PK w Sapporo: Felix Hoffmann wygrywa drugi niedzielny konkurs

  • 2024-01-21 06:28

Felix Hoffmann triumfował w drugim niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego, rozgrywanym na Okurayamie (HS137) w Sapporo. Reprezentant Niemiec zwyciężył dzięki skokom na odległość 133,5 m oraz 136 m. Drugie miejsce zajął Robin Pedersen, a trzeci był Daniel Huber.

Po pierwszej serii liderem był Felix Hoffmann. Niemiec poszybował na odległość 133,5 metra i na półmetku zmagań prowadził z przewagą 1,1 punktu nad Timonem-Pascalem Kahoferem (135,5 m) oraz 6,4 pkt. nad Robinem Pedersenem (129 m). Czwarty był Maximilian Ortner (132 m), piąty Daniel Huber (130 m), z kolei szósty Francisco Moerth (128,5 m).

Na siódmej pozycji sklasyfikowani zostali ex aequo Fredrik Villumstad (132 m) i Robert Johansson (130,5 m). Dziewiąte miejsce zajmował Maksim Bartolj (129,5 m), a dziesiąty był Jonas Schuster (128 m).

Klemens Joniak z wynikiem 115,5 metra został sklasyfikowany na dwudziestej piątej pozycji. Dwudziesty dziewiąty był Jan Habdas (103,5 m).

W finale Felix Hoffmann wylądował na 136 metrze i ostatecznie triumfował w Sapporo z przewagą 2,9 punktu and Robinem Pedersenem (137 m) oraz 6 "oczek" nad Danielem Huberem (135,5 m). Tuż za podium zawody zakończyli Maximilian Ortner (136 m), Timon-Pascal Kahofer (132,5 m) oraz Francisco Moerth (135,5 m).

Jonas Schuster (128,5 m) zajął siódmą pozycję, ósmy był Fredrik Villumstad (130 m), dziewiąty Robert Johansson (133,5 m), z kolei dziesiąty Clemens Leitner (127,5 m).

Klemens Joniak (109,5 m) został sklasyfikowany na dwudziestej siódmej pozycji. Dwie lokaty niżej uplasował się Jan Habdas (114 m).

Drugi niedzielny konkurs w Sapporo rozegrano w całości z 20. belki startowej.

Liderem Pucharu Kontynentalnego jest Robin Pedersen (800 pkt.), który już zapewnił Norwegii dodatkowe miejsce startowe na szósty period Pucharu Świata. Drugie miejsce zajmuje Clemens Leitner (541 pkt.), a trzeci jest Jonas Schuster (444 pkt.). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem pozostaje dziewiętnasty Aleksander Zniszczoł (207 pkt.).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego zostaną rozegrane za tydzień, 27-28 stycznia na Muehlenkopfschanze (HS147) w Willingen.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego 2023/24 >>>
Zobacz aktualną klasyfikację 5. periodu PK >>>
Zobacz aktualny ranking CRL >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (19146) komentarze: (31)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Arturion profesor
    @sheef

    "3. Stefan Thurnbichler (Austria) - 18 zwycięstw,"
    "2. Stefan Thurnbichler (Austria) - 52 razy na podium,"
    Ten? Sądziłem, że aż tak dobry nie był... Ot, człowiek czasami się uprzedza.

  • sheef profesor
    @znawca_francuskiego Klasyfikacja wszechczasów PK

    Zwycięstwa:

    1. Manuel Fettner (Austria) - 22 zwycięstwa,
    2. Clemens Aigner (Austria) - 19 zwycięstw,
    3. Stefan Thurnbichler (Austria) - 18 zwycięstw,
    4. Anders Bardal (Norwegia) - 12 zwycięstw,
    Martin Hoellwarth (Austria) - 12 zwycięstw,
    Michael Hayboeck (Austria) - 12 zwycięstw,
    7. Janne Happonen (Finlandia) - 11 zwycięstw,
    Toni Nieminen (Finlandia) - 11 zwycięstw,
    Anze Semenic (Słowenia) - 11 zwycięstw,
    10. Morten Solem (Norwegia) - 10 zwycięstw.

    Podia:

    1. Manuel Fettner (Austria) - 55 razy na podium,
    2. Stefan Thurnbichler (Austria) - 52 razy na podium,
    3. Clemens Aigner (Austria) - 43 razy na podium,
    4. Morten Solem (Norwegia) - 31 razy na podium,
    5. Anders Bardal (Norwegia) - 28 razy na podium,
    6. Balthasar Schneider (Austria) - 27 razy na podium,
    7. Reinhard Schwarzenberger (Austria) - 25 razy na podium,
    Michael Hayboeck (Austria) - 25 razy na podium,
    9. Bastian Kaltenboeck (Austria) - 21 razy na podium,
    10. Stefan Kaiser (Austria) - 20 razy na podium.

  • Rawianek weteran

    Skład polski moim zdaniem na następne zawodu cocu.
    Maciej Kot
    Andrzej Stękała
    Klemens Murańka
    Jan Habdas
    Kacper Juroszek
    Kacper Tomasiak

  • EkspertO stały bywalec

    Kasai lat 52 vs następcy naszych orłów 2:0
    Został jeszcze jeden mecz. O honor.

  • Sweet weteran

    Noriaki trochę dalej na koniec bo już zmęczony 5 skokiem, ale i tak wygrał z JPN!

  • Mesq2004 bywalec

    Stary dziad z Japonii lepszy od nas

    Smarkacz z Ameryki lepszy od nas....

    Do czego to doszło....

  • rybolow1 doświadczony

    Oceny Japończyków za weekend
    Noriaki-5
    Keiichi- 4,5
    Sakutaro-5
    Tomofumi-3
    Yukiya- 3
    Fujita- 2
    Yamamoto- 3
    Reszta-2

  • ufan_panu stały bywalec
    @Kuba_23

    Zawodników brał w zupełnie innej formie i na fali wznoszącej ( punkty PŚ wszyscy, Habdas na TCS, Juroszek awans do kadry A, Pilch najlepszy sezon w karierze), miał pomóc pod kierunkiem TT przejść na następny level, a tymczasem wszyscy na dnie, pogubieni przede wszystkim technicznie! Można pajacować, reklamować i wygrywać, patrz Żyła. Nie odwracajcie kota ogonem, szukać przyczyn zapaści trzeba obiektywnie, DJ jest prymitywnym nieudacznikiem i jak najszybciej trzeba go wymienić, na kogo?Na razie na Kogokolwiek

  • dejw profesor
    @Fan_Gruszki

    Faktycznie było ich siedmiu na liście. Tylko, że Lindvik miał wówczas DNSa, wycofano go z jakichś problemów motywacyjnych.
    Formalnie to zdaje się, że przepis pozwala na wystawienie większej ilości zawodników, ale nie jednorazowo, tylko muszą być zmiany w seriach treningowych, a jeśli przed kwalifikacjami są ich tylko dwie, to raczej nie ma sensu zabierania więcej niż sześciu.

  • Fan_Gruszki profesor
    @dejw

    W sumie Lindvik broni tytułu MŚwL, to teoretycznie Norwegowie mogą zrobić taki manewr jak w Planicy 2020 i wystawić 7 skoczków na treningi, wówczas i Pedersen, i Joergensen by się zmieścili.

  • dejw profesor

    Wystarczyło wczoraj powiedzieć, że Niemcy w tym periodzie zaskakująco bladzi, i cyk, Hoffman wreszcie odpala i dziś najpierw kończy tuż za podium, a ostatni konkurs wygrywa ;) W periodzie już wskoczył na interesujące miejsce i tym razem to on ma 40 punktów przewagi nad Bartoljem.

    Pedersen tym razem nie aż tak spektakularny jak tydzień temu, ale swoje zrobił, miejsce na luty już ma pewne i teraz zostaje mu tylko czekać na to, co dzisiaj zrobi Joergensen w Zakopanem i na nominacje Stoeckla na Kulm.
    Na MŚwL szansę mógłby dostać również Kasai - może i nie był spektakularny, ale i tak najlepszy z gospodarzy i nie trudno sobie wyobrazić, że nawet w wieku 87 lat będzie w stanie dać swojej drużynie na lotach więcej niż tragiczni Nakamura i Takeuchi. Japończycy raczej tego niestety nie zrobią, no ale Noriaki wiadomo na 100%, że pojawi się za miesiąc w krajówce w PŚ - razem z K.Sato, S.Kobayashim, Sakano i Naito, który na ten moment przez kryterium WRL wyrzuca ze składu Nakamurę.
    A przez dyskwę sobotnią, z szansy powalczenia o to wyrzucił się Niski, a szkoda, bo nareszcie zaczął dawać jakiekolwiek przebłyski powrotu do chociaż szerokiej krajowej czołówki.

