LPK w Hinterzarten: Kolejny triumf Aignera, Kot jedenasty

Podobnie jak w sobotę, również i w niedzielę Clemens Aigner triumfował w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Hinterzarten (HS109). Lider cyklu zwyciężył po skokach na odległość 106,5 m oraz 110 m. Drugie miejsce zajął Niemiec Luca Roth, a trzeci był Austriak Jonas Schuster. W finale wystąpiło pięciu Polaków. Najlepszy z Biało-Czerwonych, Maciej Kot został sklasyfikowany na jedenastej pozycji.

W pierwszej serii najdalej poszybował Clemens Aigner. Lider Pucharu Kontynentalnego uzyskał wynik 106,5 metra i na półmetku rywalizacji prowadził z przewagą 4,1 punktu nad Lucą Rothem (103,5 m) oraz 7,9 pkt. nad Jonasem Schusterem (105,5 m). Czwarte miejsce zajmował Adrian Tittel (103,5 m), piąty był Felix Hoffmann (105 m), a szósty Enzo Milesi (105,5 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Clemens Leitner (102 m), Niko Kytosaho (105 m), Constantin Schmid (101 m) oraz Maximilian Ortner (102,5 m).

Awans do serii finałowej wywalczyło pięciu reprezentantów Polski. Piętnaste miejsce zajmował Tomasz Pilch (99 m) tuż przed Maciejem Kotem (97 m). Dwudziesty czwarty był Łukasz Łukaszczyk (97 m), dwudziesty siódmy Adam Niżnik (95,5 m), z kolei dwudziesty ósmy Kacper Tomasiak (96 m).

Tymoteusz Amilkiewicz uzyskał odległość 85,5 metra i zakończył niedzielny konkurs na czterdziestej siódmej pozycji.

Pierwszą rundę konkursową przeprowadzono z 25., 24., 23. i 22. belki startowej.

W finale Clemens Aigner ponownie poszybował najdalej. Lot na 110 metr pozwolił Austriakowi triumfować z przewagą 6,3 punktu nad Lucą Rothem (108,5 m). Trzeci był ostatecznie Jonas Schuster (108 m) tuż przed niespodzianką konkursu - Francuzem Enzo Milesim (104 m). Piąte miejsce zajął Maximilian Ortner (103,5 m), a szóste - Niko Kytosaho (105 m).

Skład czołowej dziesiątki uzupełnili Felix Hoffmann (102 m), Fredrik Villumstad (101,5 m), Hannes Landerer (108 m) i Constantin Schmid (100,5 m).

Maciej Kot w finale uzyskał odległość 106,5 metra i awansował na jedenaste miejsce. Dwudziesty był Łukasz Łukaszczyk (99,5 m) przed Tomaszem Pilchem (94,5 m), dwudziesty trzeci Adam Niżnik (97 m), natomiast dwudziesty piąty Kacper Tomasiak (96 m).

Rundę finałową rozegrano z 26., 25., i 23. platformy.

Przeprowadzenie niedzielnego konkursu w Hinterzarten utrudniał zbyt silny wiatr. Z uwagi na warunki atmosferyczne, rywalizacja na Rothaus-Schanze była wielokrotnie przerywana.

W klasyfikacji Letniego Pucharu Kontynentalnego z kompletem punktów prowadzi Clemens Aigner (200 pkt.) przed Lucą Rothem (160 pkt.) i Jonasem Schusterem (105 pkt.). Jedenaste miejsce zajmuje Maciej Kot (50 pkt.).

Zawody w Hinterzarten były jedynymi zaplanowanymi w ramach 1. periodu sezonu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Dodatkowe miejsca startowe na konkursy Letniego Grand Prix w Wiśle (jeżeli zostaną przełożone na wrześniowy termin), Rasnovie, Hinzenbach i Klingenthal wywalczyły reprezentacje Austrii, Niemiec i Norwegii.

Kolejne konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną za miesiąc, 14-15 września w norweskim Trondheim (HS138).