Strona główna • FIS Cup

FC w Einsiedeln: Zwycięstwo Stefana Rainera

Stefan Rainer wygrał niedzielny konkurs FIS Cup, rozgrywany na Skoczni im. Andreasa Kuettela (HS117) w Einsiedeln. Reprezentant Austrii triumfował dzięki skokom na odległość 114 m oraz 113 m. Dziewiętnaste miejsce zajęli ex aequo Marcin Wróbel i Szymon Jojko. Polacy w komplecie awansowali do finału.

Pierwsza seria konkursowa należała do Austriaków, którzy zajęli siedem na osiem najwyższych pozycji. Liderem na półmetku został Stefan Rainer (114 m) z przewagą 2,4 punktu nad Timonem-Pascalem Kahoferem (113 m) oraz 7,6 pkt. nad Ulrichem Wohlgenanntem (109,5 m). Czwarte miejsce zajmował Niemiec Martin Hamann (109,5 m), piąty był Janni Reisenauer (106,5 m), a szósty Peter Resinger (112 m).

Na siódmej pozycji sklasyfikowani zostali ex aequo Louis Obersteiner (112 m) i Raffael Zimmermann (110,5 m). Dziewiąty był Julien Gay (109,5 m), a dziesiąty Yanick Wasser (108 m).

Polacy w komplecie awansowali do serii finałowej. Piętnaste miejsce na półmetku zajmował Szymon Jojko (107 m). Dwudziesty był Marcin Wróbel (105 m) tuż przed Janem Galicą (107 m), z kolei dwudziesty dziewiąty - Szymon Byrski (94,5 m).

Pierwszą rundę konkursową rozegrano z 12. i 11. belki startowej.

W finale Stefan Rainer wylądował na 113 metrze, dzięki czemu triumfował w Einsiedeln z przewagą 3,5 punktu nad Ulrichem Wohlgenanntem (114 m). Trzecie miejsce zajął Timon-Pascal Kahofer (110 m), a tuż za podium rywalizację zakończyli Martin Hamann (114,5 m), Janni Reisenauer (115 m) i Simon Steinbeisser (110,5 m).

Na siódmej pozycji zawody ukończył Peter Resinger (106,5 m), ósme miejsce zajął Louis Obersteiner (105 m), dziewiąty był Julien Gay (106 m), a czołową dziesiątkę zamknął Eric Hoyer (108,5 m).

Dziewiętnaste miejsce ex aequo zajęli Marcin Wróbel (105 m) i Szymon Jojko (102,5 m). Dwudziesty drugi był Jan Galica (105 m), zaś dwudziesty piąty Szymon Byrski (103,5 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 11. belki. Stefan Rainer na życzenie trenera startował z 10. platformy.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Julijan Smid (520 pkt.) przed Ulrichem Wohlgenanntem (452 pkt.) i Stefanem Rainerem (440 pkt.). Najlepszy z Polaków, Szymon Byrski (240 pkt.) zajmuje jedenaste miejsce.

Kolejne zawody FIS Cup rozegrane zostaną za tydzień, 4-6 października w Otepää. Konkursy w Estonii zakończą letnią część sezonu trzecioligowego cyklu.