Falun intensywnie przygotowuje się do MŚ w 2015 roku

  • 2012-09-14 01:20

W dniach 11-12 września odbyło się na stadionie Lunet, piąte spotkanie grup odpowiedzialnych za organizację Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Falun w 2015 roku. Powiększająca się „czerwona grupa” komitetu organizacyjnego składająca się z przedstawicieli FIS, EBU, partnerów marketingowych, przedstawicieli telewizji SVT oraz przedstawicieli miasta Falun omawiała aktualny stan przygotowań do mistrzostw.


Krokiem milowym w przygotowaniach jest rozpoczęcie prac mających na celu przebudowę skoczni narciarskich. W lecie rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem podłoża od stadionu sportowego aż po zeskok skoczni, tak, aby zapewnić skoczni podstawowe zaopatrzenie w prąd, wodę oraz ogrzewanie. Rozległe działania budowlane mają na celu zapewnienie nowoczesnych rozwiązań oraz dopasowanie ich obowiązujących wymogów, powinny zostać zakończone latem 2013 roku. W tym samym czasie prowadzone są także prace przy trasach biegowych oraz stadionie, na których będą rywalizować sportowcy w 2015 roku. Większość z tych prac powinna zostać zakończona w marcu 2013 roku, przed zaplanowanymi Pucharami Świata FIS.

"Od naszej ostatniej wizyty w kwietniu prace posunęły się znacząco na przód i przygotowania wyglądają bardzo dobrze. Po naszych uwagach na wiosnę jest dobrze widzieć, że prace budowlane w końcu są na dobrej drodze. Plan jest bardzo napięty i nie ma miejsca na zwłokę. Dlatego niezbędne jest trzymanie się planu i jego częsta kontrola. Plan wygląda następująco, że Puchary Świata FIS sezonu 2013/14 i w lecie 2014 odbędą się i wszyscy zakładamy że tak właśnie będzie", powiedziała Sahar Lewis, sekretarz generalny FIS. "Obok prac budowlanych poszerza się również komitet organizacyjny, o kolejnych fachowców w swoich dziedzinach i jest to pozytywny aspekt."

Sven von Holst, przewodniczący komitetu organizacyjnego powiedział: "Faza początkowa jest już prawie zakończona i teraz startujemy z najbardziej intensywnym okresem przygotowań. Na naszej drodze pojawiło się kilka przeszkód, ale już patrzymy z optymizmem w przyszłość. Musimy być gotowi na czas, nasze terminy są sztywne i nie możemy tracić czasu. Jestem optymistycznie nastawiony, szczególnie z powodu wsparcia jakie otrzymaliśmy ze strony miasta Falun. Naszym celem jest, aby cały region Dalarna włączyć do Mistrzostw Świata."

Jonny Gahnshag, burmistrz miasta Falun, potwierdził: "Krytyczna część prac w kwietniu została przezwyciężona i prace na Lugnet idą w dobrym kierunku. Również jestem optymistą i myślę, że naszym celem musi być teraz skupienie się na możliwości rozwoju regionu i wsparcie przedsiębiorstw, które są zainteresowane wykorzystaniem naszych udogodnień do swojej działalności. I chodzi także o to, aby dzieci i młodzież zachęcić do uprawiania sportu."

Głównym celem organizatorów jest przyciągnięcie 200.000 kibiców na zawody, szczególnie na trasy narciarskie oraz przebudowywane skocznie narciarskie. Sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata powinna rozpocząć się na wiosnę 2014 roku po zakończeniu testów. Stadion Lugnet jest w stanie pomieścić 60.000 widzów każdego dnia.

Aby poinformować 15 gmin o Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym i zachęcić mieszkańców do udziału w nich, planuje komitet organizacyjny road-show w regionie Dalarna. Na rozpoczęcie promocji zaplanowano konkurs na następcę Eule Bubo, maskotki mistrzostw z 1993 roku. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie i młodzi członkowie klubów sportowych z całej Szwecji, każdy może złożyć projekt lub wniosek z imieniem maskotki. Zwycięzcę poznamy podczas finału Pucharu Świata w 2013 roku a maskotka będzie zaprezentowana latem 2013 roku.

Następne spotkanie grup koordynujących mistrzostwa w Falun zaplanowano na 6-7 maja 2013 roku, w ramach podsumowania Mistrzostw Świata w Val di Fiemme.

FOTORELACJA


Anna Szczepankiewicz, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (8660) komentarze: (19)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • anonim
    DixJvxCI

    pNAC6f igsghnwltdkb

  • anonim
    yDdjKdpnTIBopzVUAq

    qgVF3o umvokfriavcz

  • anonim
    gZESnfsl

    Ja rf3wnież życzę Ci wszystkiego dogrebo w Nowym Roku.Dużo sił i nadziei, wielu pięknych chwil.Niech ten 2008 rok będzie dla Ciebie lepszy od tego, ktf3ry właśnie mija.Pozdrawiam

  • Boy profesor

    To jest stary artykuł, według nowych ustaleń skocznia normalna ma mieć rozmiar K95 HS105 (+- 1m).

  • anonim

    Skocznie w Falun po modernizacji będą K90 HS100 i K120 HS134
    www.skisprungschanzen.com/EN/Articles/0074-Lugnet

  • Boy profesor

    Mniejsza to będzie typowa dzisiaj skocznia normalna o wymiarach K95 HS106, natomiast większa nie będzie aż tak duża, bo planują zrobić HS134, czyli K zapewne na 120 metrze.

  • anonim
    zobaczymy jak im pójdzie

    ostatni raz falun gościło puchar świata w 2001 roku i wygrał tam Adam Małysz, a więc kawał czasu. domyślam się że skocznie będą miały punkt K125, duża i K95 mniejsza.

  • adondetevas początkujący
    lolek

    To jedyne miejsce, z którego się cieszę, że będa MŚ (w ostatnich latach). W Szwecji konkursy w sumie się nie odbywają (chodzi o skoki w pś ofc) i taki nagły przelot tam może okazać się bardzo, bardzo ciekawy. Nareszcie jakaś nowość. A nie w kółko te same miasta...

  • Boy profesor

    Bardzo długo zwlekali z rozpoczęciem prac nad przebudową obiektów, a przecież już od dawna wiadomo, że dostali MŚ. Przez to mają niecały rok na gruntowną przebudowę obu skoczni i nie mogą sobie pozwolić na żadne opóźnienia.

  • HKS profesor

    @piotr186

    Metoda promocji polegająca na odwoływaniu dwóch Pucharów Świata w jednym sezonie najwyraźniej nie przyniosła rezultatów:P Szwedzi przyjęli inną koncepcję.

  • anonim

    Może sie i ze skocznią uwijają ale niech też coś ze soczkami robią. Nordin najlepszy nie umie nawet zapunktować w PK a kobiety to brak słów..........

  • Pavel profesor
    @piotr186

    Gorszą mają skocznie, ale za to dużo lepsze trasy biegowe. Miejmy nadzieję, że wprowadzą jakiś system szkolenia skoczków i doczekamy się zawodników na solidnym poziomie w PS.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl