ORLEN Cup w Zakopanem: Podsumowanie sobotnich zmagań

• 2023-12-09 22:40

Za nami kolejny dzień rywalizacji w premierowy weekend jubileuszowej, 20. edycji cyklu ORLEN Cup. Swoją dobrą formę w większości kategorii na obiekcie HS70 kompleksu Średnia Krokiew im. Bronisława Czecha w Zakopanem potwierdzili najlepsi zawodnicy i zawodniczki piątkowych zmagań.

Junior Młodszy (HS70)

Po raz drugi z rzędu wśród skoczków urodzonych w latach 2006-2007 najlepszy okazał się Szymon Dubiel. Reprezentant AZS Zakopane dzięki skokom na 65 i 64 metry zwyciężył, pozostawiając w pokonanym polu Karola Pieczarkę z SS-R LZS Sokół Szczyrk (65/64 m) oraz Mateusza Maciusiaka (KS Rutkow-Ski, 62,5/63 m).

Na starcie pojawiło się 18 skoczków. Kliknij w nazwę kategorii, by zobaczyć protokół z pełnymi wynikami.

Open (HS70)

Rywalizację bez limitu wiekowego zdominował Stanisław Majerczyk. 20-latek reprezentujący LKS Poroniec Poronin osiągnął 67,5 i 65,5 metra. Na kolejnych lokatach uplasowali się Jan Galica (KS Eve-nement Zakopane, 64,5/64,5 m) oraz Wiktor Węgrzynkiewicz (SS-R LZS Sokół Szczyrk, 64/64,5 m).

Sklasyfikowanych zostało 19 zawodników. Kliknij w nazwę kategorii, by zobaczyć protokół z pełnymi wynikami.

Chłopiec Starszy (HS70)

Ponownie w kategorii Chłopiec Starszy triumfował Miłosz Malarz. Reprezentujący klub KS Rutkow-Ski zawodnik zwyciężył dzięki skokom na 67,5 i 65,5 metra. Za nim uplasowali się Mateusz Ruś (LKS Klimczok Bystra, 65,5/67 m) i Jakub Kozioł (TS Wisła Zakopane, 60/58,5 m).

Zawody ukończyło 36 skoczków. Kliknij w nazwę kategorii, by zobaczyć protokół z pełnymi wynikami.

Młodzik (HS70)

W kategorii Młodzik na najwyższym stopniu podium ujrzeliśmy tym razem innego zawodnika, niż w piątek. Był to Szymon Byrski (KS Chochołów), który wygrał dzięki 67,5 oraz 65,5-metrowym próbom. Skład czołowej trójki uzupełnili Klemens Bafia (LKS Poroniec Poronin, 66/64,5 m) i Tymoteusz Dyduch (LKS Klimczok Bystra, 65,5/65 m). Wczorajszy zwycięzca - Szymon Sarniak - uplasował się na 4. lokacie.

Sklasyfikowano 38 zawodników. Kliknij w nazwę kategorii, by zobaczyć protokół z pełnymi wynikami.

Kobiety (HS70)

Po raz kolejny zdecydowanie najlepszą zawodniczką okazała się Karina Kozłowa. Ukrainka w barwach KS Eve-nement Zakopane zwyciężyła po skokach na 59 i 58,5 metra. Za nią uplasowała się Słowaczka, Tamara Mesikova (TS Wisła Zakopane, 55,5 i 55 m) i Sara Tajner (SS-R LZS Sokół Szczyrk, 55,5 i 54 m). W

ystartowało 8 skoczkiń. Kliknij w nazwę kategorii, by zobaczyć protokół z pełnymi wynikami.

Już w niedzielę zawodnicy i zawodniczki zmierzą się w części biegowej kombinacji norweskiej na trasach COS OPO Zakopane.

Niedziela, 10.12.2023

- bieg do kombinacji norweskiej /dystanse biegów zostaną podane na odprawie
10:30 chłopiec starszy
10:50 młodzik i kobiety
11:20 open i junior młodszy
ceremonia dekoracji

Tytularnym Sponsorem Programu ORLEN Szukamy Następców Mistrza jest ORLEN S.A., natomiast organizatorem zawodów ORLEN Cup jest Polski Związek Narciarski.