    A w kotle AUTów wciąż najwięcej ognia daje sensacyjny Moerth, ale Huber naciska bardzo mocno - cztery kolejne miejsca na podium dają nadzieję, że to już jest lepsza dyspozycja, niż to co pokazywał w pierwszej części sezonu. No ale kciuki na pewno mocniej będą trzymane za FC wymiatacza ;)

  • Janusz11 stały bywalec
    @Fan_Gruszki

    Tak uściślając, to pierwsze były w PK na początku sezonu, ale jako, że chyba napisał tak na swoich mediach społecznościowych, to domyślam się, że wtedy to puścili go na start na stracenie w momencie, gdy tych skoków na dużej skoczni jeszcze w ogóle nie miał.

    To jest zresztą coś, o czym trąbiłem tu parę razy, a i wielu użytkowników zwracało m.in. uwagę, na jakich skoczniach się skacze na zawodach typu Orlen Cup w różnych kategoriach wiekowych - juniorzy są nieoskakani na dużych obiektach.

    Po zmarnowaniu talentu Murańki działacze i trenerzy mają pełne gacie i obecnie nie raczą młodych na takie większe skocznie szybko wpuszczać (a przecież jego problemem nie było zbyt szybkie wpuszczenie na Wielką Krokiew).


    Fani Noriakiego mają powody do radości - będzie historyczny powrót 50-latka do PŚ, to dobra wiadomość, kolejne urozmaicenie rywalizacji.

  • znawca_francuskiego weteran
    @sheef

    A jak wygląda TOP10 z największą liczbą wygranych i podium konkursów PK ?

  • sheef profesor
    Statystyki konkursu

    4 zwycięstwo Hoffmanna (12 podium w karierze),
    16 podium w karierze Pedersena,
    16 podium w karierze D. Hubera.

  • Fan_Gruszki profesor

    Marius Sieber z prawem startu w PŚ

  • Fan_Gruszki profesor
    @Prekursor Skoczni Vip

    "dopiero niedawno oddal pierwsze skoki na duzej skoczni w tym sezonie"

    Jezu Chryste, przecież w tym wieku to powinna być już podstawa...
    A potem trenerzy się dziwią że nasi juniorzy nie radzą sobie na dużych skoczniach...

  • dervish profesor
    @Janeman

    Boski wiatr to powiewał samobójcom z kamikadze.
    Tak, że życzyć tego Noriakiemu to... takie sobie. ;)

  • Janeman profesor
    @alo

    Właśnie to mam na myśli - Kasai jest lotnikiem i właśnie na mamutach gdzie dużo można nadrobić w powietrzu miałby największe szanse na jakieś przyzwoite wyniki. A przyzwoitym wynikiem w jego wieku były by choćby loty powyżej 200m - nieważne czy dały by awans do konkursu. Choć z drugiej strony ja bym go nawet widział w 4 na drużynówkę...
    Ale tak jak pisałem- to tylko gdybanie z naszej strony i pozostaje nam ściskać kciuki za to, by na PŚw Sapporo powiał mu boski wiatr.

  • acka weteran

    I jak zwykle - u góry tłum Austriaków, jacyś Niemcy i Norwegowie, a nasze dwa rodzynki - zamienione w ogony. Już widzę, jak Habdas śpiewająco przechodziłby kwalifikacje na Krokwi... W sumie bez sensu, że Wolny zaczął chlapać przed dziennikarzami. Lepiej, żeby startował, on by może przebrnął. W sumie, po co to wszystko było? Rozumiem, że miałby jakiś drugi związek, równoległą reprezentację i ulubionego trenera na jej czele - w zanadrzu. Ale równoległej rzeczywistości nie ma. Albo chce skakać, albo przechodzi do rodzinnego biznesu, jak Ziobro. Wtedy zrozumiałbym szczerość.... A tak, może jednak Małysz i trenerzy mają rację - ten mental, czyli, jak drzewiej mawiano - pstro w głowach...

  • Roxor profesor

    Punktacja Pucharu Narodów trzeciego konkursu PK w Sapporo.
    Państwo, zajęte miejsca, suma punktów, liczba punktujących zawodników.

    1. Austria (3, 4, 5, 6, 7, 10).................257 pkt (6 zawodników)
    2. Norwegia (2, 8, 9, 14, 22, 24)........175 pkt (6 zawodników)
    3. Niemcy (1, 16, 20).........................126 pkt (3 zawodników)
    4. Słowenia (11, 12, 13, 19, 25, 26)...89 pkt (6 zawodników)
    5. Japonia (15, 17, 18, 21).................53 pkt (4 zawodników)
    6. Szwajcaria (23, 28, 30)..................12 pkt (3 zawodników)
    7. Polska (27, 29)................................6 pkt (2 zawodników)

    Nasi w tym jednym konkursie zdobyli tyle samo pkt co w dwóch poprzednich, jest postęp!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl