Czwartek, 09 listopada 2017, 21:42

Apoloniusz Tajner: Przymierzamy się do zrobienia pewnych korekt

Apoloniusz Tajner
Apoloniusz Tajner
fot. Tadeusz Mieczyński

Odsunięcie Krzysztofa Bieguna i Andrzeja Stękały od treningów z kadrą B nie musi oznaczać końca roszad w strukturach grup szkoleniowych Polskiego Związku Narciarskiego przed sezonem olimpijskim. Jak informuje Tomasz Kalemba na łamach portalu sport.onet.pl, zarząd federacji poważnie zastanawia się nad kolejnymi zmianami związanymi z bezpośrednim zapleczem drużyny Stefana Horngachera.

Przed tegorocznym sezonem letnim stery w kadrze B przejął trener z Czech, Radek Żidek. Na stanowisku głównego trenera tego zespołu zastąpił on Roberta Mateję, który zaczął pełnić funkcję asystenta, drugiego obok Marcina Bachledy. Prezes PZN, Apoloniusz Tajner, w rozmowie ze sport.onet.pl, mówi o nieczystej atmosferze panującej na zapleczu kadry A.

- Poluzowały się w sztabie wzajemne relacje. Problemem nie jest trener Żidek. On jest akurat oceniany pozytywnie i do niego ma żadnych zastrzeżeń. Problem jest w pozostałych członkach sztabu szkoleniowego, ale nie chcę tutaj mówić o nazwiskach. Przymierzamy się zatem do zrobienia pewnych korekt - zapowiada 63-letni działacz, zastrzegając, iż ewentualne zmiany w pierwszej kolejności zostaną skonsultowane ze Stefanem Horngacherem.

Czy odsunięci od centralnego szkolenia Krzysztof Biegun oraz Andrzej Stękała stoją na straconej pozycji przed sezonem 2017/2018? Jak się okazuje, w tym temacie może nastąpić nieoczekiwany zwrot akcji.

- Mamy przygotowane dwa-trzy warianty, ale musimy to skonsultować z grupami szkoleniowymi, które teraz są na wyjazdach. Zostawiliśmy sobie jeszcze kilka dni na podjęcie konkretnych decyzji - dodaje Tajner.

Jak pisze Tomasz Kalemba na łamach portalu sport.onet.pl, w ostatnich dniach doszło do spotkania Tajnera z Biegunem, Stękałą i Bartłomiejem Kłuskiem, na którym obecni byli też dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN - Adam Małysz oraz sekretarz generalny PZN - Tomasz Wieczorek.

O odsunięciu Bieguna oraz Stękały od treningów z kadrą B szerzej informowaliśmy >>>TUTAJ<<<.

Dominik Formela, Źródło: sport.onet.pl
oglądalność: (6882) ilość komentarzy: (41)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
15.12.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PAGNIER JosephineFrancja200
2.GOERLICH LuisaNiemcy160
3.HESSLER PaulineNiemcy110
4.MAIR SophieAustria95
5.ERNST GianinaNiemcy80
19.TWARDOSZ AnnaPolska23
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl