juniorów z 2016 roku - David Siegel.

Mężczyźni:

Grupa szkoleniowa 1a: Markus Eisenbichler (A), Andreas Wellinger (A), Richard Freitag (B), Severin Freund (B), Karl Geiger (B), Stephan Leyhe (B), David Siegel (B)

Grupa szkoleniowa 1b: Andreas Wank (B), Marinus Kraus (B), Moritz Baer (B), Tim Fuchs (B), Julian Hahn (B), Martin Hamann (B), Felix Hoffmann (B), Johannes Schubert (B), Constantin Schmid (C)

Grupa szkoleniowa 2a: Adrian Sell (C), Jonathan Siegel (C), Cedrik Weigel (C), Justin Lisso (C), Jakob Kosak (C), Kilian Maerkl (B), Philipp Raimund (C), Luca Roth (C), Lennart Weigel (C)

Grupa szkoleniowa 2b: Erik Fuchs (D/C), Tom Gerisch (D/C), Claudio Haas (D/C), Quirin Modricker (D/C), Philipp Nickel (D/C), Fabian Schmidt (D/C), Finn Braun (D/C), Leif Fricke (D/C), Luca Geyer (D/C), Eric Hoyer (D/C), Frederick Jaeger (D/C), Kevin Kern (D/C), Paul Kinder (D/C), Simon Spiewok (D/C), Nick Dittrich (D/C), Aeneas Frisch (D/C), Justus Grundmann (D/C), Emmanuel Schmid (D/C), Simon Steinbeisser (D/C)

Skoczkowie objęci pomocą DSV: Dominik Maylaender (B2), Pius Paschke (B2), Sebastian Rombach (D2), Fabian Seidl (B2), Paul Winter (B2), Max Schaale (C2).

Kobiety:

Grupa szkoleniowa 1a: Katharina Althaus (A), Carina Vogt (A), Svenja Wuerth (A), Anna Rupprecht (B)

Grupa szkoleniowa 1b: Ulrike Graessler (B), Juliane Seyfarth (B), Ramona Straub (B), Gianina Ernst (C), Luisa Goerlich (C), Pauline Hessler (C), Agnes Reisch (C)

Grupa szkoleniowa 2a: Sophia Goerlich (C), Henriette Kraus (C), Arantxa Lancho (C), Selina Freitag (C)

Grupa szkoleniowa 2b: Leonie Glas (D/C), Alexandra Seifert (D/C), Josephin Laue (D/C), Sophia Maurus (D/C), Maria Gerboth (D/C), Alina Ihle (D/C), Sandra Mueller (D/C), Jenny Nowak (D/C), Pauline Stephani (D/C), Lilly Kuebler (D/C), Anni Bartl (D/C), Emily Franke (D/C), Emilia Goerlich (D/C), Anna Jaekle (D/C), Marie Naehring (D/C), Amelie Thannheimer (D/C), Michelle Goebel (D/C), Cindy Haasch (D/C)

Dominik Formela, Źródło: DSV
oglądalność: (8658) ilość komentarzy: (7)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Hakuba HS131
26.08.2017
godz. 11:00
Sobota, godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja Letniego Grand Prix:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KUBACKI DawidPolska300
2.KOT MaciejPolska210
3.LEYHE StephanNiemcy154
4.KOUDELKA RomanCzechy140
5.ŻYŁA PiotrPolska120
6.HULA StefanPolska110
15.STOCH KamilPolska44
19.WOLNY JakubPolska34
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Oberwiesenthal HS106
18.08.2017
godz. 19:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PAGNIER JosephineFrancja200
2.GOERLICH LuisaNiemcy160
3.HESSLER PaulineNiemcy110
4.MAIR SophieAustria95
5.ERNST GianinaNiemcy80
19.TWARDOSZ AnnaPolska23
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Kandersteg HS106
16.09.2017
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRIZNAR NikaSlowenia200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy130
3.GOERLICH LuisaNiemcy125
4.HARALAMBIE DanielaRumunia120
5.MAIR SophieAustria86
6.KARPIEL KamilaPolska77
10.TWARDOSZ AnnaPolska51
14.RAJDA KingaPolska35
27.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl