LPI Pań w Oslo: Sieff nokautuje, trzy Polki w czołowej "10"

  • 2023-09-10 09:40

Włoszka Annika Sieff bezapelacyjnie wygrała niedzielny konkurs z cyklu Letniego Pucharu Interkontynentalnego kobiet w Oslo (HS106). W czołowej "10" uplasowały się trzy reprezentantki Polski, a najlepiej z nich spisała się Anna Twardosz (7. miejsce).

Zawodniczka z Italii, która w ostatnich latach należała do światowej elity kombinatorek norweskich, zaliczyła imponujące wejście do środowiska skoków narciarskich. W niedzielę 19-latka pochodząca z Trydentu zdeklasowała resztę stawki, skacząc 101,5 oraz 101 metrów. Jej przewaga nad Ingvild Synnoeve Midtskogen (97,5 oraz 94 metry), triumfatorką sobotnich zawodów w Oslo, wyniosła 24,3 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła rodaczka Midtskogen i kolejna z Norweżek - Kjersti Graesli (dwukrotnie 95 metrów). Obie, podobnie jak Sieff, jeszcze minionej zimy próbowały swoich sił w kombinacji norweskiej podczas mistrzostw świata juniorów w narciarstwie klasycznym.

Solidny występ na drugoligowym froncie zaliczyły Polki. Anna Twardosz (89,5 oraz 93 metry) finiszowała siódma, tuż za nią znalazła się Nicole Konderla (92,5 oraz 88 metrów), a czołową "10" uzupełniła Natalia Słowik (dwukrotnie 87 metrów). Dla 18-latki jest to najlepszy wynik osiągnięty na zapleczu Pucharu Świata. W mglistych zawodach w stolicy Norwegii wystartowała także Paulina Cieślar, która została sklasyfikowana na 12. miejscu w stawce 25 skoczkiń.

Do rywalizacji nie przystąpiła przedstawicielka gospodarzy - Nora Midtsundstad, natomiast w finale nie skoczyła Sandra Sproch ze Stanów Zjednoczonych, która w pierwszej serii konkursowej zaliczyła groźnie wyglądający upadek.

Kolejnym przystankiem Letniego Pucharu Interkontynentalnego kobiet będzie Stams. Skoczkinie zmierzą się na Brunnentalschanze (HS115) w najbliższy weekend (16-17 września). Na czele klasyfikacji generalnej plasują się Midtskogen i Sieff, które mają na swoim koncie po 180 punktów. Najwyżej spośród Polek plasuje się Konderla, której 82 punkty dają 7. miejsce.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz klasyfikację generalną Letniego Pucharu Interkontynentalnego Pań 2023 >>>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6674) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Bernat__Sola profesor
    @Lataj

    A jakie miał? Bo upadek oczywiście kojarzę, ale to było w odwołanych zawodach, więc nie ma z tego protokołu.

  • Lataj profesor
    @Bernat__Sola

    Czyżby niższe noty niż u Morgensterna w Kuusamo 2003?

  • Bernat__Sola profesor

    Dobry występ Polek. Twardosz tym razem utrzymała pozycję w top 10. Konderli poszło nieco gorzej niż w sobotę, choć tragedii raczej i tak nie ma (ale stać ją na więcej, co udowodniła właśnie w tym pierwszym konkursie). Miło, że w "10" zmieściła się też juniorka Słowik. Cieślar także była wyżej niż w pierwszym konkursie. Skakanie na poziomie Logar czy Pirnovar to powód do radości (pytanie, czy to Polki tak dobrze, czy Słowenki tak słabo).

    Sieff co prawda rzeczywiście - z tego co widzę - była w skokowej czołówce wśród kombinatorek, ale ten wynik jest i tak imponujący. Jeśli będzie tak zimą (a wcale nie musi), to Annika może się okazać dla Włoszek nie tylko wzmocnieniem, ale i nową liderką :P. Same siostry Malsiner chyba jednak trochę zawiodły, bo zimą wygrywały z młodymi Norweżkami. I o ile Lara nie straciła do nich dużo, o tyle Jessica przegrywająca nawet z Polkami to już smutny widok.

