Sobota, 15 lipca 2017, 23:34

Stefan Hula: "Liczyłem na miejsce w składzie"

Stefan Hula
Stefan Hula
fot. Tadeusz Mieczyński

Piąte miejsce wywalczone przez Stefana Hulę w sobotnim konkursie w Wiśle Malince jest jednym z najlepszych rezultatów w jego karierze. Podopieczny Stefana Horngachera lepiej w zawodach z cyklu Letniego Grand Prix spisał się tylko w 2013 roku, kiedy to w Niżnym Tagile finiszował na 4. pozycji. Jak doświadczony członek kadry narodowej skomentował występ na obiekcie im. Adama Małysza (HS 134)?

- Bardzo się cieszę, bo skoki są solidne i dobre. To, co pokazywałem na treningach, pokazałem też w zawodach. Super dzień. Ja piąty, a dodatkowo mamy dwóch Polaków na najwyższych stopniach podium.

Brak nominacji do składu na konkurs drużynowy był sporym rozczarowaniem? - Było trochę sportowej złości, bo liczyłem na miejsce w składzie, ale w ogóle się tym nie przejąłem. Najważniejsze jest to, że wygraliśmy. Trener wytłumaczył mi powody swojej decyzji, więc nie ma problemu. Wyniki całej reprezentacji sprawiają mi radość. Jesteśmy naprawdę mocni i dobrze pracujemy.

Tak udany start Letniego Grand Prix to dobry sygnał przed zimą? - Okaże się <śmiech>. Jest lepiej niż przed rokiem, jeśli chodzi o moje przygotowania. Rozpoczęły się dużo lepiej i wszystko wygląda znacznie lepiej. Moje skoki są bardzo stabilne i to cieszy, bo na tym można budować formę na przyszłość.

Skąd tak duży progres formy już na tym etapie sezonu? - Dużo rzeczy się na to składa. Od technicznych kwestii po podejście do wszystkiego na spokojnie. Życie rodzinne jest ułożone, nic się nie dzieje, wszyscy jesteśmy zdrowi i szczęśliwi, ekipę też mamy super, więc wszystko się ze sobą łączy.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela

Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (9294) ilość komentarzy: (13)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
15.12.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KARPIEL KamilaPolska280
2.STRAUB RamonaNiemcy262
3.SEYFARTH JulianeNiemcy200
4.JAKOWLEWA LidijaRosja182
5.SZPINIEWA AnnaRosja154
19.TWARDOSZ AnnaPolska52
22.RAJDA KingaPolska34
33.SZWAB JoannaPolska20
45.PAŁASZ MagdalenaPolska5
Pełna klasyfikacja..»
Czy Dawid Kubacki wygra klasyfikację generalną LGP 2017?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie mam zdania
    99,99%
  3. Nie
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl