Bickner osamotniony w amerykańskiej kadrze "A"

  • 2017-06-24 13:17

Amerykański Związek Narciarstwa Klasycznego w miniony czwartek ogłosił podział kadr na nadchodzący sezon olimpijski. W najbliższych miesiącach w strukturach tej federacji trenować będzie sześciu zawodników. Status członka kadry "A" otrzymał tylko rekordzista kraju i kontynentu w długości skoku narciarskiego - Kevin Bickner.

20-letni przedstawiciel klubu Norge Ski Club na takie wyróżnienie zasłużył sobie występami podczas minionej edycji Pucharu Świata, która była najlepszą w jego dotychczasowej karierze. Bickner zdobył w niej 50 punktów, co dało mu 42. miejsce w klasyfikacji generalnej. Zdecydowanie najlepszy weekend zaliczył przy okazji finału Raw Air w Vikersund, gdzie podbił serca kibiców raz po raz bijąc rekord Stanów Zjednoczonych. Podopieczny Bine Norcica był bohaterem niedzielnego konkursu na największym obiekcie świata, kiedy w pierwszej serii poszybował na odległość 244,5 metra, co było nowym rekordem Ameryki Północnej. W rundzie finałowej Bickner nie ustał próby o 10 metrów krótszej, ale mimo upadku zajął 15. miejsce - najlepsze w historii swoich startów.

Status członków kadry "B" otrzymali jego towarzysze z konkursów drużynowych - Michael Glasder, William Rhoads oraz junior - Casey Larson. O ile dorobku punktowego w zawodach najwyższej rangi nadal nie otworzył Rhoads, o tyle Glasder w poprzednim sezonie zdobył pierwsze punkty PŚ w karierze. W Oberstdorfie i Sapporo łącznie zdobył trzy "oczka". Nową twarzą w elicie był Larson, który 1 lutego na Mistrzostwach Świata Juniorów przed własną publicznością w Park City zajął 8. miejsce, miesiąc później zadebiutował na światowym czempionacie seniorów w Lahti, a w marcu zadebiutował w indywidualnych zmaganiach z cyklu Pucharu Świata. W konkursie drużynowym w Vikersund ustanowił nowy rekord życiowy, który od tamtego czasu wynosi 216,5 metra.

Do trzeciej grupy szkoleniowej trafili dwaj skoczkowie z rocznika 1995 - AJ Brown i Nicholas Mattoon.

Kadra A:

- Kevin Bickner (1996).

Kadra B:

- Michael Glasder (1989);
- Casey Larson (1998);
- William Rhoads (1995).

Kadra C:

- AJ Brown (1995);
- Nicholas Mattoon (1995).

- Mamy dobry, młody zespół, który już pod koniec poprzedniego sezonu zdołał osiągnąć kilka wartościowych rezultatów. Na bazie tego chcemy dokonać kolejnego kroku naprzód w roku olimpijskim - mówi dyrektor drużyny i były skoczek narciarski Clint Jones.


Dominik Formela, źródło: usanordic.org + FIS
oglądalność: (10204) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Labrador_Retriever weteran
    @Nowyskoczek5 @kubsontter i @Nowyskoczek5

    Bickner mimo wszystko przebił wynik Glasdera dosyć znacząco, więc nie dziwi, że tylko on jest w kadrze A. Larson z kolei faktycznie dosyć dobrze rokuje, ale kadra A to kadra A, Larson na razie nie pokazał tyle, by się w niej znaleźć. Zasadniczo podział jest oczywisty i bardzo dobrze zrobiony.

  • kubsontter początkujący
    @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

    Michael Glasder ma już 28 lat,więc talentem nie można go nazwać.Albo w poprzednim sezonie wzniósł się na wyżyny swoich możliwości,albo będzie zdobywał punkciki przez parę następnych sezonów.Jak dla mnie bardziej nadawałby się już Casey Larson,bo potencjał jakiś ma.

    A co do Nathan Mattoon'a to chociaż od PK w Iron Mountain nie startował,to jego status to "active"

  • Nowyskoczek5 profesor
    -

    W kadrze A powinien jeszcze sie znaleźć Michael Glasder ktory w ubieglym sezonie zdobyl swoje pierwsze punkty w PŚ.


    A brat Nicholasa Matoona bodajże ma na imie Natan jeszcze skacze ?

  • Oreo profesor

    Ciekawe jakie to ma przełożenie na wsparcie bo chyba i tak trenują i jeżdżą razem na zawody (kadra A i B) a budżet mają wspólny skoro wspólny trener, serwismen... To chyba tylko tak dla picu jest?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl