LMP w Zakopanem: Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe ponownie najlepsze

Pierwszy zespół Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego obronił tytuł drużynowych letnich mistrzów Polski, odnosząc triumf w sobotnim konkursie na Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha (HS105) w Zakopanem. Srebrny medal wywalczył klub AZS Zakopane, a brązowy - TS Wisła Zakopane.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się zespół Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Obrońcy tytuły plasowali się na pozycji lidera już po skoku Aleksandra Zniszczoła (101 m), zaś najwyższe miejsce utrzymali Tomasz Pilch (95,5 m), Piotr Żyła (97 m) i Paweł Wąsek (104 m).

Na drugiej pozycji sklasyfikowany został zespół AZS Zakopane. Mateusz Gruszka (93,5 m), Tymoteusz Amilkiewicz (100 m), Andrzej Stękała (97,5 m) i Maciej Kot (105 m) tracili na półmetku 6,5 punktu do prowadzącej ekipy WSS Wisła.

Trzecie miejsce zajmowała reprezentacja LKS Klimczok Bystra. Zespół w składzie Konrad Tomasiak (88,5 m), Kacper Tomasiak (92 m), Jan Habdas (94 m) i Jakub Wolny (99 m) miał 3,5 punktu przewagi nad TS Wisła Zakopane oraz 4,5 pkt. nad KS Eve-nement Zakopane.

Awans do finału wywalczyły również zespoły WSS Wisła II, SS-R LZS Sokół Szczyrk oraz LKS Poroniec Poronin.

W finale Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe nie dało swoim rywalom już żadnych szans. Tym samym Aleksander Zniszczoł (98 m), Tomasz Pilch (98,5 m), Piotr Żyła (96 m) i Paweł Wąsek (103,5 m) obronili tytuł drużynowych mistrzów Polski dla swojego klubu.

Srebrne medale wywalczyła ekipa AZS Zakopane. Mateusz Gruszka (92,5 m), Tymoteusz Amilkiewicz (97 m), Andrzej Stękała (97,5 m) i Maciej Kot (103 m) stracili 22,5 punktu do triumfatorów.

Walkę o brąz pomiędzy trzema zespołami ostatecznie wygrał klub TS Wisła Zakopane. Łukasz Łukaszczyk (95,5 m), Kacper Jarząbek (87,5 m), Adam Niżnik (91 m) i Dawid Kubacki (103 m) wyprzedzili o 15 punktów LKS Klimczok Bystra, zaś o 31 pkt. - KS Eve-nement Zakopane.

Na szóstym miejscu rywalizację ukończył klub WSS Wisła II, siódmy był SS-R LZS Sokół Szczyrk, a ósmy LKS Poroniec Poronin.

Konkurs drużynowy rozegrano w całości z 20. belki startowej.

Najlepszym zawodnikiem klasyfikacji indywidualnej konkursu drużynowego okazał się Paweł Wąsek (104 m i 103,5 m), który o 2,5 punktu wyprzedził Macieja Kota (105 m i 103 m). Trzeci był Dawid Kubacki (101,5 m i 103 m), czwarty Aleksander Zniszczoł (101 m i 98 m), a piąty Klemens Joniak (100,5 m i 100,5 m).

Konkurs drużynowy w Zakopanem zakończył tegoroczną edycję Letnich Mistrzostw Polski. Dla zawodników Kadry Narodowej był to ostatni występ przed inauguracją Pucharu Świata w Lillehammer. Pierwsze zawody nowego sezonu zaplanowano na 22 listopada.