Piątek, 14 lipca 2017, 22:27

Adam Małysz: "Jesteśmy na tym miejscu, na którym powinniśmy być"

Adam Małysz
Adam Małysz
fot. Tadeusz Mieczyński

Inauguracyjny konkurs drużynowy tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix padł łupem reprezentacji Polski, która zwyciężyła z ponad 12-punktową przewagą. Na temat dzisiejszych zawodów na wypowiedział się były skoczek oraz dyrektor-koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN Adam Małysz.

Biało-czerwoni dzięki triumfowi w rywalizacji drużynowej ponownie wskoczyli na tron. – Tak naprawdę nie opuściliśmy go (śmiech). W tym momencie jesteśmy w trakcie przygotowań do zimy, ale to nie przekreśla faktu, że podczas konkursów zawodnicy skaczą na sto procent swoich możliwości. Tak jest w przypadku każdego skoczka. Na pewno cieszy fakt, że dalej jesteśmy na tym miejscu, na którym powinniśmy być. Dawid z Maćkiem oddali bardzo dobre skoki, Piotrek skacze trochę w kratkę, Kamil zaczyna się zbierać tak, jak zwykle w lecie, a zimą forma przyjdzie. Trzeba się cieszyć z tego, co jest, bo jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji, a najbardziej buduje fakt, że może być jeszcze lepiej. Najważniejsza jest dla nas zima.

Jak duży wpływ na skoki Kamila Stocha może mieć to, że zmienił nieco technikę lądowania? – Myślę, że samo lądowanie nie ma skok żadnego wpływu. Najważniejsze jest odbicie i to, aby trafiał w próg. Cały czas ma z tym problemy, jego skoki są spóźnione, jednak gdy wybicie wyjdzie dobrze, wtedy mało kto jest w stanie go pokonać.

Czy Dawid Kubacki zdaniem "orła z Wisły" może być motorem napędowym naszej kadry? – Poprawił wiele elementów skoku i dzięki temu prezentuje się znakomicie. – Dawid jest zawodnikiem, który najlepiej radzi sobie w sytuacji, gdy podczas całego konkursu panuje tylny wiatr. Odbija się dosyć wysoko, podczas gdy skoczkowie, którzy lecą niższą parabolą mają w takich warunkach problem, żeby odlecieć. Dzisiaj skakał na swoim bardzo dobrym poziomie, a jego ostatni skok był znakomity.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela i Piotr Bąk

Piotr Bąk, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (2389) ilość komentarzy: (0)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
15.12.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KARPIEL KamilaPolska280
2.STRAUB RamonaNiemcy262
3.SEYFARTH JulianeNiemcy200
4.JAKOWLEWA LidijaRosja182
5.SZPINIEWA AnnaRosja154
19.TWARDOSZ AnnaPolska52
22.RAJDA KingaPolska34
33.SZWAB JoannaPolska20
45.PAŁASZ MagdalenaPolska5
Pełna klasyfikacja..»
Czy Dawid Kubacki wygra klasyfikację generalną LGP 2017?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie mam zdania
    99,99%
  3. Nie
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl