Nocne skoki w Oberstdorfie. Triumf Juliane Seyfarth

• 2023-07-26 23:20

W ostatnią środę lipca reprezentanci Niemiec zmierzyli się w ramach Nocnych Skoków w Oberstdorfie (HS106). W wakacyjny wieczór najlepsza w kategorii kobiet okazała się Juliane Seyfarth. Konkurs mężczyzn padł łupem jednego z kombinatorów norweskich.

Największą gwiazdą lipcowych zmagań w Bawarii była Katharina Schmid. Aktualna mistrzyni świata ze skoczni normalnej i mieszkanka Oberstdorfu stanęła na podium, ale na jego najniższym stopniu. 27-latka uzyskała 91,5 oraz 92 metry. Wakacyjne zawody na południu Niemiec padły łupem doświadczonej Juliane Seyfarth. 33-latka, która w przeszłości wygrała cztery konkursy z cyklu Pucharu Świata, skoczyła 91 oraz 93,5 metra na 106-metrowym obiekcie. Na drugiej pozycji uplasowała się najmłodsza z tego grona - Luisa Goerlich (dwukrotnie 93 metry). 24-latka o punkt pokonała Schmid, natomiast do Seyfarth straciła półtora punktu. Wszystkie ruszały w kierunku progu z 25. platformy startowej.

Czwarta finiszowała Pia-Lilian Kuebler (92 metry z 28. belki oraz 97,5 metra z 30. belki), a piąta była Maike Tyralla (83 metry z 28. belki oraz 92 metry z 30. belki). W kategorii kobiet sklasyfikowano dziewięć skoczkiń.

Zawody mężczyzn - urodzonych w 2005 roku i starszych - wygrał Julian Schmid. Drużynowy wicemistrz olimpijski w kombinacji norweskiej popisał się próbami na odległość 101 oraz 101,5 metra, w obu przypadkach z 22. platformy startowej. Skład podium uzupełnili Sebastian Schwarz (100 metrów; 22. belka i 104,5 metra; 24. belka) oraz Julian Fussi (105,5 oraz 100 metrów z 24. belki).

Na pozycjach 4-6 wylądowali kolejno Emanuel Schmid (100,5 metra z 22. belki oraz 101 metrów z 24. belki), Johannes Rydzek - mistrz olimpijski w kombinacji norweskiej z Pjongczangu (94 metry z 22. belki oraz 107 metrów z 24. platformy startowej) i Jannik Faisst (100 i 98 metrów z 24. platformy startowej).

Szansę sprawdzenia się na normalnej skoczni w Oberstdorfie (HS106) otrzymała także niemiecka młodzież. Wśród chłopców brylowali Yann Kullmann (rocznik 2009 i młodsi) oraz Max Unglaube (roczniki 2006-2008), natomiast w stawce dziewcząt (rocznik 2006 i młodsze) najwięcej punktów zgromadziła Anna Deufel. Dzieci sprawdziły się na 60-metrowym obiekcie.