Ponad 6 milionów widzów obejrzało Puchar Świata w Zakopanem!

  • 2013-01-14 22:31

Tradycyjnie zakopiański konkurs skoków narciarskich przyniósł olbrzymi sukces TVP1. Sobotnią (12 stycznia) transmisję obejrzało ponad 6,2 mln widzów TVP1/TVP1 HD. W szczytowym momencie zainteresowała prawie 7,4 mln osób!

Walkę Kamila Stocha o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata (ostatecznie Polak był trzeci, w klasyfikacji generalnej PŚ zajmuje 7. miejsce) śledziło w Jedynce aż 7,396 mln widzów! Średnia oglądalność wyniosła 6,207 mln osób przy udziałach na poziomie 41,8 proc. (grupa 4+, dane Nielsen Audience Measurement). Oznacza to, że 4 na 10 mieszkańców Polski, którzy mieli o tej porze włączony telewizor wybrało skoki narciarskie w TVP1/TVP1 HD. M.in. dzięki temu wydarzeniu sportowemu Jedynka była w sobotę stacją pierwszego wyboru, osiągając średnie udziały na poziomie 15,9 proc. (grupa 4+).

TVP1/TVP1 HD numerem 1 było także w piątek – 17,2 proc. W tym dniu był rozgrywany konkurs drużynowy z Zakopanego (drużyna Polski zajęła 2. miejsce), który w Jedynce spotkał się z dużym zainteresowaniem widzów – średnia 4,719 mln osób (udziały 33,1 proc.). Podczas relacji konkursów skoków z Zakopanego znakomite wyniki odnotował także kanał sportowy TVP. Średnia oglądalność konkursu drużynowego na antenie TVP SPORT wyniosła 210 tys. osób. Rozgrywane dzień później (12 stycznia br.) kwalifikacje zgromadziły 265 tys. widzów (w szczytowym momencie nawet 411 tys.).

Sobotni sprint z udziałem Justyny Kowalczyk podczas Pucharu Świata w Libercu (Polka była druga) przyciągnął aż 3,492 mln widzów Dwójki przy udziałach na poziomie 32,3 proc. W najwyższym momencie oglądalności bieg śledziło 4,244 mln osób.


Tadeusz Mieczyński, źródło: informacja prasowa
oglądalność: (11180) komentarze: (130)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • dervish profesor
    yyy

    Chłopcze nie sądź innych po sobie. Moze to własnie dzięki temu że Twoi rodzice nie płaca abonamentu w naszej publicznej jest aż tak żle.

    @ Pavel chłopie w jednym się z Tobą zgadzam, TVP stała się bezpieczna przystania dla wysoko opłacanych nieudaczników.
    W zadnej innej telewizji nie ma takiego przerostu etatów jak w TVP. Ale co oni maja się przejmowac, ustawowo gwarantowana manna leci im z nieba wiec mogą sobie pozwolić na zatrudnianie lisów, na odwalanie kosztownej chałtury pt. Bitwa na Głosy czy też wspomnianego Kocham Cie Polsko.

    Skoro TVP zdecydowała sie pokazywac skoki to powinna pokazywać wszystkie konkursy, stać ich na to. Ale dla nich tak jak dla zwykłej tv komercyjnej liczą się tylko słupki ogladalności a to jest TV publiczna a nie prywatna.

    Chłopcze i Chłopie nie martwcie się o mnie, obejrzę ten konkurs na ZDF który mam za free z satelity. Moje uwagi odnosnie polityki TVP nie są czynione poprzez pryzmat własnych mozliwości odbioru. TVP publiczna powinna byc telewizja publiczna dostepną dla wszystkich w ramach płaconego abonamentu a nie tylko poprzez płatne komercyjne pakiety kablówek tak jak dzieje sie to z TVP Sport.

  • thomas_2005 bywalec
    Jeśli chodzi o transmisję z Japonii

    to przeżyję jej brak, wszak to najnudniejsze konkursy z najgorszą atmosferą- żeby nie powiedzieć martwą atmosferą. Trudno nie musi być w tv, poza tym, na pewno gdzieś znajądą się streamy w necie jak ktoś tak bardzo chce

  • Pavel profesor
    @dervish

    Chłopie już tak nie przeżywaj, masz prawie cały PS w TV, a Japonię możesz sobie obejrzeć na Eurosporcie lub jednym z pewnie setki streamów w necie.

    @yyy I też się an to nie zgadzam, dlaczego 1000 gostków zarabiających średnio 2000 zl/mies ma opłacać Lisa, czy innego Janowskiego, którzy dostają po 30tys.?

  • yyy profesor
    dervish

    Człowieku z tego abonamentu, którego i tak nie płacisz, to oni mogą co najwyżej poszcząc naprzemiennie Anioł Pański i Wieczorynkę. To reklamy i sponsorzy sa głównym źródłem ich finansowania, ta telewizja dawno nie jest misyjną. Żeby to zmienić, to TVP musiało by dostawać pieniądze z naszych podatków dochodowych. A na to twoi rodzice się nie zgodzą.

  • dervish profesor

    Transmisja z Sapporo nie powinna byc uwarunkowana opłacalnością ekonomiczną. To należy do tkzw. misji TVP.

    TVP niby państwowa i opłacana z naszego abonamentu przeistoczyła się w komercyjne przedsiębiorstwo napychające własna kabzę. Nie rozumiem jakim prawem funkcjonują w niej płatne/kodowane kanały takie jak TVP SPORT nie dostepne w ramach abonamentu ale za to dostępne w sieci kablówek bynajmniej nie w ramach podstawowego pakietu tylko po wykupieniu dosyc drogiego pakietu komercyjnego.


    A program TVP Sport jest zakupywany z pieniędzy podatników podobnie jak i jej pracownicy są opłacani z naszych abonamentów.

    Gdy powstawał TVP SPORT to ówczesny szef TVP deklarował że będzie to kanał powszechnie dostępny i bezpłatny. Dlaczego w takim razie porzucono tę ideę? Dlaczego nie ma tego kanału na platformie naziemnej TV cyfrowej?
    Zapowiadano, ze będzie można ten program odbierać free z satelity po jednorazowym skromnym wydatku na moduł dekodujący i co z tego wyszło? Nici.

    A z publicznej TV sport jest wypierany przez programy typu Kocham Cię Polsko czy inne gnioty w których różni Kurzajewscy mają pole do autolanserki.

  • gina profesor
    Fan Kamila

    A Kowalczyk sobie nie radzi? Poza tym, to nie o nią samą chodzi. Justyna w końcu pojedzie gdzie jest trasa i tyle. Ale w Zakopanem jest Szkoła Mistrzostwa Sportowego i zawodnicy i zawodniczki trenujący biegi muszą mieć jakąś trasę.

  • anonim

    Obejrzałoby czy by nie obejrzało to ma marginalne znaczenie :P Ważne, że licencja na przekaz tej twojej ligi hokejowej jest tańszy niż na zawody PŚ w skokach, po za tym w tak abstrakcyjnych godzinach emisji. Prosta matematyka się dla nich liczy, kibica mają w nosie.

  • anonim

    Ale Polacy jako tako sobie radzą teraz w skokach. A myślę, że zawody w Japonii obejrzałoby więcej ludzi niż np. jakiś tam mecz polskiej ligi hokeja xd

  • anonim
    @Fan Kamila

    Dokładnie to samo można by powiedzieć o skokach i też tvp może je przestać od ręki transmitować ;) Myślisz, że oni tobą się przejmą? Mają w ustawie, że mają pokazywać sukcesy Polskich zawodników to, to robią i tyle w temacie. Konkurs w Sapporo w ich mniemaniu nie przyniesie zysków i go nie ma.

  • anonim
    Do Reyy

    Przestań.. Justyna Kowalczyk skończy karierę i każdy zapomni, że biegi narciarskie istniały, a tvp przestanie je transmitować. Typowa stacja sukcesu xd

  • anonim
    @Fan Kamila

    To był nie 'jakiś gość' tylko Sebastian Parfjanowicz i miał świętą racje bo przez obecność takiego buraka jak Tajnera mamy ale Polski Związek Skoków Narciarskich a nie PZN ;) Skoki mają jakiś poziom choć szału nie ma, natomiast biegi i kombinacja leży i kwiczy. Tak samo kuriozalne jest przygotowanie tras biegowych w Zakopanem. Wstyd, syf, kiła i mogiła.

  • Emil profesor

    @piotr186 Akurat jak już mówiłem generalnie u wielu komentatorów i nie tylko TVP (Szaranowicz do nich się zalicza) gorsze niż zachwycanie się jednym zawodnikiem, jest wygadywanie rzeczy z kosmosu. Typu już standardowe że na zawodnika przy wietrze pod narty działa siła nośna, a przy wietrze w plecy działa tylko jej przeciwieństwo spychająca do ziemi :) I to taki przykład pierwszy z brzegu.

  • piotr186 profesor
    Szymonstepien26

    No tak to niezaprzeczalnie:) Ale swoje Szaranowicz już w życiu skomentował ale teraz to jest już tylko zjazd po linii pochyłej, może gdyby się nie zachłysnął Schlierenzauerem to by było inaczej...

  • dervish profesor

    Dużo zależy od realizacji i komentarza.
    Realizacja TV biegów pozostawia dużo do życzenia, głównie dlatego, ze w imię demokracji starają się pokazać każdego biegacza zamiast koncentrować się na walce liderów. W wyścigach ważna jest czołówka a nie tyły. Tego typu demokratyczne podejście zabija emocje. Po co oglądać taki bieg, skoro więcej emocji jest na tekstowym podglądzie wyników live?

    Kompromitacja TVP w zeszłym roku podczas realizacji GP w naszym kraju również nie pomogła w popularyzacji tej dyscypliny a okazja do tego była wyśmienita

    Jeżeli dodać do tego prawiącego farmazony i nie znającego regulaminu konkurencji redaktora Jóźwika, to nie ma czemu się dziwić, że biegi tak powoli zdobywają nowych wiernych sympatyków.

  • anonim

    Widowiskowość nie ma nic do oglądalności, skoki do wody czy gimnastyka taka jak trenował Blanik to dopiero widowiskowe są a oglądalność i zainteresowanie mizerne

  • Emil profesor

    @piotr186 Błachut w przeciwieństwie do większości komentatorów TVP nie opowiada baśni. Może to jest komentarz minimalistyczny, ale bez głupot i z reguły lepiej ogarnia co się dzieje na skoczni. Zresztą co za różnica czy TVP czy Eurosport? To są ludzie od sportu ich zadaniem jest komentować najlepiej nie ważne czy TVP, Eurosport czy może kiedyś Tv Trwam

  • anonim
    @piotr186

    Być może teraz jego komentarz pozostawia wiele do życzenia, jednak ja nie wyobrażam sobie oglądania Predazzo 2003, Sapporo 2007, czy Planicy 2007 z innym komentarzem.A poezją jak dla mnie jego "przemówienie" o Adamie podczas dekoracji konkursu drużynowego na MŚ w Oslo.

  • piotr186 profesor
    Karp

    Nie narzekam na streamy z konkursów skoków (na szczęście nie aż tak oblegane są) , o 2 w nocy o żadnej zacince mowy nie będzie:) Eurosport jest mi obojętny a tamtejsi komentatorzy silą rzeczy powinni być fachowcami sportowymi wiec wyższy poziom komentarza nie powinien dziwić, i nie powinno się go konfrontować z TVP, Inna sprawa że niczego lepszego w komentowaniu z porównaniu z TVP się nie uświadczy. Przynajmniej jeśli chodzi o skoki.

  • piotr186 profesor
    pavel

    Akurat komentowanie Szaranowicza to dno i tu się zgadzam:) , wiec o nim nie wspomniałem, chociaż na pewno umie budować napięcie i emocje.

  • Piu bywalec
    Mike

    no włąsnie, a są kraje które kochaja skoki, które możenie wiele znaczą, a potrafia o skokach zrobić film, a co na to skandynawowie, GER, AUT i Polacy? Przydałby sie film o Małyszu itd...

    Link podany przez jednego z użytkowników, prawdziwego fana skoków:
    http://www.youtube.com/watch?v=NqRZOLBLhh4

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl