Laserowa linia pierwszy raz na Turnieju Czterech Skoczni

  • 2013-12-21 12:06

Laserowa linia wyznaczająca odległość, którą zawodnik musi pokonać, aby objąć prowadzenie po raz pierwszy pojawi się na skoczni w Oberstdorfie. Do tej pory niebieska linia była widoczna dla kibiców zgromadzonych przed telewizorami a nie na stadionie pod skocznią.

"Linia jest już stałym elementem relacji telewizyjnej. Stała się bardzo pomocna dla komentatorów sportowych jak i dla kibiców. Cieszę się, że w końcu się nam udało, zaprezentować linię również dla kibiców zgromadzonych pod skocznią" - powiedział Walter Hofer, dyrektor Pucharu Świata.

To, że właśnie w Oberstdorfie zostanie zaprezentowana po raz pierwszy ta nowa technologia nie jest przypadkowe. Już trzy lata temu w Oberstodorfie jako pierwszej miejscowości Pucharu Świata została zaprezentowana linia "best to beat". Przed każdym skokiem, po lewej stronie zapalał sie LEDowy telebim, który sygnalizował, na jaką odległość musi skoczyć zawodnik.

"Możemy teraz powiedzieć, że poszliśmy krok na przód i mamy teraz >best to beat 2.0<. Cieszymy się, że dalej jesteśmy partnerem FIS w tym przedsięwzięciu" - powiedział Stefan Huber, sekretarz zawodów w Oberstdorfie. Organizatorzy 62. Turnieju Czterech Skoczni czekają na kolejne innowacje, między innymi na LEDowe oświetlenie belki startowej. Dzięki temu widzowie na stadionie pod skocznią będą mogli widzieć po raz pierwszy świetlny sygnał do startu.

"Cały czas się staramy, aby nasza oferta skierowana do kibiców była wyjątkowa. Właśnie poprzez linię >best to beat< czy LEDowe podświetlenie belki startowej chcemy ulepszać naszą ofertę" - dodał Huber.

Organizatorzy zawodów w Oberstdorfie starają się, aby ich oferta skierowana do kibiców była atrakcyjna. W ubiegłym roku zamontowali wśród kibiców scenę, na której zawodnicy udzielali wywiadów, jak również powstała platforma w wiosce zawodników. "Dostaliśmy mnóstwo pozytywnych opinii i dlatego chcemy dalej się rozwijać" - powiedział Peter Kruijer, przewodniczący klubu w Oberstdorfie.

linia Best to Beatlinia Best to Beat
fot. mat. prasowe

Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (16276) komentarze: (20)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • piotr186n doświadczony

    Cóz zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. ale ze zdjecia wynika ze tę linię dobrze widać dopiero gdy skocznia jest co najmniej w półmroku...

    A sama linia chyba faktycznie będzie mieć znacznie głownie dla kibiców pod skocznią, skoczek i tak wei czy skoczył daleko czy nie...

    No i jestem ciekaw jaka będzie jej dokładność.. oby większa niż niebieskiej komputerowej linii z transmisji...

  • dervish profesor

    wiatr w line to beat jest jej ujęty dynamicznie. Najpierw w chwili rozpoczęcia skoku a później w chwili lądowania lub tuż przed lądowaniem.

    Linie wyświetla komputer, i jest ona uaktualniana z taka częstotliwością z jaką spływają pomiary do komputera.

  • dejw profesor

    Ta linia to ułatwienie dla kibiców i tyle. Skoczek nie będzie się nią przejmował, ot kolejna kreska widoczna na zeskoku poza linią wyznaczającą punkt K, czy punkt HS.
    Ciekawi mnie tylko, czy ta linia będzie generowana przed skokiem, w trakcie najazdu na próg, czy już w momencie lotu. W realizacji telewizyjnej ta linia czasami wprowadza w błąd, bo warunki nagle się odwróciły i np okazuje się że prowadzenie dał skok na 136m, a nie jak pokazywała linia na 138 (choć tutaj mogą ważyć noty, przy wyświetlaniu linii chyba są założone noty po 18pkt od wszystkich sędziów)

  • anonim
    haze 23

    i owszem, co prawda nie w tym artykule, ale dużo się o tym mówi. Według mnie fajnie, bo psychika dochodzi gdy jest dużo do pobicia, a często widać na drużynówkach przy dużej przewadze, że oni chcą skakać jak najdalej niezależnie od przewagi.

  • ryanss bywalec
    superpomysł!

    Mam genialny pomysł! Skoro ta linia jest dla kibiców, a wszyscy mamy obawy przez to o zdrowie zawodników, więc niech wyprodukują skoczkom gogle z takiego materiału przez które nie będzie widać linii LEDowej!
    Teraz postęp technologiczny jest tak olbrzymi, że nie powinno być problemu. Wiem, że istnieje np. takie coś, że umieszcza się LEDy w koszuli i na lcd-ekach nie widać sporej części człowieka.

  • anonim
    punkty za wiatr


    Dlaczego w tym sezonie po oddaniu skoku przez
    zawodnika gdy zaraz wyswietla sie odleglosc nie ma nad nia napisane ile dany zawodnik ma odjetych czy dodabych punktow za wiatr. punkty za wiatr wyswietlane sa dopiero gdy pokazuje sie laczna nota. To bardzo utrudnia ogladanie bp nie wiadomo ile i jaki wiatr ma dany zawodnik...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl