"Polski Słoweniec" zerwał więzadła. "Do zobaczenia w następnym sezonie"

• 2023-11-27 19:07

Skoczek słoweńskiego zaplecza, posiadający polskie korzenie Patrik Vitez, nie zaprezentuje się kibicom w ciągu najbliższych zimowych miesięcy. 25-letni reprezentant klubu SSK Velenje doznał podczas treningu kontuzji kolana.

- No cóż, to tyle jeżeli chodzi o moje starty w tym sezonie. Zerwałem więzadła w kolanie na skoczni. Czekam na operację i mam nadzieję na szybki powrót do zdrowia. Do zobaczenia w następnym sezonie - napisał skoczek na swoim profilu na portalu Instagram.

Patrik Vitez jest synem Polki, ma starszego brata Roberta, który również był skoczkiem i za sprawą którego sam zaczął skakać. Najlepszym okresem w dotychczasowej karierze Słoweńca było lato 2022, podczas którego zaczął się przez moment przebijać do szerokiej krajowej czołówki. Regularnie wówczas zdobywał punkty do klasyfikacji Letniego Grand Prix, w Rasnovie zajął ponadto drugie miejsce w konkursie mikstów.

Nigdy nie wystąpił w konkursie głównym Pucharu Świata. Najwyższe miejsce w Pucharze Kontynentalnym zajął w sezonie 2021/22 w Lahti, plasując się na szóstej pozycji. W swoim dorobku ma też drugie miejsce FIS Cup z Villach wywalczone w tym samym sezonie. W październiku 2021 roku wziął udział w mistrzostwach Polski na Średniej Krokwi. Zajął wówczas dwunastą pozycję.

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (22833) komentarze: (8)