Niedziela, 16 lipca 2017, 00:15

Kamil Stoch: "Skoki to na szczęście zimowa dyscyplina"

Kamil Stoch
Kamil Stoch
fot. Tadeusz Mieczyński

Kamil Stoch starty w Letnim Grand Prix 2017 rozpoczął od falstartu. Zawodnik zamykający listę startową pierwszej serii uzyskał 119 metrów, co dało mu dopiero 31. pozycję, odbierając prawo startu w rundzie finałowej. Jak dwukrotny mistrz olimpijski skomentował dzień w Wiśle Malince?

- Jest dużo goryczy. To bardzo przykra sytuacja, ale z drugiej strony nie wali mi się świat. To dopiero pierwszy konkurs, a do tego latem. Widzę, że mam jeszcze sporo pracy przed sobą, aby ustabilizować swoje skoki. Powoli będę kontynuował pracę - zapowiada Stoch.

Co było powodem krótszego skoku? - Cała energia poszła w próżnię, zamiast trafić w próg. Z tego powodu wyleciałem dwa metry niżej niż zazwyczaj. Z takiego wyjścia z progu nie było szans odlecieć dalej.

Z jakimi wnioskami mistrz świata z 2013 roku opuści Beskidy? - Mam mieszane uczucia. W piątek oddawałem naprawdę solidne skoki, z których byłem zadowolony, a do tego byłem częścią drużyny, która wygrała zawody. Tym razem dostałem kopa w tyłek, aby nie trzymać głowy za wysoko, chociaż uważam, że i tak jej nie trzymam. Przyjmuję to jako lekcję i dodatkową motywację do jeszcze bardziej wzmożonego wysiłku.

- Nie można rozpaczać. Takie sytuacje się zdarzają i trudno. Ważne, że pozostali Polacy walczą w dalszym ciągu. Mamy kilku zawodników na najwyższym poziomie i oni dają radość kibicom - dodaje 30-latek.

- Na ogół początki lata mi nie leżą, ale na szczęście skoki to zimowa dyscyplina. Pozytywnie patrzę w przyszłość, ale i ze świadomością dużego wysiłku, który muszę włożyć w treningi. W kolejnych zawodach postaram się skakać lepiej niż w Wiśle - zakończył podopieczny Stefana Horngachera.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela

Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (8157) ilość komentarzy: (45)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
15.12.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KARPIEL KamilaPolska280
2.STRAUB RamonaNiemcy262
3.SEYFARTH JulianeNiemcy200
4.JAKOWLEWA LidijaRosja182
5.SZPINIEWA AnnaRosja154
19.TWARDOSZ AnnaPolska52
22.RAJDA KingaPolska34
33.SZWAB JoannaPolska20
45.PAŁASZ MagdalenaPolska5
Pełna klasyfikacja..»
Czy Dawid Kubacki wygra klasyfikację generalną LGP 2017?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie mam zdania
    99,99%
  3. Nie
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl