Kadry Japonii na sezon 2019/2020

  • 2019-06-07 17:42

Japoński Związek Narciarski opublikował oficjalną listę sportowców zakwalifikowanych do kadry narodowej w skokach narciarskich na sezon 2019/2020. We wszystkich strukturach reprezentacji Kraju Kwitnącej Wiśni znalazło się miejsce dla 21 mężczyzn oraz 13 kobiet.

Zawodnicy zostali przydzieleni do kadr na podstawie rezultatów osiąganych w sezonie 2018/2019. Tym samym zdobywca Kryształowej Kuli, Ryoyu Kobayashi otrzymał kategorię "S", podczas gry jego brat Junshiro oraz Yukiya Sato zostali sklasyfikowani do grupy "A". Pozostali seniorzy, w tym między innymi Noriaki Kasai, Daiki Ito oraz Taku Takeuchi znaleźli się w drużynie "W". Ponadto w kadrze znajduje się dziewięciu juniorów, w tym zaledwie 13-letni Asahi Sakano.

U pań do grupy "A" sklasyfikowanych zostało pięć zawodniczek - Yuki Ito, Kaori Iwabuchi, Nozomi Maruyama, Yuka Seto oraz Sara Takanashi. Ponadto w kadrze znalazło się jeszcze miejsce dla czterech seniorek oraz czterech juniorek.

Trenerem kadry narodowej mężczyzn na sezon 2019/2020 pozostał Hideharu Miyahira. Z kolei jego poprzednik, Tomoharu Yokokawa został nowym głównym szkoleniowcem reprezentacji pań.

Tak jak to miało miejsce w poprzednich latach, zatwierdzone kadry Japonii są w głównej mierze związkową formalnością. Większość seniorów przygotowuje się do zimy we własnych klubach. Ryoyu Kobayashi oraz Noriaki Kasai ćwiczą w Tsuchiya Home, gdzie posadę głównego trenera objął niedawno Richard Schallert, o czym informowaliśmy na naszych łamach.

REPREZENTACJA JAPONII W SKOKACH NARCIARSKICH NA SEZON 2019/2020:

KADRA MĘŻCZYZN

Grupa S:
- Ryoyu Kobayashi (1996).

Grupa A:
- Junshiro Kobayashi (1991);
- Yukiya Sato (1995).

Grupa W:
- Yumu Harada (1990);
- Daiki Ito (1985);
- Kenshiro Ito (1990);
- Yuken Iwasa (1999);
- Noriaki Kasai (1972);
- Naoki Nakamura (1996);
- Keiichi Sato (1997);
- Taku Takeuchi (1987);
- Shohei Tochimoto (1989).

Grupa U-20:
- Shinnosuke Fujita (2000);
- Ryusei Ikeda (2000);
- Tatsunao Kobayashi (2001);
- Sota Kudo (2002);
- Ren Nikaido (2001);
- Shun Oi (2001);
- Asahi Sakano (2005);
- Keisuke Takahashi (2000);
- Kanchi Yamane (2001).

KADRA KOBIET

Grupa A:
- Yuki Ito (1994);
- Kaori Iwabuchi (1993);
- Nozomi Maruyama (1998);
- Yuka Seto (1997);
- Sara Takanashi (1996).

Grupa W:
- Ayaka Igarashi (1999);
- Haruka Iwasa (1996);
- Shihori Oi (1999);
- Misaki Shigeno (1986).

Grupa U-20:
- Ayuka Kamoda (2001);
- Machiko Kubota (2003);
- Ren Mikase (2000);
- Rio Seto (2001).


Adam Bucholz, źródło: ski-japan.or.jp
oglądalność: (15755) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Tomek88 profesor
    @kkkk Yokokawa

    Tak masz rację.Jak podaje wikipedia był asystentem dyrektora sportowego ds. narciarstwa klasycznego w japońskim związku narciarskim.

  • kkkk doświadczony
    @atalanta

    Yokokawa był w zeszłym sezonie bodajże dyrektorem

  • atalanta weteran

    Jest Nori...? Jest! Uff, a już się bałam. ;)
    A Yokokawa, jak widzę, długo się nie naodpoczywał.

  • Tomek88 profesor
    @Oczy Aignera

    Z metryki wynika,że może być jego synem.

  • Oczy Aignera profesor
    @King

    Mi się wydaje, że on może być krewnym Yukio Sakano.

  • fridka1 profesor
    @Nowyskoczek5

    Inna sprawa, że te "ważne tematy o polskich bohaterach, których powinien poznać świat" to często filmy wątpliwej jakości artystycznej, zwyczajnie nie wychodzą, dużo szumu, efekt nieszczególny, a promocja w świecie żadna.

  • fridka1 profesor
    @Nowyskoczek5

    Pamiętam jak podczas zawodów w Zakopanem, chyba 2001 czy 2002 rok, stacja niemiecka, RTL czy ZDF, nie pamiętam dokładnie, pokazała materiał o Marusarzu, był wywiad z jego córką, a historia jego ucieczki z więzienia pokazana została w formie komiksowej. Dziennikarz niemiecki nawet wypuszczał przez okno zawiązane prześcieradła, żeby zobrazować ucieczkę. Fajnie, że coś takiego zrobili. Córka Marusarza opowiadała, o ile mnie pamięć nie myli, że ostatni skok w Ga-Pa przed niemiecką publicznością był da niego bardzo ważny, mówiła jak bardzo go kocha i że jest dumna. Wiecie, biorąc pod uwagę różne niefajne perypetie w tamtym czasie na linii niemieccy skoczkowie kontra polska publiczność to taki reportaż był strzałem w dziesiątkę. W jednym z wywiadów dla tvp Hofer powiedział nawet, że Zakopane to "polska tożsamość narodowa", był też pytany o zachowanie Polaków wobec Hannawalda, o słynne śnieżki i powiedział, że wie z czego to wynikało, zna kulisy sytuacji, ale reakcja publiczności była "wytłumaczalna" (tu bym się kłóciła, ale nieważne).
    Marusarz i Czech mieli bardzo ciekawe, tragiczne biografie, dobry materiał na film, w ogóle wielu skoczków nawet współcześnie ma życie godne opowiedzenia i cieszę się, że wielu pokusiło się o napisanie biograficznej książki. Małysz mówił, że też to zrobi, ale jeszcze nie teraz, bo chciałby to zrobić dobrze. Ja czekam.

  • Nowyskoczek5 profesor
    Nie na temat

    Kto jest za tym aby Polacy stworzyli film o Stanisławie Marusarzu i Bronisławie Czechu ?
    Byłaby m.in ucieczka z obozu Stanisława Marusarza .Naprawde fajnie by sie to oglądalo.
    Więc zamiast jakiejś głupiej komedii lepiej jakby Polacy zrobili taki film oparty na faktach.

  • mj004 początkujący
    @King

    Posiada on FIS Code. W tym sezonie wystartował w czymś w rodzaju młodzieżowej olimpiady azjatyckiej. Pokonał tam takich skoczków jak Danił Vassiliev czy Nurzhat Tursunzhanov. Niewątpliwie więc można nazwać go dużym talentem

  • King profesor

    Asahi Sakano to chyba musi być zawodnik z dużym talentem, że mimo bardzo młodego wieku znalazł się już w kadrze młodzieżowej. Ktoś wie coś więcej na jego temat?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl