AC Pań w Seefeld: Tina Erzar ponownie najlepsza

• 2023-12-16 10:13

Tina Erzar ponownie nie dała rywalkom szans i wygrała sobotnie zawody cyklu Alpen Cup na skoczni w Seefeld (HS109). Reprezentantka Słowenii oddała skoki na odległość 102,5 m oraz 99 m. Polki nie startowały.

Tina Erzar znalazła się na prowadzeniu już po pierwszej serii. Liderka cyklu Alpen Cup poszybowała na odległość 102,5 metra i wyprzedzała o 7,5 punktu Alvine Holz (102 m). Trzecie miejsce zajmowała Lilou Zepchi (99 m).

Tuż za czołową trójką sklasyfikowane zostały Anna-Fay Scharfenberg (99,5 m), Nika Krasovic (98,5 m) oraz Meghann Wadsak (96,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 24. i 22. belki startowej.

W drugiej serii Tina Erzar doleciała do 99 metra i triumfowała w Seefeld z trzynastopunktową przewagą nad drugą Lilou Zepchi (98,5 m). Trzecie miejsce wywalczyła Anna-Fay Scharfenberg (99 m).

Na czwartej pozycji rywalizację zakończyła Alvine Holz (99,5 m). Piąta była Kim Amy Duschek (98 m), z kolei szósta Meghann Wadsak (99 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 23. platformy.

W klasyfikacji generalnej Alpen Cup prowadzi Tina Erzar (580 pkt.) przed Meghann Wadsak (334 pkt.) i Anezką Indrackovą (280 pkt.). Najlepsza z Polek, Pola Bełtowska (92 pkt.) zajmuje dwudzieste piąte miejsce.

Kolejne zawody zaliczane do cyklu Alpen Cup rozegrane zostaną za miesiąc, 27-28 stycznia na skoczni Skalite (HS104) w Szczyrku.