FC w Villach: Wohlgenannt nokautuje rywali, Tomasiak trzeci!

Ulrich Wohlgenannt pewnie triumfował w niedzielnym konkursie FIS Cup, rozgrywanym na skoczni w Villach (HS98). Reprezentant Austrii oddał skoki na odległość 95,5 m oraz 98 m. Drugie miejsce zajął Marco Woergoetter, a trzeci był Kacper Tomasiak. Polacy w komplecie awansowali do finału.

Po pierwszej serii liderem był Ulrich Wohlgenannt. Austriak z wynikiem 95,5 metra wyprzedzał o 5,7 punktu reprezentanta Polski, Kacpra Tomasiaka (93,5 m). Trzecie miejsce zajmował Marco Woergoetter (93,5 m), czwarty był Felix Hoffmann (92,5 m), piąty Michael Hofer-Zauner (93,5 m), a szósty Timon-Pascal Kahofer (90,5 m).

Czołową dziesiątkę rundy uzupełnili Gorazd Zavrsnik (92 m), Jakob Steinberger (89,5 m), Simon Steinbeisser (89,5 m) oraz Martin Hamann (88 m).

Polacy w komplecie awansowali do serii finałowej. Jan Galica z wynikiem 85,5 metra zajmował szesnastą lokatę. Dziewiętnasty był Jarosław Krzak (83 m), a dwudziesty pierwszy Szymon Jojko (80,5 m) przed Mateuszem Myszą (81,5 m).

Awans do drugiej serii wywalczył Alan Gobozowi (75 m). Tym samym reprezentant Gruzji uzyskał prawo startu w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 8. belki.

W finale Ulrich Wohlgenannt przypieczętował zwycięstwo skokiem na 98 metr. Austriak triumfował z przewagą 19,5 punktu nad Marco Woergoetterem (95,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Kacper Tomasiak (89,5 m). Reprezentant Polski wyprzedził Felixa Hoffmanna (91 m), Michaela Hofera-Zaunera (89 m) i Erica Hoyera (94 m).

Siódme miejsce zajął Martin Hamann (94,5 m), ósmy był Timon-Pascal Kahofer (87,5 m), dziewiąty Jakob Steinberger (87 m), a dziesiąty Gorazd Zavrsnik (85 m).

Jan Galica w finale uzyskał odległość 84,5 metra i zakończył niedzielny konkurs na piętnastej pozycji. Siedemnaste miejsce zajął Jarosław Krzak (86,5 m), dwudziesty był Szymon Jojko (80 m), zaś dwudziesty pierwszy Mateusz Mysza (81 m).

Rundę finałową, wielokrotnie przerywaną z powodu zbyt silnego wiatru, rozegrano z 8. platformy.

Liderem cyklu FIS Cup jest Julijan Smid (520 pkt.) przed Andre Fusseneggerem (336 pkt.) i Hannesem Landererem (281 pkt.). Najlepszy z Polaków, Szymon Byrski (222 pkt.) zajmuje jedenaste miejsce.

Kolejne zawody FIS Cup rozegrane zostaną za dwa tygodnie, 28-29 września w szwajcarskim Einsiedeln (HS117).