Mistrzostwa Rumunii w Rasnovie: Haralambie i Cacina najlepsi na normalnej skoczni

• 2023-10-22 17:30

W niedzielę na normalnej skoczni Trambulina Valea Carbunarii (HS97) w Rasnovie rozegrano zawody indywidualne i drużynowe w ramach tegorocznych Mistrzostw Rumunii w skokach narciarskich. Konkurs mężczyzn wygrał Daniel Andrei Cacina, z kolei u pań najlepsza okazała się Daniela Haralambie.

Po pierwszej serii rywalizacji mężczyzn na prowadzeniu znajdował się Mihnea Alexandru Spulber (92 m), który miał pięciopunktową przewagę nad drugim Danielem Andrei Caciną (89,5 m). Na trzeciej pozycji sklasyfikowany był zwycięzca konnkursu na średniej skoczni, Nicolae Sorin Mitrofan (88 m).

W finale po zwycięstwo poszybował Daniel Andrei Cacina. Lot na 95 metr pozwolił mu triumfować z przewagą 3,5 punktu nad Mihneą Alexandru Spulberem (91,5 m). Brązowy medal wywalczył Nicolae Sorin Mitrofan (91 m).

W konkursie wzięło udział ośmiu zawodników.

8 ENEA Darius 2005 49.0 54.0 46.0

Zmagania pań zakończyły się deklasacją ze strony Danieli Haralambie. Mistrzyni ze średniej skoczni oddała skoki na odległość 85 m oraz 90 m, dzięki którym triumfowała z przewagą 107 punktów nad drugą Delią Anamarią Foleą (65,5 m i 63,5 m). Skład podium uzupełniła Andreea Diana Trambitas (60,5 m i 61 m).

W rywalizacji udział wzięło 8 zawodniczek.

8 STANCIU Szerena Maria 2006 40.0 40.0 0.0

W Rasnovie przeprowadzono również konkurs dla młodzieży - roczników 2006 i młodszych. Zawody wygrał Cosmin Florin Donciu (69,5 m i 77 m) przed sklasyfikowanymi ex aequo na drugim miejscu Cosminem Robertem Dreceą (62 m i 74,5 m) oraz Lucą Spulberem (66 m i 72 m).

W zawodach drużynowych triumfował klub CS Dinamo w składzie: Andrei Feldorean, Mihnea Alexandru Spulber oraz Daniel Andrei Cacina. Zwycięzcy okazali się lepsi o 97 punktów od ekipy CSS Dinamo Rasnov. Trzecie i czwarte miejsca zajęły zespoły ACS Sacele.

Lp. Klub Skład Nota
1 CS Dinamo Feldorean, M. Spulber, Cacina 596.0
2 CSS Dinamo Rasnov Jipescu, Folea, Drecea 499.0
3 ACS Sacele Comanescu, L. Spulber, Donciu 347.0
4 ACS Sacele Sandulescu, Enea, Mitu 189.0

Mistrzostwa Rumunii zakończyła rywalizacja duetów mieszanych z udziałem siedmiu par. Konkurs zdominowali Daniela Haralambie (72 m i 69 m) oraz Daniel Andrei Cacina (92,5 m i 95,5 m), którzy okazali się lepsi o 118,5 punktu od drugiej drużyny - Andreei Diany Trambitas (54 m i 54,5 m) i Andrei Feldoreana (83 m i 85 m). Trzecie miejsce zajęli Maria Daria Chindris (53 m i 51 m) oraz Mihnea Alexandru Spulber (84,5 m i 82 m).