Strona główna • Norweskie Skoki Narciarskie

Forfang z kolejną internetową inicjatywą

Johann Andre Forfang nie jest typem zawodnika, który tuż po oddanych skokach znika z pola widzenia kibiców, a kontakt z nimi ogranicza do minimum. Oprócz rozdawania autografów czy robienia wspólnych zdjęć, regularnie dzieli się z fanami także relacjami z życia codziennego poprzez aplikację Instagram czy serwis YouTube, gdzie sam nagrywa oraz montuje vlogi. Teraz 24-latek poszedł o jeszcze jeden krok dalej, decydując się na prowadzenie bloga.

Jak się okazuje, pierwszy wpis zamieszczony na stronie johannforfang.com nie jest debiutem zawodnika z Tromsoe w blogosferze. Przy poprzedniej wersji bloga Forfang prosił o pomoc specjalistów, tym razem całość stworzył sam.

- Lubię estetykę, projektowanie oraz tworzenie nowych rzeczy. Chciałbym zebrać tu społeczność fanów skoków narciarskich. Będą pojawiać się moje pokonkursowe przemyślenia, relacje z obozów treningowych oraz wpisy dotyczące innych interesujących aspektów. Chciałbym, żeby to było miejsce, w którym będziemy mogli się ze sobą kontaktować - poinformował w pierwszym wpisie.

- Planuję dodawać bardziej osobiste posty, aby lepiej przekazać moje myśli. Chciałbym też, żeby nie brakowało w nich humoru. Mam nadzieję, że dzięki temu kibice będą w stanie lepiej mnie poznać. W przeciwieństwie do vlogów, podczas których mówię po norwesku, wpisy będą dodawane w języku angielskim. Tak, by dotrzeć do szerszej społeczności -uważa Norweg.

Na łamach bloga sportowiec napisał także o pierwszych próbach na torach lodowych. - Są one bardzo ważne, ponieważ to ogromny krok w kierunku zimowego skakania. Dobrze od początku złapać czucie na lodzie, a nie martwić się i szukać formy. Mam nadzieję, że przejście z porcelanowych torów na lodowe dobrze wpłynie na moją formę. To swego rodzaju restart.

Tego lata Forfang startował jedynie w zawodach Letniego Grand Prix rozgrywanych w Polsce. Podczas konkursu indywidualnego w Wiśle zajął siedemnaste miejsce, a w Zakopanem był dziesiąty. Zakończył cykl na czterdziestej pierwszej lokacie z zaledwie czterdziestopunktowym dorobkiem. Wraz z resztą zespołu pojawił się też w Courchevel, gdzie z powodu słabej dyspozycji nie załapał się do składu na kwalifikacje.

Podopieczny Alexandra Stoeckla nie jest pionierem wśród skoczków w kwestii blogowania. Swoje strony od dłuższego czasu prowadzą także Gregor Schlierenzauer czy Sarah Hendrickson.