    Midtskogen i Græsli w poprzednim sezonie pojawiały się w PŚ, choć nie potrafiły punktować - ale w PI, jak widać, i tak są wysoko. Bardzo dobrze skakała również Traaserud, która w poprzednim sezonie była co najmniej półkę niżej od dwóch wyżej wymienionych. Midtsundstad nie startowała, jakaś choroba, czy co?

    Z całkiem niezłej strony pokazała się Johnson. Mam nadzieję, że młoda Amerykanka Sproch, która upadła w I serii i nie wystartowała w II, szybko dojdzie do siebie, chociaż noty sugerują okropny wypadek.

  • Oczy Aignera profesor

    Jaka liczba widzów? Ktoś wie?

  • Arturion profesor
    @janbombek

    W przypadku Polek możemy mówić o dobrym występie. Wszystkie zawodniczki były w zasięgu Konderli. Tej sprzed dwóch lat, a nawet i Twardosz. Teraz muszą mozolnie odzyskiwać, co straciły, Potem wznieść się wyżej. Są na dobrej drodze. Gorzej, że zaplecze jeszcze kuleje. Widać jednak, że Rodlauer robi sporo.

  • janbombek doświadczony

    Zawody rzeczywiście słabo obsadzone, ale nawet w tej sytuacji trzy miejsca w pierwszej dziesiątce cieszą. Może to będzie zachęta do dalszej pracy i nastąpi jakieś przełamanie.

  • Arturion profesor
    @Lataj

    Mnie bardziej, bo stawiałem na jej zwycięstwo.
    Ale widać było od początku, że się z czymś boryka.
    Ale, że Sieff okazała się lepsza od sióstr Malsiner? Wiedziałem, że może się liczyć w walkę o top-30 PŚ, ale nie sądziłem, że może więcej.

  • Lataj profesor
    @Arturion

    Racja, w ogóle nie startowała. Wczoraj mnie i tak nieco zawiodła.

  • Arturion profesor
    @Lataj

    Midtsundstad DNS.

  • Lataj profesor

    Ex kombinatorka wjeżdża z buta w LPI, a dwie młode Norweżki pokonują również perspektywiczną, ale starszą Midtstundstad. Szkoda, że żadnej z Polek nie udało się ukończyć konkursu w top 5, a zwłaszcza Konderli, od której powinno się więcej wymagać niż 8. miejsce w niższej lidze. Jednak 6. miejsce Twardosz oraz lokaty Słowik i Cieślar są dobre. Mocna Johnson, ale Słowenki tak samo słabe jak mężczyźni, pomijając Hafnara.

  • sheef profesor
    Statystyki konkursu

    1 zwycięstwo An. Sieff (2 podium w karierze),
    2 podium w karierze Midtskogen,
    1 podium w karierze Graesli.

  • SzeskaFanStocha bywalec

    Poziom zawodów oczywiście bardzo niski. Skocznia hs 106 a mniej niż 90 metrów wystarczy na czołową 10
    Należy jednak pochwalić nasze zawodniczki, bo niewierzę, że to mówię ale spisują się lepiej niż mężczyźni.

  • pb88 stały bywalec
    Nieoficjalna klasyfikacja drużynowa Letniego Pucharu Interkontynentalnego Pań 2023

    1. Norwegia 482
    2. Włochy 327
    3. Polska 227
    4. Stany Zjednoczone 182
    5. Słowenia 140
    6. Ukraina 53

  • Lataj profesor

    A we wstępnej wersji nie można było wspomnieć o pozostałych lokatach Polek? Wiem, można włączyć sobie pełne wyniki, ale jakaś wzmianka musi być, jak ktoś nie chce znów klikac.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl