Wtorek, 08 sierpnia 2017, 15:43

Stephan Leyhe: Ten sukces smakowałby lepiej tylko w Willingen

Stephan Leyhe
Stephan Leyhe
fot. Sarah Braunias

Podczas Letniego Grand Prix w Hinterzarten (29-30 lipca) Stephan Leyhe skokami na odległość 102,5 oraz 103,5 metra potwierdził swoją znakomitą dyspozycję. Zdołał tym samym wywalczyć drugie miejsce i po raz pierwszy w swojej dotychczasowej karierze stanąć na podium w zawodach najwyższej rangi. W rozmowie z portalem wp.de 25-latek przyznał, że mogłoby być jeszcze piękniej.

- Hinterzarten leży w mojej ojczyźnie, więc sukces przed tutejszą publiką jest oczywiście niezwykle fajną sprawą. Bardziej idealnym miejscem byłoby tylko moje rodzinne Willingen – podsumował Leyhe.

Puchar Świata w Willingen, który zostanie zorganizowany na początku lutego, będzie tym samgm próbą generalną przed Igrzyskami Olimpijskimi w Korei Południowej. Jakie znaczenie ma sukces odniesiony w Hinterzarten w kontekście rywalizacji zimowej? – Żadne. Nabrałem jedynie trochę więcej wiary we własne siły. Jesteśmy dopiero na półmetku tego lata, a do sezonu zimowego zostały ponad trzy miesiące – wszelkie spekulacje w tym momencie są dosyć nieprofesjonalne.

W jednym z wywiadów po ostatnich zawodach Stephen Leyhe powiedział, że jego celem jest dostanie się do światowej czołówki. Czy nie jest tak, że już od dawna należy on do najlepszych? – Ogólnie rzecz biorąc, był to mój pierwszy konkurs, podczas którego zdołałem stanąć na podium. Jeśli ktoś mi mówi, że należę do szerokiej czołówki to okej, ale ja jednak chciałbym być w pierwszej dziesiątce i dlatego też takie sukcesy muszę powtarzać, szczególnie zimą.

– W zawodach bardzo ciężko było pobić Dawida Kubackiego. Powiedziałbym nawet, że był on nie do pokonania. Mój zwycięski skok z kwalifikacji był lepszy od tych, jakie oddałem w konkursie głównym. To drugie miejsce jest dla mnie naprawdę dobrym wynikiem – przyznał reprezentant klubu SC Willingen.

Kontuzja Severina Freunda, jaka wyklucza go zarówno ze startów w nadchodzącym sezonie zimowym, jak i w udziale w Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu, spowodowała, że jeszcze łatwiej można dostać się do kadry. Czy sukces odniesiony w Hinterzarten wpłynie na hierarchię w drużynie niemieckiej? – Przed każdą zimą jest tak, że droga do kadry jest otwarta. W ubiegłym roku Severin został wykluczony z pewnej części Turnieju Czterech Skoczni i na jej czele znaleźli się wówczas Markus Eisenbichler i Andreas Wellinger. Mam nadzieję, że w tym sezonie zamienimy się rolami <śmiech>.

Kinga Leśniewska, Źródło: wp.de
oglądalność: (3801) ilość komentarzy: (1)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
15.12.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KARPIEL KamilaPolska280
2.STRAUB RamonaNiemcy262
3.SEYFARTH JulianeNiemcy200
4.JAKOWLEWA LidijaRosja182
5.SZPINIEWA AnnaRosja154
19.TWARDOSZ AnnaPolska52
22.RAJDA KingaPolska34
33.SZWAB JoannaPolska20
45.PAŁASZ MagdalenaPolska5
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Whistler HS106
07.12.2017
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.HARALAMBIE DanielaRumunia382
2.KRIZNAR NikaSlowenia380
3.KARPIEL KamilaPolska237
4.GOERLICH LuisaNiemcy206
5.LEMARE LeaFrancja180
6.TWARDOSZ AnnaPolska141
7.RAJDA KingaPolska135
15.PAŁASZ MagdalenaPolska90
23.CIEŚLAR PaulinaPolska61
29.HARSCHE KatarzynaPolska48
55.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl