fot. Anna Szczepankiewicz
b.d.
LEJA Krzysztof - 80 m
(2011-03-13)
b.d.
KANTYKA Przemysław - 80 m
(2015-05-30)
Opis skoczni
Szczyrk jak przystało na duży ośrodek nie zadowala się tylko udostępnianiem swych terenów narciarzom, amatorom i turystom, lecz jest również ośrodkiem sportu wyczynowego. Obok licencjonowanej trasy FIS na Skrzycznem i trasy slalomowej na Beskidku znajdują się tu również obiekty służące narciarstwu klasycznemu: cztery skocznie narciarskie: Beskidek-Antoś (K17) oraz kompleks Skalite (K95, K70, K40). Wszystkie obiekty wyposażone są w maty igelitowe.
Historia skoczni narciarskiej Skalite w Szczyrku sięga 1937 roku, kiedy to rozegrano na niej pierwszy konkurs. Przez wiele lat Skalite było areną ważnych imprez, zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. Najważniejszy cykl, którego zawody odbywały się na Skalitem, to Puchar Beskidów. Ważnym momentem było przyznanie Szczyrkowi organizacji Mistrzostw Świata juniorów 2008. Z tej okazji skocznia została na przełomie 2007 i 2008 w rekordowym tempie przebudowana. Mistrzostwa jednak przełożono do Zakopanego z powodu braku śniegu, ale Szczyrk dysponuje nowoczesnym kompleksem skoczni Skalite o wymiarach K-95, K-70 i K-40.
Lokalizacja skoczni
Miasteczko położone w przepięknych górach Beskidu Śląskiego. Jest to bardzo rozległa miejscowość, której powierzchnia wynosi 40 km2 i rozciąga się na przestrzeni 8 km w dolinie Żylicy i koło 2 km w dolinie Biłej. Szczyrk to najchętniej odwiedzana miejscowość wypoczynkowa w kraju, natomiast takie góry jak - Skrzyczne, Klimczok i Skalite przyciagają zarówno miłośników górskich wycieczek jak i białego szaleństwa. Skocznia "Skalite" położona jest w centrum Szczyrku tuż obok deptaka nad Żylicą (trzeba tylko przejśc na drugą stronę rzeki). W niedalekiej odległości od skoczni jest góra Skalite o wys. 864 m.
Aktualna pogoda
Dane Kontaktowe Klubu
Ośrodek Przygotowań Olimpijskich adres email: cos@szczyrk.com.pl strona www: www.cos.szczyrk.pl |