Na żywo:
  • LPS | Hinterzarten | pierwsza seria konkursowa

    15:30 |Relacja FIS

[X] Zamknij
Sobota, 12 sierpnia 2017, 12:00

LGP w Courchevel: Lanisek wygrywa kwalifikacje, Kubacki drugi

Anze Lanisek
Anze Lanisek
fot. Tadeusz Mieczyński

Anze Lanisek zwyciężył w kwalifikacjach do wieczornego konkursu Letniego Grand Prix we francuskim Courchevel (HS135). Reprezentant Słowenii poszybował na odległość 134,5 m. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki (129 m). W zawodach wystąpi komplet sześciu Polaków.

Przedpołudniowe kwalifikacje w Courchevel padły łupem Anze Laniska. Słoweniec z wynikiem 134,5 m pokonał o 4,3 punktu Dawida Kubackiego. Lider Letniego Grand Prix wylądował na 129 metrze i minimalnie wyprzedził Włocha Sebastiana Colloredo (130 m) oraz Norwega Roberta Johanssona (131 m). Piąty był Stefan Hula (131,5 m) ex aequo z Rosjaninem Denisem Korniłowem (129 m).

Kolejny z Polaków, Piotr Żyła (127 m) sklasyfikowany został na siódmej pozycji, tuż przed zdobywcą Kryształowej Kuli, Stefanem Kraftem (130,5 m). W dziesiątce znaleźli się również Anze Semenic (128,5 m) oraz Stephan Leyhe (122,5 m) i Kenneth Gangnes (128,5 m).

W wieczornym konkursie wystąpi komplet Polaków. Kamil Stoch wylądował na 120 metrze i uplasował się na trzynastym miejscu. Dwudziesty szósty był Jakub Wolny (121 m), zaś czołową trzydziestkę zamknął Maciej Kot (121 m).

Zdyskwalifikowani za nieregulaminowy kombinezon zostali Francuz Thomas Roch Dupland i - niemal tradycyjnie - Bułgar Władimir Zografski.

Kwalifikacje rozegrano z 13. belki startowej.

Początek wieczornego konkursu o godzinie 18:30. Wcześniej, bo o 17:30 rozpocznie się seria próbna.

Wyniki kwalifikacji LGP w Courchevel (HS135); 12.08.2017
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 Q 40 LANISEK Anze SLO 134.5 13 89.3 56.0 -17.9 115.2
2 Q 65 KUBACKI Dawid POL 129.0 13 89.7 55.0 -11.3 110.9
3 Q 56 COLLOREDO Sebastian ITA 130.0 13 89.2 55.0 -13.7 110.3
4 Q 50 JOHANSSON Robert NOR 131.0 13 89.7 54.5 -15.2 110.1
5 Q 61 HULA Stefan POL 131.5 13 89.2 57.0 -23.1 105.6
5 Q 32 KORNIŁOW Denis RUS 129.0 13 89.4 54.5 -16.1 105.6
7 Q 60 ŻYŁA Piotr POL 127.0 13 89.5 55.5 -17.5 101.6
8 Q 46 KRAFT Stefan AUT 130.5 13 89.0 53.5 -23.1 100.3
9 Q 48 SEMENIC Anze SLO 128.5 13 88.6 53.5 -20.3 99.5
10 Q 63 LEYHE Stephan GER 122.5 13 89.7 54.0 -10.1 99.4
10 Q 54 GANGNES Kenneth NOR 128.5 13 89.4 54.0 -20.9 99.4
12 Q 44 AMMANN Simon SUI 125.5 13 89.2 50.0 -11.6 99.3
13 Q 51 STOCH Kamil POL 120.0 13 89.4 53.5 -7.2 97.3
14 Q 14 SATO Yukiya JPN 126.5 13 88.4 53.5 -19.2 97.0
15 Q 8 FETTNER Manuel AUT 124.0 13 89.0 53.0 -14.9 96.3
16 Q 15 KARLEN Gabriel SUI 127.0 13 88.4 53.5 -21.0 96.1
17 Q 21 JELAR Ziga SLO 129.0 13 89.1 53.5 -25.1 95.6
18 Q 57 GRANERUD Halvor Egner NOR 125.5 13 88.8 52.5 -17.9 95.5
19 Q 33 AALTO Antti FIN 122.5 13 89.9 51.0 -11.2 95.3
20 Q 58 TANDE Daniel Andre NOR 127.5 13 89.3 55.5 -25.6 94.4
21 Q 25 STJERNEN Andreas NOR 123.5 13 89.6 52.5 -17.4 92.4
22 Q 9 NAKAMURA Naoki JPN 124.0 13 88.8 52.5 -18.8 91.9
23 Q 62 GEIGER Karl GER 121.0 13 89.4 52.5 -15.6 89.7
24 Q 45 LARINTO Ville FIN 120.0 13 89.1 53.0 -15.2 88.8
25 Q 47 JUSTIN Rok SLO 123.5 13 89.3 52.5 -21.4 88.4
26 Q 53 WOLNY Jakub POL 121.0 13 89.0 53.0 -18.5 87.3
27 Q 34 PEIER Killian SUI 115.0 13 89.7 51.5 -6.6 86.9
28 Q 17 VANCURA Tomas CZE 117.5 13 88.9 52.0 -12.3 86.2
29 Q 59 KOUDELKA Roman CZE 121.0 13 89.0 51.5 -18.4 85.9
30 Q 64 KOT Maciej POL 121.0 13 89.4 51.0 -18.0 85.8
31 Q 22 KOBAYASHI Junshiro JPN 116.5 13 88.1 51.0 -10.3 85.4
32 Q 49 ALTENBURGER Florian AUT 121.0 13 88.6 52.5 -20.7 84.6
33 Q 37 FANNEMEL Anders NOR 117.5 13 89.1 51.5 -13.9 84.1
34 Q 6 NAZAROW Michaił RUS 114.5 13 89.4 49.5 -8.3 82.3
35 Q 2 SAKUYAMA Kento JPN 119.0 13 88.7 50.5 -17.5 82.2
36 Q 41 KRANJEC Robert SLO 115.5 13 89.1 51.5 -12.9 81.5
37 Q 52 BRESADOLA Davide ITA 118.0 13 88.9 51.5 -19.2 79.7
38 Q 29 DESCOMBES SEVOIE Vincent FRA 115.5 13 89.1 49.0 -13.7 78.2
39 Q 19 SCHMID Constantin GER 112.0 13 88.7 49.5 -8.7 77.4
40 Q 39 SCHIFFNER Markus AUT 113.5 13 89.0 50.0 -14.7 74.6
41 Q 20 HAYBOECK Michael AUT 110.0 13 89.8 49.5 -8.8 73.7
42 Q 27 JANDA Jakub CZE 116.5 13 89.2 51.5 -22.7 73.5
43 Q 3 HAHN Julian GER 114.0 13 89.2 49.5 -17.1 72.6
44 Q 42 ZUPANCIC Miran SLO 106.5 13 89.3 49.5 -5.2 71.0
45 Q 18 HARADA Yumu JPN 110.0 13 88.4 50.5 -12.6 70.9
46 Q 31 DESCHWANDEN Gregor SUI 112.0 13 89.3 50.0 -15.9 70.7
47 Q 55 WANK Andreas GER 109.0 13 89.4 49.0 -10.7 69.5
48 Q 13 TROFIMOW Roman Siergiejewicz RUS 110.0 13 88.6 49.5 -15.8 66.7
49 Q 11 HLAVA Lukas CZE 109.5 13 88.7 49.5 -15.4 66.2
50 Q 36 AIGNER Clemens AUT 106.0 13 89.1 48.5 -9.8 64.5
51 23 BAER Moritz GER 110.5 13 89.3 50.5 -20.3 64.1
52 30 TARMAN Rok SLO 109.5 13 88.5 48.0 -18.4 61.7
53 10 BRASME Paul FRA 103.0 13 89.0 48.5 -10.3 58.6
54 16 HOFFMANN Felix GER 102.0 13 88.7 48.5 -13.2 53.9
55 35 ROMASZOW Aleksiej RUS 102.0 13 89.0 44.0 -12.5 50.1
56 38 POLASEK Viktor CZE 102.5 13 89.1 45.5 -15.0 50.0
57 28 ŻAPAROW Marat KAZ 94.0 13 88.3 47.5 -10.7 41.0
58 4 KARPIENKO Nikołaj KAZ 95.5 13 89.4 46.5 -15.1 38.3
59 7 LARSON Casey USA 90.0 13 89.1 45.5 -5.5 37.0
60 43 KOFLER Andreas AUT 93.0 13 89.0 43.0 -14.9 30.5
61 12 MAURER Joshua CAN 90.5 13 88.5 45.0 -13.1 29.8
62 5 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 87.0 13 88.7 45.5 -8.1 29.0
63 1 NOMME Martti EST 89.0 13 88.6 46.0 -16.0 25.2
DSQ 24 ROCH DUPLAND Thomas FRA DSQ
DSQ 26 ZOGRAFSKI Władimir BUL DSQ


Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (9620) ilość komentarzy: (10)
Ski Jumping Manager

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Prosto z PŚ w Engelbergu
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
20.01.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja180
2.BARANCEWA AleksandraRosja150
3.JAKOWLEWA MarijaRosja130
4.SZPINIEWA AnnaRosja100
4.KRAMER MaritaAustria100
8.PAŁASZ MagdalenaPolska65
13.KIL JoannaPolska43
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl