Na żywo:
  • LPS | Hinterzarten | pierwsza seria konkursowa

    12:30 |Relacja FIS

[X] Zamknij
Czwartek, 18 maja 2017, 12:40

Polacy oddali pierwsze skoki na igelicie

Skocznie w Szczyrku
Skocznie w Szczyrku
fot. Alicja Kosman

Polscy skoczkowie maj± za sob± już pierwsze skoki tej wiosny. Od poniedziałku na kompleksie skoczni w Szczyrku trenuj± członkowie kadr A, B oraz juniorskiej.

Podopieczni Stefana Horngachera skakali głównie na obiekcie K70, ale dzi¶ odbyli również trening na skoczni K95.

- Oczywi¶cie oprócz pracy nad technik± podczas skoków pracujemy także na siłowni i sali nad motoryk±. Pogoda i warunki sprzyjaj±, więc wszystkie treningi odbyły się planowo - mówi Maciej Kot.

- Wrażenia z pierwszych skoków były pozytywne, zacz±łem z niezłego poziomu i mogłem od razu rozpocz±ć pracę nad kilkoma elementami, które chcemy poprawić. Oczywi¶cie poziom tych skoków odbiega jeszcze od tych z zimy, ale my¶lę, że s± to lepsze skoki niż w zeszłym roku o tej samej porze - kontynuuje nasz reprezentant.

- Na skoczni pracujemy głównie nad podstawami i dobr± baz± techniczn±. Je¶li chodzi o sprzęt to czekamy na informacje z kongresu FIS czy będ± jakie¶ zmiany w przepisach, wtedy będziemy dostosowywać nasz sprzęt - zdradza 5. zawodnik Pucharu ¦wiata w minionym sezonie.

- W Szczyrku s± również kadry B i juniorów, dzięki czemu możemy poznać nowych zawodników, a trenerzy maj± możliwo¶ć rozmów i ustalenia wspólnej strategii - dodaje zakopiańczyk.


Również Dawid Kubacki z optymizmem wypowiada się po pierwszych skokach tej wiosny.

- Wrażenia po pierwszych skokach s± całkiem pozytywne, nie zapomniałem jak się skacze i te skoki s± na dobrym poziomie. Byli¶my lekko zaskoczeni, tak krótkim czasem na odpoczynek po sezonie, ale juz w zeszlym roku ta przerwa była krótsza niż w latach poprzednich. Wiem, że jest to podyktowane tym, że mamy sporo pracy do wykonania, a że przez to mamy mniej wakacji? Sport przyzwyczaił mnie już do wyrzeczeń - mówi Dawid Kubacki.

- Oprócz obozu w Hiszpanii nie byłem na żadnych wakacjach. Dla mnie wystarczaj±cymi "wakacjami" jest pobyt w domu, kiedy mogę zaj±ć się swoj± drug± pasj±, czyli modelarstwem - dodaje mieszkaniec Nowego Targu.

- Już w trakcie sezonu typowali¶my elementy nad którymi trzeba jeszcze popracować. I s± to zarówno aspekty motoryczne, jak i techniczne, głównie detale, ale te detale maj± duże znaczenie. Czasami jest to praca nad utrwaleniem elementów, które wychodz± dobrze, a czasami nad popraw± tych, które jeszcze można poprawić. Z wiadomych przyczyn nie chciałbym zdradzać nad czym dokładnie pracuję - zakończył Kubacki.

Zgrupowanie kadr polskich skoczków w Szczyrku potrwa do pi±tku.Tadeusz Mieczyński, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (9252) ilo¶ć komentarzy: (13)
Ski Jumping Manager

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Prosto z P¦ w Engelbergu
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
20.01.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja180
2.BARANCEWA AleksandraRosja150
3.JAKOWLEWA MarijaRosja130
4.SZPINIEWA AnnaRosja100
4.KRAMER MaritaAustria100
8.PAŁASZ MagdalenaPolska65
13.KIL JoannaPolska43
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl