Strona główna • Amerykańskie Skoki Narciarskie

Frantz i A. Belshaw mistrzami USA na normalnej skoczni

Jednoseryjne zawody na 100-metrowym obiekcie w Lake Placid przyniosły rozstrzygnięcia w postaci złotych medali Tate’a Frantza i Anniki Belshaw. Sobotni konkurs odbył się w ramach tegorocznej edycji mistrzostw Stanów Zjednoczonych w skokach narciarskich. Na niedzielę zaplanowana zmagania na 128-metrowej skoczni.

Dla Tate’a Frantza jest to pierwszy tytuł mistrza USA w karierze. 19-latek w jedynej serii ocenianej sobotnich zawodów uzyskał 95,5 metra na domowym obiekcie w Lake Placid. Drugie miejsce zajął Erik Belshaw, który także skoczył 95,5 metra. Wicemistrz świata juniorów stracił jednak do Frantza półtora punktu, za sprawą gorszych ocen za styl. Brązowy krążek wywalczył Decker Dean – po 96-metrowym locie. Smakiem podium musiał obejść się powracający po kontuzji Casey Larson, który doleciał do 95. metra, a do pozycji medalowej zabrakło mu zaledwie punktu. Cała czwórka najeżdżała na próg z 18. platformy startowej.

Skład czołowej „6” uzupełnili kombinatorzy norwescy. Piąty był nowy rekordzista skoczni w warunkach letnich – Benjamin Loomis. 26-latek poszybował na 102. metr. Na szóstej pozycji znalazł się Niklas Malacinski, który kilka minut wcześniej poszybował na odległość 101,5 metra. Obaj ruszali z 22. belki.

Jason Colby (91,5 metra; 18. belka) uplasował się na 7. miejscu, Andrew Urlaub (85,5 metra z 18. belki) został sklasyfikowany na 9. pozycji, a Kevin Bickner (84 metry z 18. belki) otworzył drugą dziesiątkę.

Zawody pań – w ramach gościnnego występu – wygrała Heidi Dyhre Traaserud z Norwegii (93 metry z 22. belki). Mistrzynią USA – czwarty rok z rzędu – została jednak Annika Belshaw. Starsza siostra Erika skoczyła 93 metry z 25. platformy startowej. Srebro trafiło do Josie Johnson (94,5 metra z 25. belki), a na brąz zapracowała Samantha Macuga (92 metry z 25. belki).

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki sobotnich zawodów w Lake Placid >>>

Na niedzielę zaplanowano rywalizację na dużej skoczni (HS128). Start zawodów wyznaczono na 17:00 czasu polskiego. Wyniki na żywo będzie można śledzić >>>TUTAJ<<<.