Już dziś walka o medale na dużej skoczni w Oberstdorfie
Po sensacyjnym zwycięstwie Roka Benkovica w zmaganiach na skoczni średniej, bardzo ostrożnie trzeba mówić o faworytach dzisiejszego konkursu. Pewniakiem do walki o medal wydaje się być Janne Ahonen, który w niemal wszystkich swoich dotychczasowych skokach w Oberstdorfie lądował bardzo daleko. O niespodziankę postarać się mogą Norwegowie - Romoeren, Bystoel czy Pettersen.
Podczas serii treningowych błyszczeli równiez Rosjanin - Dmitri Vassiliev, którego jednak może nieco zdeprymować upadek w kwalifikacjach, oraz świeżo upieczony mistrz świata - Rok Benkovic.
Przy obecnej formie na walkę o podium nie wydają się mieć szans Martin Hoellwarth, Roar Ljoekelsoey ani Andreas Widhoelzl. Nierówno skaczą Morgenstern i Janda, ale jeśli trafią swój dzień to również mogą być dziś bardzo groźni.
Trudno niestety o wielki optymizm jeśli chodzi o postawę Adama Małysza, który sam przyznaje iż nie jest w najwyższej formie i brakuje mu automatyzmu. Mimo to nie traci nadziei trener polskiej kadry - Heinz Kuttin:
"Presja rośnie, ja się nie dziwię. Obiecałem medal mistrzostw świata, a została już tylko jedna szansa, bo w konkursie drużynowym, patrząc realnie, będę zadowolony z miejsca w finałowej ósemce. Wszystko w nogach Adama. W kwalifikacjach zrobił duży błąd - wybił się za mocno i nie w porę. W środę nie miał szybkości, w kwalifikacjach na to nie można było narzekać, ale zabrakło wysokości w locie. Dla nas najważniejsze teraz jest odkrycie, co się zacięło i naprawienie mechanizmu do piątku do siedemnastej" - ocenia trener Kuttin.
Pozostali nasi zawodnicy, jeśli marzą o występie w finałowej serii dzisiejszych zmagań, muszą dziś dać z siebie wszystko i walczyć o każdy metr, bo nawet takie skoki jak podczas kwalifikacji mogą nie wystarczyć do awansu.
Seria próbna przed dzisiejszym konkursem już o 16-tej, natomiast na godzinę 17-tą zaplanowany jest początek zawodów. Bezpośrednia relacja na Eurosporcie, już od 15:50.
Wszystkich kibiców zapraszamy do wspólnego komentowania dzisiejszych skoków na naszym czacie »
Wyniki na żywo możecie oglądać klikając tutaj »
Zobacz zdjęcia z MŚ w Oberstdorfie...»
Lista startowa, Oberstdorf 25.02.2005 | ||
Nr | Zawodnik | Kraj |
1 | David Lazzaroni | FRA |
2 | Sebastian Colloredo | ITA |
3 | Zhandong Tian | CHN |
4 | Marco Beltrame | ITA |
5 | Marco Steinauer | SUI |
6 | Ivan Karaulov | KAZ |
7 | Mateusz Rutkowski | POL |
8 | Hyun Ki Kim | KOR |
9 | Marcin Bachleda | POL |
10 | Johan Erikson | SWE |
11 | Stefano Chiapolino | ITA |
12 | Radik Zhaparov | KAZ |
13 | Emmanuel Chedal | FRA |
14 | Antonin Hajek | CZE |
15 | Denis Kornilov | RUS |
16 | Ildar Fatchullin | RUS |
17 | Nicolas Dessum | FRA |
18 | Kamil Stoch | POL |
19 | Martin Schmitt | GER |
20 | Takanobu Okabe | JPN |
21 | Jan Matura | CZE |
22 | Primoz Peterka | SLO |
23 | Jure Bogataj | SLO |
24 | Robert Mateja | POL |
25 | Tami Kiuru | FIN |
26 | Hideharu Miyahira | JPN |
27 | Joerg Ritzerfeld | GER |
28 | Rok Benkovic | SLO |
29 | Dmitri Vassiliev | RUS |
30 | Bjoern Einar Romoeren | NOR |
31 | Sigurd Pettersen | NOR |
32 | Michael Moellinger | SUI |
33 | Simon Ammann | SUI |
34 | Andreas Kuettel | SUI |
35 | Wolfgang Loitzl | AUT |
36 | Jernej Damjan | SLO |
37 | Noriaki Kasai | JPN |
38 | Daiki Ito | JPN |
39 | Lars Bystoel | NOR |
40 | Georg Spaeth | GER |
41 | Risto Jussilainen | FIN |
42 | Michael Uhrmann | GER |
43 | Matti Hautamaeki | FIN |
44 | Andreas Widhoelzl | AUT |
45 | Thomas Morgenstern | AUT |
46 | Jakub Janda | CZE |
47 | Adam Malysz | POL |
48 | Roar Ljoekelsoey | NOR |
49 | Martin Hoellwarth | AUT |
50 | Janne Ahonen | FIN |