Czwartek, 02 listopada 2017, 19:38

Polacy nie potrenuj± w Wi¶le. Trwaj± przygotowania do inauguracji P¦

¦nieg na skoczni w Wi¶le
¦nieg na skoczni w Wi¶le
fot. Jan Winkiel/PZN

Już za nieco ponad dwa tygodnie w Wi¶le rozpocznie się olimpijski sezon Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich. Jak zapewniaj± organizatorzy, Skocznia im. Adama Małysza będzie przygotowana na czas. Plany musi jednak zmienić reprezentacja Polski, która nie przeprowadzi treningów na tym obiekcie przed inauguracj± P¦.

W przyszłym tygodniu organizatorzy rozpoczn± proces nakładania ¶niegu na zeskok wi¶lańskiego obiektu. – Głównym naszym wrogiem, je¶li można to tak nazwać, jest pogoda trudna do przewidzenia – przyznaje w rozmowie dla TVP Andrzej W±sowicz, wiceprezes PZN.

Organizatorzy chc± zabezpieczyć się przed ewentualn± zmian± pogody i oddadz± skocznię do użytku póĽniej niż zakładali. Tym samym plany musi zmienić reprezentacja Polski, która planowała odbyć trening na skoczni im. Adama Małysza. – Pod koniec przyszłego tygodnia, bez względu na ¶więto narodowe, rozpoczynamy "roz¶cielanie" ¶niegu. W razie deszczu będziemy go przykrywać. Obiekt udostępnimy na trzy dni przez zawodami – zapowiada W±sowicz.

Zdaniem wiceprezesa PZN, organizatorzy zdołali już wyprodukować 80 procent potrzebnej ilo¶ci ¶niegu. Dotychczas utworzony biały puch ulokowany jest na dole skoczni, w miejscu gdzie o tej porze roku nie dochodzi już słońce.

– Nie mamy innych problemów. Jedyna walka to z pogod±, ilo¶ci± ¶niegu – dodaje W±sowicz, który zapowiada również liczn± obsadę konkursów w Wi¶le: – W konkursie indywidualnym wystartuje 12 Polaków. Dzi¶ sprawdzałem to i mogę powiedzieć, że do tej pory, do zawodów zgłosili się skoczkowie z 18 państw, w sumie 79 zawodników.

Adam Bucholz, ¬ródło: sport.tvp.pl
ogl±dalno¶ć: (8011) ilo¶ć komentarzy: (55)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
15.12.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PAGNIER JosephineFrancja200
2.GOERLICH LuisaNiemcy160
3.HESSLER PaulineNiemcy110
4.MAIR SophieAustria95
5.ERNST GianinaNiemcy80
19.TWARDOSZ AnnaPolska23
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl