Małysz ścigał biegaczy w Poznaniu. Za nami Wings For Life World Run 2025
- 2025-05-04 22:00

W niedzielę odbyła się dwunasta edycja charytatywnego biegu "Wings For Life World Run". Punktualnie o 13:00 czasu polskiego na trasy ruszyło ponad 310 tysięcy biegaczy w 190 krajach. Już tradycyjnie w Poznaniu około ośmiotysięczną grupę sportowców ścigał Adam Małysz za kierownicą samochodu-mety.
Idea rozgrywanego od 2014 roku biegu pozostaje niezmienna od pierwszej edycji. "Biegniemy dla tych, którzy nie mogą", to motto całej imprezy, bowiem wszystkie środki ze składek wpisowych (120 złotych od osoby) są przeznaczone na badania dotyczące urazu rdzenia kręgowego. Główną atrakcją tego wyjątkowego biegu jest fakt, iż uczestnicy nie biegną do mety, lecz uciekają przed nią. Sportowców goni bowiem samochód-meta, a wyprzedzenie przez auto oznacza dla zawodnika koniec rywalizacji.
- Jest sporo instytucji, które się zajmują badaniami nad przerwanym rdzeniem. Coraz lepsze są rezultaty tej pracy. Potrzeba pewnie jeszcze czasu, by ci ludzie stanęli na nogi. To daje jednak przede wszystkim nadzieję, że kiedyś wstaną z wózków, zrzucą endoszkielety i polecą razem z nami - powiedział w rozmowie TVN24 ambasador imprezy Adam Małysz. Prezes PZN tradycyjnie wcielił się w rolę kierowcy samochodu-mety, który gonił zawodników po wielkopolskich ulicach.
O 13:00 czasu polskiego rekordowa liczba 310 tysięcy uczestników biegu na całym świecie wyruszyło na trasy. W tym gronie znalazło się prawie 19,5 tysięca uczestników w Polsce, zliczając sportowców w Poznaniu oraz biegaczy startujących z aplikacją w całym kraju. Pół godziny później do akcji wkroczył Adam Małysz, którego samochód-meta rozpoczął pościg z prędkością 14 km/h, zwiększając tempo co każde 30 minut.
Tradycyjnie na starcie biegu w Poznaniu nie zabrakło znanych twarzy. Do rywalizacji przystąpili m.in. Andrzej Bargiel, Joanna Jóźwik, Monika Pyrek, Justyna Święty-Ersetic, Natalia Bukowiecka i Marcin Lewandowski. Podobnie jak przed rokiem, zawodników na starcie dopingowała Sofia Ennaoui.
W rywalizacji kobiet globalną zwyciężczynią biegu została Esther Pfeiffer. Niemka na trasie w Monachium uzyskała dystans 59,03 km. Drugie miejsce zajęła najlepsza uczestniczka biegu w Poznaniu - Martyna Młynarczyk (57,80 km), a trzecia była kolejna Polka - biegnąca w Bredzie Patrycja Talar (57,04 km).
U mężczyzn triumfatorem został Japończyk Jo Fukuda z dystansem 71,67 km pokonanym w Fukuoce. Na piątej pozycji w globalnym rankingu sklasyfikowany został zwycięzca poznańskiego biegu, Dariusz Nożyński (67,34 km).
Na trasach Wings For Life World Run pojawili się również skoczkowie narciarscy. Podobnie jak przed rokiem, najdłuższy dystans przebiegł Andreas Goldberger. Austriak podczas biegu w Wiedniu uzyskał rezultat 38,20 km. Z dobrej strony zaprezentował się polski skoczek, Wiktor Fickowski, który w Poznaniu pokonał odległość 36,35 km. W Monachium kierowcą samochodu-mety był mistrz olimpijski z Pjongczangu, Andreas Wellinger.
Rezultaty skoczków narciarskich w Wings for Life World Run 2025 | |||
Zawodnik | Kraj | Miasto | Dystans |
---|---|---|---|
GOLDBERGER Andreas | ![]() |
Wiedeń | 38,20 km |
FICKOWSKI Wiktor | ![]() |
Poznań | 36,35 km |
MUELLER Lukas | ![]() |
Wiedeń | 35,35 km |
KAPUSTIK Hektor | ![]() |
Bańska Bystrzyca | 23,34 km |
HAYBOECK Michael | ![]() |
bieg z aplikacją | 22,00 km |
WIEGELE Hannah | ![]() |
Salzburg | 16,92 km |
MASLE Rok | ![]() |
Lublana | 15,11 km |
SEYFARTH Juliane | ![]() |
bieg z aplikacją | 13,96 km |
MEDWED Elias | ![]() |
bieg z aplikacją | 13,55 km |
LAUE Josephin | ![]() |
bieg z aplikacją | 11,51 km |
MORGENSTERN Thomas | ![]() |
Wiedeń | 11,07 km |
KRAFT Stefan | ![]() |
bieg z aplikacją | 10,91 km |
KOS Lovro | ![]() |
Lublana | 8,03 km |
EMBACHER Stephan | ![]() |
Erpfendorf | 7,34 km |
HAAGEN David | ![]() |
bieg z aplikacją | 5,41 km |
LOUTITT Alexandria | ![]() |
bieg z aplikacją | 4,03 km |
TSCHOFENIG Daniel | ![]() |
bieg z aplikacją | 4,02 km |
KOBAYASHI Ryoyu | ![]() |
Tokio | 0,17 km |
FOTORELACJA
-
ja
-
Ar
-
Skokownik profesor
@Arturion
Od samych Hayboecka, Morgensterna, Krafta i Tschofeniga, by wymienić tylko najbardziej znanych panów. No i lepiej od mistrzyń świata Seyfarth i Loutitt(z czego jednej indywidualnej). No i oczywiście od Ryoyu.
-
ArArturion profesor
@sledzik16
No i okazało się, że Fickowski lepiej biega od samego Ryoyu ( nie tylko). ;-)
-
sledzik16 profesor
@SzeskaFanStocha
Na tyle go było stać. Nie będzie się chłopak przemęczał. Liczyl na to że i Kasai wystartuje a że go nie było to poszedł do domu.
-
Ar
-
-
Ge
-
-
GeGerwazy weteran
A Goldi wykręcił naprawdę imponujący wynik!
-
GeGerwazy weteran
Brałem udział w Poznaniu, super impreza. Pomachaliśmy sobie z Małyszem jak mnie mijał xd
-
Kaczka Dziwaczka Kwak Kwak profesor
Ryoyu to jest leń. Nawet w charytatywnym biegu nie chciało mu się choć trochę zmęczyć.
-
Lataj profesor
Brawa dla Fickowskiego, Goldbergera i Muellera. Pierwszy z Austriaków najlepszy wśród obecnych i byłych skoczków mimo wieku, a drugi taki dystans na wózku inwalidzkim!
-
-
MeMerkuriusz bywalec
Pewnie mu się nie chciało.. A musial wziąć w tym udział bo Red Bull kazał. Koba jest bardzo leniwy po prostu. Przecież on nawet trenuje na sali gimnastycznej o połowę mniej niż reszta skoczkow z Japonii i w ogóle często mówi, że ma problemy z dyscypliną. Angielski tez jak na takiego gwiazdora tragedia, i narodowość go nie tłumaczy, bo Nakamura czy Takeuchi mówią o niebo lepiej, choć nigdy koło sukcesów Ryoyu nie stali.
-
SzSzeskaFanStocha stały bywalec
Co ten Kobayashi odwalił, że tylko 170 metrów przebiegł?
-
Skokownik profesor
W tym roku bieg ma pomóc 18-letniej biathlonistce Milenie Widlak, która została sparaliżowana po wypadku. Szacun dla wszystkich, nie tylko ze środowiska skoków narciarskich, którzy zdecydowali się wesprzeć Milenę! A co do skoczków, to świetnie poszło Muellerowi Jeśli chodzi o dziewczyny, to świetnie poszło Wiegele, Seyfarth i Laue. Tradycyjnie dużo Austriaków, Loutitt i Tschofenig chyba biegli razem. Fajna zabawa i okazja żeby się do siebie zbliżyć. Wie ktoś, o co chodzi ze słabym wynikiem Ryoyu Kobayashiego?
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
- Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
- Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
- Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
- Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
- Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
- Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
- Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
- Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
- Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
- Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
- Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
- W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
- W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).
Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu
Zaloguj się