Strona główna • Rumuńskie Skoki Narciarskie

Pierwszy tej wiosny krajowy konkurs odbył się w Rumunii

Pierwszy tej wiosny krajowy konkurs z udziałem seniorów został rozegrany w sobotę, 25 maja, w Rumunii na kompleksie Trambulina Valea Cărbunării w Râșnovie. Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych, w kategoriach Open zwyciężyli najlepsi przedstawiciele tamtejszych skoków, Daniel Andrei Cacina i Daniela Haralambie.

Seniorzy walczyli na skoczni K-64, HS 71. Zwycięzca męskiej rywalizacji, wspomniany Cacina, uzyskał 64,5 i 60,5 metra, co dało mu notę 215,8 pkt. O ponad 16 punktów wyprzedził drugiego w konkursie, Mihneę Spulbera, który lądował na 58,5 i 61 metrze.(199,6 pkt). Na trzecim miejscu znalazł się Sorin Mitrofan (62 i 56,5 m - 197,2 pkt.). Z niewielką stratą do podium, 1,2 pkt, na czwartym miejscu uplasował się Andrei Feldorean. W konkursie wzięło udział 13 zawodników.

Wśród pań najlepsza okazała się Daniela Haralambie, ale jej przewaga nad drugą zawodniczką nie była tak potężna, jak można było oczekiwać. Najlepsza tamtejsza skoczkini oddała dwa skoki na 56,5 metra, za co przyznano jej 180 punktów. Alessia Mitu Cosca uzyskała o 10,1 oczek mniej, ale w drugiej serii oddała najdłuższy skok konkursu - 57 metrów. W pierwszej próbie lądowała na 52 metrze. Skład podium uzupełniła Daria Chindris (50 i 52 m - 147,6 pkt.). Wystartowało dziewięć zawodniczek.

Pełne wyniki zawodów można zobaczyć >>>TUTAJ<<<.

Miniona zima dla rumuńskich skoków była bardzo nieudana. Wysiłki Caciny i Spulbera, by zdobyć punkty Pucharu Świata oraz Mitrofana I Feldoreana, by wywalczyć oczka Pucharu Kontynentalnego, totalnie spaliły na panewce. Tylko w jeden weekend mogliśmy zobaczyć Rumunów w konkursie głównym PŚ. Miało to miejsce w Lake Placid, gdzie obsada ilościowa zawodników była bardzo skromna. Stosunkowo słaby sezon zaliczyła też Haralambie. 27 punktów zdobytych w Pucharze Świata pozwoliło jej zająć 40 miejsce na koniec sezonu. Był to jeden z najmniej udanych sezonów blisko 27-letniej zawodniczki.