Czwartek, 11 maja 2017, 00:55

Kadry Niemiec na sezon 2017/2018

26.02.2017 - Mix Niemiec w Lahti
26.02.2017 - Mix Niemiec w Lahti
fot. Tadeusz Mieczyński

Po Polakach, Norwegach czy Austriakach, Niemiecki Związek Narciarski jest kolejną federacją, która opublikowała składy poszczególnych grup szkoleniowych na sezon olimpijski. Pod skrzydłami Deutscher Skiverband znalazło się 50 skoczków i 33 skoczkinie.

W najbliższych miesiącach do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu pod okiem Wernera Schustera i Roara Ljoekelsoeya przygotowywać będzie się siedmiu zawodników. Dwóch ze statusem członków kadry A - Markus Eisenbichler oraz Andreas Wellinger, a także piątka przynależąca do kadry B - Severin Freund, Richard Freitag, Karl Geiger, Stephan Leyhe i mistrz świata juniorów z 2016 roku - David Siegel.

Mężczyźni:

Grupa szkoleniowa 1a: Markus Eisenbichler (A), Andreas Wellinger (A), Richard Freitag (B), Severin Freund (B), Karl Geiger (B), Stephan Leyhe (B), David Siegel (B)

Grupa szkoleniowa 1b: Andreas Wank (B), Marinus Kraus (B), Moritz Baer (B), Tim Fuchs (B), Julian Hahn (B), Martin Hamann (B), Felix Hoffmann (B), Johannes Schubert (B), Constantin Schmid (C)

Grupa szkoleniowa 2a: Adrian Sell (C), Jonathan Siegel (C), Cedrik Weigel (C), Justin Lisso (C), Jakob Kosak (C), Kilian Maerkl (B), Philipp Raimund (C), Luca Roth (C), Lennart Weigel (C)

Grupa szkoleniowa 2b: Erik Fuchs (D/C), Tom Gerisch (D/C), Claudio Haas (D/C), Quirin Modricker (D/C), Philipp Nickel (D/C), Fabian Schmidt (D/C), Finn Braun (D/C), Leif Fricke (D/C), Luca Geyer (D/C), Eric Hoyer (D/C), Frederick Jaeger (D/C), Kevin Kern (D/C), Paul Kinder (D/C), Simon Spiewok (D/C), Nick Dittrich (D/C), Aeneas Frisch (D/C), Justus Grundmann (D/C), Emmanuel Schmid (D/C), Simon Steinbeisser (D/C)

Skoczkowie objęci pomocą DSV: Dominik Maylaender (B2), Pius Paschke (B2), Sebastian Rombach (D2), Fabian Seidl (B2), Paul Winter (B2), Max Schaale (C2).

Kobiety:

Grupa szkoleniowa 1a: Katharina Althaus (A), Carina Vogt (A), Svenja Wuerth (A), Anna Rupprecht (B)

Grupa szkoleniowa 1b: Ulrike Graessler (B), Juliane Seyfarth (B), Ramona Straub (B), Gianina Ernst (C), Luisa Goerlich (C), Pauline Hessler (C), Agnes Reisch (C)

Grupa szkoleniowa 2a: Sophia Goerlich (C), Henriette Kraus (C), Arantxa Lancho (C), Selina Freitag (C)

Grupa szkoleniowa 2b: Leonie Glas (D/C), Alexandra Seifert (D/C), Josephin Laue (D/C), Sophia Maurus (D/C), Maria Gerboth (D/C), Alina Ihle (D/C), Sandra Mueller (D/C), Jenny Nowak (D/C), Pauline Stephani (D/C), Lilly Kuebler (D/C), Anni Bartl (D/C), Emily Franke (D/C), Emilia Goerlich (D/C), Anna Jaekle (D/C), Marie Naehring (D/C), Amelie Thannheimer (D/C), Michelle Goebel (D/C), Cindy Haasch (D/C)

Dominik Formela, Źródło: DSV
oglądalność: (9180) ilość komentarzy: (7)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
15.12.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KARPIEL KamilaPolska280
2.STRAUB RamonaNiemcy262
3.SEYFARTH JulianeNiemcy200
4.JAKOWLEWA LidijaRosja182
5.SZPINIEWA AnnaRosja154
19.TWARDOSZ AnnaPolska52
22.RAJDA KingaPolska34
33.SZWAB JoannaPolska20
45.PAŁASZ MagdalenaPolska5
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Whistler HS106
07.12.2017
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.HARALAMBIE DanielaRumunia382
2.KRIZNAR NikaSlowenia380
3.KARPIEL KamilaPolska237
4.GOERLICH LuisaNiemcy206
5.LEMARE LeaFrancja180
6.TWARDOSZ AnnaPolska141
7.RAJDA KingaPolska135
15.PAŁASZ MagdalenaPolska90
23.CIEŚLAR PaulinaPolska61
29.HARSCHE KatarzynaPolska48
55.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl