Zmiana w programie Pucharu Świata w Klingenthal
Już tylko 51 dni dzielą nas od pierwszego konkursu Pucharu Świata 2016/2017 w fińskiej Ruce k. Kuusamo. Tydzień później rywalizacja przeniesie się do niemieckiego Klingenthal. Organizatorzy zawodów na Vogtland Arenie oficjalnie poinformowali dzisiaj o zmianach w programie planowanej na 3-4 grudnia rywalizacji.
"Uwaga: W porozumieniu z Międzynarodową Federacją Narciarską oraz Niemieckim Związkiem Narciarskim, informujemy, iż w sobotę 3 grudnia rozegrany zostanie konkurs drużynowy Pucharu Świata, zaś w niedzielę 4 grudnia - zawody indywidualne" - ogłosił komitet organizacyjny na swoim oficjalnym profilu na portalu społecznościowym Facebook.
W pierwotnie zatwierdzonym kalendarzu Pucharu Świata, Klingenthal miało być organizatorem dwóch indywidualnych konkursów Pucharu Świata. Oznaczało to, iż pierwsze zawody drużynowe w sezonie 2016/2017 odbyłyby się dopiero 21 stycznia 2017 roku w Zakopanem. Zmiana w terminarzu sprawia jednak, iż pierwszy konkurs zespołowy zostanie rozegrany już w drugim tygodniu nowego sezonu.
Tym samym w najnowszej edycji Pucharu Świata rozegranych zostanie sześć konkursów drużynowych - 3 grudnia w Klingenthal, 21 stycznia w Zakopanem, 28 stycznia w Willingen, 11 marca w Oslo, 18 marca w Vikersund i 25 marca w Planicy.
NOWY PROGRAM ZAWODÓW W KLINGENTHAL:
Piątek, 02.12.2016
10:00 - Odprawa techniczna
15:30 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje
Sobota, 03.12.2016
15:00 - Seria próbna
16:15 - Pierwsza seria konkursu drużynowego
Niedziela, 04.12.2016
13:00 - Seria próbna
14:30 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego
autor: Adam Bucholz, źródło: facebook.com/WeltcupKlingenthal weź udział w dyskusji: 32