Strona główna • Puchar Interkontynentalny

LPI Pań w Stams: Triumf i rekord skoczni Pagnier

Francuzka Josephine Pagnier wygrała sobotni konkurs z cyklu Letniego Pucharu Interkontynentalnego kobiet w Stams. 22-latka przy okazji rozprawiła się z żeńskim rekordem Brunnentalschanzen (HS115) w warunkach letnich, który od 2013 roku należał do Danieli Iraschko-Stolz. Polki nie startowały w Tyrolu.

Triumfatorka sobotnich zmagań w powiecie Imst na półmetku zajmowała trzecie miejsce – po 108-metrowej próbie ze skróconego najazdu, ustępując Meghann Wadsak z Austrii i Niemce Agnes Reisch, które poszybowały na 111. metr. W finale Josephine Pagnier zakończyła lot na 114. metrze, na co wyprzedzające ją rywalki nie były w stanie skutecznie odpowiedzieć. Reisch zachowała drugą pozycję po skoku na odległość 110,5 metra, a Wadsak spadła na trzecią lokatę – uzyskując 105,5 metra. Niemka i Austriaczka straciły do Francuzki kolejno 5,4 pkt. oraz 5,8 pkt.

Finałowa próba Pagnier to nowy kobiecy rekord Brunnentalschanzen, osiągnięty w warunkach letnich. Do tej pory – przez ponad dekadę – najlepszym rezultatem mogła pochwalić się Daniela Iraschko-Stolz. Austriaczka była rekordzistką skoczni w swoim kraju od 5 października 2013 roku, kiedy uzyskała 111,5 metra.

Czwarte miejsce w Stams zajęła Szwajcarka Sina Arnet (105,5 oraz 105 metrów), piąta finiszowała Karolina Indrackova z Czech (107,5 oraz 105 metrów), a szósty wynik dnia wywalczyła Maike Tyralla z Niemiec (99 i 105 metrów).

W konkursie w Stams pokazało się tylko 26 skoczkiń.

Liderką Letniego Pucharu Interkontynentalnego kobiet 2024 pozostaje Katharina Schmid, która nie startuje w Stams. Niemka ma na swoim koncie 300 punktów i zachowa prowadzenie w cyklu co najmniej do czwartego przystanku tegorocznej edycji. Tym w ostatni weekend września będzie szwajcarskie Einsiedeln.

Niedzielny konkurs kobiet w Stams ruszy o 9:15. Na godzinę 8:30 wyznaczono start serii próbnej. Kliknij, aby zapoznać się z listą startową.

Zobacz klasyfikację generalną Letniego Pucharu Interkontynentalnego Pań 2024 >>>