LPK w Stams: Aigner bryluje, punkty trzech Polaków

Czwarte zwycięstwo Clemensa Aignera w ramach tegorocznej edycji Letniego Pucharu Kontynentalnego stało się faktem. 31-letni Tyrolczyk w niedzielę wygrał domowe zawody, które odbyły się na Brunnentalschanzen (HS115) w Stams. Po punkty sięgnęło trzech reprezentantów Polski.

31-letni olimpijczyk z Pjongczangu kontrolował przebieg niedzielnych zawodów od pierwszej próby ocenianej. Clemens Aigner rozpoczął rywalizację przed własną publicznością od lotu mierzącego 114,5 metra, który dawał mu prowadzenie na półmetku. W finale Austriak ponownie okazał się najlepszy, pieczętując końcowy sukces 118-metrowym skokiem. Drugie miejsce – podobnie jak w sobotę – wywalczył Valentin Foubert (117 i 111 metrów). Francuz stracił do zwycięzcy 9,6 pkt. Na najniższy stopień podium wskoczył Jonas Schuster z Austrii. Rezultaty 21-latka to 113,5 oraz 113 metrów.

Poza podium wylądowali drużynowi mistrzowie olimpijscy z Pekinu – Manuel Fettner (112,5 oraz 109 metrów) i Daniel Huber (113,5 oraz 110 metrów). Reprezentantów gospodarzy, który zajęli kolejno 4. i 6. miejsce, rozdzielił Niemiec Luca Roth (112,5 oraz 109,5 metra).

Polacy nie odegrali pierwszoplanowych ról w powiecie Imst, do drugiej serii konkursowej dostało się trzech Biało-Czerwoni. Tymoteusz Amilkiewicz (106,5 oraz 103 metry) otworzył trzecią dziesiątkę, a Andrzej Stękała (103,5 oraz 102 metry) i Adam Niżnik (105 oraz 100 metrów) zostali sklasyfikowani na pozycjach 27-28. Szymon Byrski, Klemens Joniak, Jan Habdas i Tomasz Pilch nie zdobyli w ten weekend żadnego punktu.

Zdecydowanym liderem Letniego Pucharu Kontynentalnego 2024 jest Clemens Aigner, zdobywca 472 „oczek”. Drugi Luca Roth traci do niego już 167 punktów. Finał tegorocznej edycji odbędzie się za tydzień – w Klingenthal (28-29 września).

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego 2024 >>>