Poniedziałek, 11 czerwca 2018, 13:09

Za nami Memoriał Tadeusza Pawlusiaka 2018

Skocznia w Szczyrku
Skocznia w Szczyrku
fot. Tadeusz Mieczyński

W minioną niedzielę skocznie K-40 i K-70 w Szczyrku, wchodzące w skład kompleksu sportowego Skalite, stały się arenami "Międzynarodowych zawodów z okazji Dnia Dziecka w skokach na igelicie". W ramach tegorocznego Memoriału Tadeusza Pawlusiaka polska młodzież oraz goście z Czech rywalizowali w siedmiu kategoriach. Dwóch żeńskich i pięciu męskich.

W kategoriach Junior A oraz Junior B triumfowali podopieczni Wojciecha Topora z kadry C. W gronie roczników 1999-2000 równych sobie nie miał Damian Skupień reprezentujący TS Wisła Zakopane (75 i 73 metry), natomiast pośród skoczków urodzonych w latach 2001-2002 najdalej latał Kacper Juroszek z klubu WSS Wisła (72,5 oraz 71,5 metra). Na średnim obiekcie HS 77 rywalizowali też zawodnicy z kategorii Junior C (2003-2004). Tam triumfował Stanisław Majerczyk z TS Wisła Zakopane (67,5 oraz 69 metrów). Skorzystał on na nieszczęściu dalej skaczących tego dnia Jana Habdasa (73 oraz 74,5 metra) i Miłosza Krzempka (70,5 oraz 72 metry). Ta dwójka podpierała swoje próby w rundzie finałowej.

Kategorie Junior D (2005-2006) i Junior E (2007-2008) toczyły boje na skoczni HS 44. W pierwszej z nich z dużą przewagą wygrał Klemens Joniak z LKS-u Poroniec Poronin (40 oraz 41,5 metra), natomiast w drugiej znacznie lepszy od Tymeteusza Cienciały (38,5 oraz 43 metry) okazał się jego klubowy kolega z WSS Wisła - Mikołaj Wantulok (42 i 43 metry).

W otwartym konkursie pań na obiekcie K-70 najlepiej spisała się Joanna Szwab. Przedstawicielka AZS-u Zakopane lądowała na 68. i 65. metrze. Na najmniejszej skoczni kompleksu, w starciu młodziczek, zwyciężyła Sara Tajner z SS-R LZS Sokół Szczyrk (31,5 oraz 34 metry).

Pełne wyniki Memoriału Tadeusza Pawlusiaka 2018 znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

Skrócone wyniki kategorii Junior A (HS77); 10.06.2018
Lp.ZawodnikRocznikI skokII skokNota
1 SKUPIEŃ Damian 1999 75.0 73.0 245.6
2 JARZĄBEK Dawid 1999 70.5 69.0 224.4
3 PAWŁOWSKI Szymon 2000 68.0 69.0 216.9
4 PĘKALA Wiktor 1999 69.5 68.5 214.6
5 RAJDA Mateusz 1999 68.0 62.5 199.1
Skrócone wyniki kategorii Junior B (HS77); 10.06.2018
Lp.ZawodnikRocznikI skokII skokNota
1 JUROSZEK Kacper 2001 72.5 71.5 230.3
2 STOSEL Kacper 2001 70.0 70.0 225.5
3 JOJKO Szymon 2001 69.5 69.5 222.8
4 KIETA Krzysztof 2001 71.0 67.5 221.2
5 GRUSZKA Mateusz 2001 70.0 66.5 214.8
Skrócone wyniki kategorii Junior C (HS77); 10.06.2018
Lp.ZawodnikRocznikI skokII skokNota
1 MAJERCZYK Stanisław 2003 67.5 69.0 216.3
2 HABDAS Jan 2003 73.0 74.5 211.5
3 KRZEMPEK Miłosz 2003 70.5 72.0 205.5
4 KUCHTA Bartłomiej 2003 62.5 67.5 194.0
5 BUKOWSKI Jan 2003 63.5 64.0 191.0
Skrócone wyniki kategorii Junior D (HS44); 10.06.2018
Lp.ZawodnikRocznikI skokII skokNota
1 JONIAK Klemens 2005 40.0 41.5 227.3
2 SKARKA Daniel (CZE) 2006 37.5 39.0 211.8
3 KRENER Filip (CZE) 2005 37.0 39.5 211.3
4 JARZĄBEK Kacper 2006 37.5 36.0 200.7
5 AMILKIEWICZ Tymoteusz 2005 36.0 37.5 199.2
Skrócone wyniki kategorii Junior E (HS44); 10.06.2018
Lp.ZawodnikRocznikI skokII skokNota
1 WANTULOK Mikołaj 2007 42.0 43.0 243.5
2 CIENCIAŁA Tymoteusz 2008 38.5 43.0 220.8
3 BOBAK Szymon 2007 38.5 39.5 213.1
4 RAFACZ Grzegorz 2007 37.0 38.5 207.6
5 ŁUKASZCZYK Łukasz 2007 34.5 38.5 192.6
Skrócone wyniki kategorii Juniorki i Starsze (HS77); 10.06.2018
Lp.ZawodniczkaRocznikI skokII skokNota
1 SZWAB Joanna 1997 68.0 65.0 202.1
2 CIEŚLAR Paulina 2002 63.0 65.0 193.1
3 RAJNOCHOVA Michaela (CZE) 1997 60.0 64.0 183.3
4 PAWLIKOWSKA Róża 2002 54.5 55.0 139.4
5 KONDERLA Nicole 2001 53.0 56.0 139.3
Skrócone wyniki kategorii Młodziczki i Młodsze (HS44); 10.06.2018
Lp.ZawodniczkaRocznikI skokII skokNota
1 TAJNER Sara 2006 31.5 34.0 165.6
2 RAPACZ Zuzanna 2006 31.0 30.5 145.3
3 CZEPCZOR Paulina 2006 29.0 30.0 137.3
4 NOWAK Natalia 2005 24.0 20.0 60.3
5 OCHODEK Agnieszka 2006 16.5 17.5 46.3


Dominik Formela, Źródło: PZN
oglądalność: (3814) ilość komentarzy: (4)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Oslo HS106
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
07.07.2018
godz. 14:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRIZNAR NikaSlowenia580
2.GOERLICH LuisaNiemcy388
3.HARALAMBIE DanielaRumunia382
4.REISCH AgnesNiemcy362
5.FREITAG SelinaNiemcy256
6.KARPIEL KamilaPolska247
7.TWARDOSZ AnnaPolska224
10.RAJDA KingaPolska203
30.PAŁASZ MagdalenaPolska90
47.CIEŚLAR PaulinaPolska61
55.HARSCHE KatarzynaPolska48
101.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl