Reprezentacja Słowenii odniosła zwycięstwo w konkursie drużynowym lotów narciarskich w Planicy. Gospodarze w ośmiu skokach zgromadzili notę 1561,8 punktu.
Na drugim miejscu konkurs zakończyli Norwegowie, a na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.
W ekipie Słowenii najdalej szybował Jurij Tepes, który lądował na 223. i 207. metrze. Mocnym punktem zespołu byli także Peter Prevc (219,5 i 204,5 metra) i Robert Kranjec (211,5 i 203,5 metra), a tylko nieznacznie od kolegów z drużyny odstawał debiutant Andraz Pograjc.
Norwegowie drugie miejsce zawdzięczają przede wszystkim dobrej postawie Rune Velty i Andreasa Stjernena. O sporym pechu może mówić natomiast Anders Bardal, który w pierwszej serii poszybował aż na 230. metr, ale podparł swój skok. To kosztowało jego i norweską drużynę wiele cennych punktów za styl, które w rezultacie nie pozwoliły Norwegom wygrać dzisiejszych zmagań. Skaczący w zastępstwie za Andersa Jacobsena - Kim Rene Elverum Sorsell był zdecydowanie najsłabszym punktem zespołu. Norwegia straciła do Słowenii 10,7 punktu, a trzecich Austriaków wyprzedziła o niespełna 5 punktów.
W zespole Austriackim wyróżniali się Martin Koch (218,5 i 208 metrów) oraz Gregor Schlierenzauer (201,5 i 209,5 metra). Od tej dwójki wyraźnie odstawali Stefan Kraft i Wolfgang Loitzl jednak poprawne skoki pozwoliły podopiecznym Alexandra Pointnera znaleźć się na podium.
Polacy zakończyli konkurs na czwartym miejscu tracąc do podium zaledwie 3,5 punktu. Najmocniejszym punktem naszego zespołu był Kamil Stoch, trzeci zawodnik klasyfikacji Pucharu Świata w pierwszej serii skoczył 202 metry i ze swojej próby nie mógł być zadowolony, ale w finale nasz reprezentant uzyskał najlepszą odległość drugiej serii - aż 221,5 metra. Bardzo dobrze zaprezentował się ponownie Piotr Żyła, który oddawał skoki na 206,5 i 214,5 metra. Daleko skakał także Maciej Kot uzyskując 204,5 metra w pierwszej i 207,5 metra w drugiej serii. Krzysztof Miętus zanotował skoki na 192 i 193,5 metra.
Za Polakami, na piątej pozycji, uplasowali się Czesi, którzy wyprzedzili z kolei Niemców, Japończyków i Włochów. Do drugiej serii nie awansowali Amerykanie.
Indywidualnie najlepszym zawodnikiem konkursu był Noriaki Kasai, weteran japońskich skoków oddawał skoki na odległość 219,5 i 220,5 metra. Drugi wynik miał Jurij Tepes, a trzeci Kamil Stoch.
WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz pełne wyniki konkursu »
Zobacz nieoficjalne wyniki indywidualne konkursu »
Zobacz aktualną drużynową klasyfikację Pucharu Świata »
FOTORELACJA
-
Stinger profesor
Kompletne wyniki konkursu drużynowego
Kompletne wyniki tego konkursu,(6 drużynowy konkurs PŚ w Planicy - 23.03.2013) są w newsie 16149 z dn:31.03.2013 ,,Rozdano tytuły mistrzowskie w Kanadzie i Francji,,
*** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(12), 2013-05-18 20:21:26 *** -
OjciecMarek profesor
@EmiI
Nie no, z Jacobsenem też tak bywa, mi bardzo dobrze w pamięci utkwiły próby Romoerena z treningów i kwalifikacji w Innsbrucku 2011:
1. trening - 61 metrów
2. trening - 74 metry
Kwalifikacje - 129,5 metra, spośród wszystkich zawodników, którzy w Q wystartowali, przegrał tylko z PQ Tomem Hilde. -
EmiI profesor
@Annihilator
Wtedy byli zupełnie bez formy. A i tak skoczyli lepiej niż wykazywały treningi. Może i geograficznie nie Bałkany ale Słowianie południowi. Zresztą Słoweńcy zawsze dużo lepiej skaczą w zawodach niż na treningach. A Tepes to już w ogóle fenomen. Chyba nikt inny nie potrafi skoczyć na treningu 80, 90, 95 by potem w konkursie 135 :P
-
dejw profesor
EmiI
Wg mnie, w tym przypadku ich mentalność nie ma tu nic do rzeczy. Słoweńcy mieli olbrzymią przewagę po pierwszej serii i nie musieli skakać na maksa w serii drugiej. I może stąd te trochę krótsze loty (no w przypadku Pograjca to był jednak wyraźnie za krótki, on chyba ten skok zepsuł, mimo że nie skakał w jakiś super warunkach.)
-
EmiI profesor
@piotr186
Słoweńcy to typowa bałkańska mentalność. Kiedy jest stawka to walczą jak lwy, i robią gigantyczny progres w stosunku do treningów, ale kiedy już walczą o nic, albo mają gigantyczną przewagę to wkrada się rozluźnienie.
-
dejw profesor
piotr186n
Masz. Dokształcaj się. Na pewno ci się przyda. Może jeszcze nie jest za późno.
http://portalwiedzy.onet.pl/69530,,,,obiektywizm,haslo.html
Nie musisz dziękować. -
piotr186n doświadczony
Cóż, Polacy ogólnie to w pierwszej serii cała czwórka skoczyła słabo ,w drugiej cała czwórka skoczyła świetnie.... A Słoweńcy udowodnili ze mieli w I serii fuksa, bo w drugiej skakali już słabo.
Liczę jutro na podium Noriakiego Kasai (a może wygra?) -
anonim
W dzisiejszym konkursie żaden z zespołów nie miał oddanych 8 równych skoków. U Słoweńców 2 skoki zepsuli nieco Kraniec i Pograjc. Norwegowie na takim sobie poziomie skakali i w sumie na plus patrząc na brak Jacobsena w ich szeregach. Austrii 3 miejsce dały tak naprawdę dobre skoki Kocha i jeden niezły Gregora. Nasi wspaniali dali prawie z siebie wszystko. Miętus jak na swoje możliwości dobrze,Maciej wybornie,Kamil w pierwszym skoku trochę inny kąt nart przyjął i ok. 200m za to w drugim skoku zmienił kąt natarcia i poszło jak trzeba. Złotousty Żyła,,,, hymm spodziewałem się lepszego występu ale generalnie nie zawiódł. Brawa dla naszych nawet za to 4 miejsce. Jeszcze pięć lat temu było by one pewnie okrzyknięte wielkim sukcesem
-
MSad_ profesor
autor: ZKuba36 (*217.free.aero2.net.pl), 23 marca 2013, 18:25
Gdybaś sie kolejny znalazł. pif paf Gdyby babka miała wąsy byłaby dziadkiem. Nie napisałeś miszczu jeszcze ze gdyby zamiast Mietusa skakał Kubacki wykosilibyśmy wszystkich.
Bardzo dobry wynik. Nasi dali z siebie wszystko na co ich bylo stac w dniu dzisiejszym. i należą sie im brawa. 4 miejsce nie jest zadną hańbą i odzwierciedla stan naszych skoków. Lepsi od Niemców gorsi od potęg
.Brawo Skoczkowie brawo Łukasz Kruczek -
EmiI profesor
@metalfan Różnica w jakości pomiędzy I a II skokiem u Żyły, Miętusa i Stocha była taka sama. I u nich wszystkich bardzo żal pierwszego skoku w takim samym stopniu.
-
metalfan stały bywalec
czemu do cholery zwalacie na Miętusa? Na najsłabszego? Przecież on i Maciek jako jedyni wypełnili plan w 100%, Miętus miał nie zawalić skoków, a nie nie zawalił a skoczył nadspodziewanie dobrze jak na siebie i przeskoczył Koziska, to po jego skoku Polacy wyszli przed Czechów. Czemu nie czepiacie się Stocha czy Żyły, którzy mieli bardzo złe skoki w 1 serii?
-
EmiI profesor
@dervish
Krzysiek wypełnił w 100% zadanie przed konkursowe. Jednak po II skoku pojawił się niedosyt pierwszego skoku gdzie skoczył krócej z 2 belek wyżej i przy dużo lepszym wietrze. A że wszyscy w grupie Krzyśka w II serii skoczyli dużo krócej (nawet o 20 metrów krócej) to ciekawe co by było gdyby pierwszy skok Krzyśka był podobny jak drugi. 205? 210?
-
anonim
Nie mogę przeboleć tego, że Miętusowi zabrakło 3 punktów do tego, żeby jutro skakać. Gdyby nie dsq w Sapporo mielibyśmy 5 Polaków w konkursie- coś wspaniałego.Raczej do jutra nikt się nie wycofa niestety. Mam nadzieję, że jutro wygra Kasai, byłoby to piękne ukoronowanie jego świetnych skoków w Planicy jak i całej kariery i któryś Polaków stanie na podium, Żyła ma największe szanse.
-
dervish profesor
Prawie co do litery sprawdziło sprawdziły sie moje życzenia.przewidywania o których pisałem po pierwszej serii.
Wygraliśmy z Czechami. To ze zajeliśmy 4 miejsce z minimalną stratą do Austrii to nie jest żaden wstyd. Jak równy z równym walczyliśmy z Norwegią i Austrią. Stać nas było na 2 miejsce, Słoweńcy w dzisiejszej dyspozycji byli poza zasięgiem kogokolwiek.
Mamy dobrą drużynę. Startowało 3 aktualnie najlepszych naszych reprezentantów. W drużynówce przede wszystkim liczy sie to aby każdy członek drużyny skoczył minimum swoje a dopiero potem robił nadwyżki.
Dzisiaj w 100 procentach swoje zadanie wypełnili Maciek i Krzysztof. Kamilowi i Piotrowi nie za bardzo wyszły pierwsze skoki, ich właściwy poziom mogliśmy zaobserwować w drugiej serii. Mimo tych dwóch mniej udanych skoków zaliczyliśmy 4 miejsce z minimalna stratą do trzeciego i niewielką stratą do drugiego. To świadczy o klasie naszej drużyny,
Podsumowując: mimo braku podium kolejny bardzo dobry występ świadczący o tym, że seria sukcesów polskich skoków z jaka od pewnego czasu mamy do czynienia nie jest dziełem przypadku. Takie są realia jesteśmy jedną z czołowych drużyn świata i w każdym konkursie poważnie liczymy się w walce o podium. -
anonim
Moze sie jeszcze ktos wycofa i Miętus wystartuje?
Liczyłem że może Wellinger nie da rady że może ma dośc ale niestety skacze.Nie widze też sensu żeby skakali Takeuchi który widać że przemęczony, po co też startuje Wank co się męczy na tej skoczni niemiłosiernie.. zajmują tylko miejsca.A tak to mielibyśmy aż 5 Polaków jutro w konkursie.. -
anonim
Słoweńcy w drużynówkach
Klasyfikacja medalowa Słoweńców, którzy stawali na podium konkursów drużynowych PŚ, LGP, ZIO, MŚ i MŚL:
1.Robert Kranjec 15 (5 2 8)
2.Jurij Tepes 10 (5 0 5)
Peter Prevc 10 (5 0 5)
4.Jernej Damjan 6 (0 1 5)
5.Primoz Peterka 5 (0 2 3)
6.Jaka Hvala 4 (2 0 2)
7.Jure Sinkovec 3 (1 0 2)
8.Rok Benkovic 3 (0 1 2)
9.Peter Zonta 2 (0 1 1)
10.Damjan Fras 2 (0 0 2)
11.Robert Hrgota 1 (1 0 0)
Andraz Pograjc 1 (1 0 0)
13.Igor Medved 1 (0 1 0)
14.Robert Meglic 1 (0 0 1)
Matjaz Zupan 1 (0 0 1)
Urban Franc 1 (0 0 1)
Samo Gostisa 1 (0 0 1)
Jure Bogataj 1 (0 0 1) -
dejw profesor
fan skoków85
Ciekawe zestawienia ;) Dzięki że je wrzucasz :)
Lekko się zaskoczyłem, że u Norwegów podiumowym drużynowym współliderem jest Hilde, wydawać by się mogło, że Bardal, Ljoekelsoey, Jacobsen mieli tych miejsc na podium więcej. No i dość sporo tych miejsc miał Evensen. Fajne ciekawostki :) -
anonim
Norwegowie w drużynówkach
W poprzednim miało być bez: Ppo Hinterzarten 2005.
Klasyfikacja medalowa Norwegów, którzy stawali na podium konkursów drużynowych PŚ, LGP, ZIO, MŚ i MŚL:
1.Tom Hilde 29 (9 15 5)
Anders Bardal 29 (9 15 5)
3.Bjoern Einar Romoeren 28 (11 11 6)
4.Anders Jacobsen 26 (6 16 4)
5.Roar Ljoekelsoey 22 (9 8 5)
6.Johan Remen Evensen 14 (1 9 4)
7.Tommy Ingebrigtsen 10 (6 2 2)
8.Rune Velta 7 (1 4 2)
9.Sigurd Pettersen 6 (3 0 3)
10.Espen Bredesen 6 (1 2 3)
11.Lars Bystoel 6 (1 1 4)
12.Lasse Ottesen 5 (1 0 4)
13.Andreas Stjernen 3 (1 2 0)
14.Bjoern Myrbakken 3 (1 1 1)
Anders Fannemel 3 (1 1 1)
16.Ole Gunnar Fidjestoel 3 (0 2 1)
17.Daniel Forfang 2 (2 0 0)
Vegard-Haukoe Sklett 2 (2 0 0)
19.Helge Brendryen 2 (1 1 0)
Henning Stensrud 2 (1 1 0)
21.Keneth Gangnes 2 (1 0 1)
22.Ole-Christian Eidhammer 2 (0 1 1)
Jon-Inge Kjoerum 2 (0 1 1)
24.Oyvind Berg 2 (0 0 2)
25.Johan Saetre 1 (1 0 0)
Ove Berg 1 (1 0 0)
Per Bergerud 1 (1 0 0)
Ole Bremseth 1 (1 0 0)
Olav Hansson 1 (1 0 0)
Olav Magne Doennem 1 (1 0 0)
Maren Lundby 1 (1 0 0)
Anette Sagen 1 (1 0 0)
33.Hroar Stjernen 1 (0 1 0)
Vegard Opaas 1 (0 1 0)
Magne Johansen 1 (0 1 0)
Clas Brede Braaten 1 (0 1 0)
Sturle Holseter 1 (0 1 0)
Paal Hansen 1 (0 1 0)
Kim Rene Elverum Sorsell 1 (0 1 0)
40.Erik Johnsen 1 (0 0 1)
Stein Henrik Tuff 1 (0 0 1)
Erik Halvorsen 1 (0 0 1)
Simen Berntsen 1 (0 0 1)
Haavard Lie 1 (0 0 1) -
anonim
Lista nieobecnych:
Thomas Morgerstern,Andreas Kofler,Simon Ammann Jaka Hvala, Dimitriy Vassiliev, Anders Jacvobsen i kto jeszcze się wycofał że zrobiło się miejsce dla Colloredo?
-
anonim
Austriacy w drużynówkach
Małe statystyki:
Klasyfikacja medalowa Austriaków, którzy stawali na podium konkursów drużynowych PŚ, LGP, ZIO, MŚ i MŚL (po Hinterzarten 2005):
1.Thomas Morgenstern 52 (34 10 8)
2.Wolfgang Loitzl 43 (21 10 12)
3.Gregor Schlierenzauer 39 (28 8 3)
4.Andreas Kofler 34 (25 5 4)
5.Martin Koch 33 (19 9 5)
6.Andreas Widhoelzl 30 (11 9 10)
7.Martin Hoellwarth 25 (11 6 8)
8.Stefan Horngacher 21 (6 6 9)
9.Andreas Goldberger 19 (5 6 8)
10.Reinhard Schwarzenberger 9 (3 3 3)
11.Andreas Felder 7 (3 3 1)
12.Ernst Vettori 7 (3 2 2)
Heinz Kuttin 7 (3 2 2)
14.Manuel Fettner 5 (4 1 0)
15.Werner Rathmayr 4 (3 1 0)
16.Michael Hayboeck 4 (2 0 2)
17.Christian Moser 4 (1 2 1)
18.Jacqueline Seifredsberger 3 (1 1 1)
19.Florian Liegl 3 (1 0 2)
20.David Zauner 3 (0 1 2)
Stefan Kraft 3 (0 1 2)
22.Markus Eggenhofer 2 (1 0 1)
Daniela Iraschko 2 (1 0 1)
24.Armin Kogler 2 (0 2 0)
25.Stefan Thurnbichler 2 (0 0 2)
26.Christian Nagiller 1 (1 0 0)
Arthur Pauli 1 (1 0 0)
28.Hans Wallner 1 (0 1 0)
Hubert Neuper 1 (0 1 0)
Gunther Stranner 1 (0 1 0)
Chiara Hoelzl 1 (0 1 0)
32.Richard Schallert 1 (0 0 1)
Franz Neulaendtner 1 (0 0 1)
Florian Schabereiter 1 (0 0 1)
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
- Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
- Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
- Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
- Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
- Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
- Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
- Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
- Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
- Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
- Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
- Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
- W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
- W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).
Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu
Zaloguj się