PK w Iron Mountain: Niedzielny konkurs odwołany!

Zbyt silny wiatr storpedował plany organizatorów Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Zaplanowany na niedzielę konkurs na Pine Mountain (HS133) został odwołany z powodu zbyt silnego i niestabilnego wiatru.

Od początku dnia komitet organizacyjny zawodów w Iron Mountain musiał mierzyć się z problemami pogodowymi. Najpierw odwołana została seria próbna, a następnie opóźniano rozpoczęcie konkursu. Trzykrotnie odbywało się spotkanie jury, które decydowało o dalszych losach rywalizacji. Wiatr jednak nie słabł na sile. Ostatecznie przed 20:00 czasu polskiego ogłoszono decyzję o odwołaniu niedzielnej rywalizacji.

Na starcie konkursu miało pojawić się pięciu reprezentantów Polski - Maciej Kot, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Kacper Juroszek i Jan Habdas. Biało-Czerwoni mieli w niedzielę wystąpić na własnych nartach, które w końcu dotarły do Iron Mountain.

Wraz z odwołanymi zawodami w Iron Mountain zakończył się 6. period obecnego sezonu Pucharu Kontynentalnego. Dodatkowe miejsca startowe na zawody Pucharu Świata w Lahti, turniej Raw Air oraz finał cyklu w Planicy wywalczyły reprezentacje Austrii, Norwegii i Niemiec.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną za tydzień, 2-3 marca na Bloudkowej Velikance (HS138) w Planicy.