Znamy składy kanadyjskich kadr, Boyd-Clowes odpocznie od skoków

  • 2014-10-22 18:25

Dzisiaj poznaliśmy składy kadr narodowych Kanadyjczyków w skokach narciarskich na nadchodzący sezon zimowy. Pierwsze zawody odbędą się już za równy miesiąc w niemieckim Klingenthal.

W kadrze mężczyzn na sezon 2014/2015 zobaczymy pięciu sportowców. W reprezentacji Kanady znaleźli się: Matthew Rowley, Dusty Korek, Trevor Morrice, Josh Maurer oraz Matthew Soukup.

W drużynie panów zabrakło najbardziej doświadczonego skoczka narciarskiego, Mackenziego Boyd-Clowesa, który postanowił zrobić sobie roczną przerwę od skakania.

W ekipie pań znalazły się cztery osoby. Są to: Taylor Henrich, Atsuko Tanaka, Jasmine Sepandj i Alexandra Pretorius. Ta ostatnia powraca do startów po przerwie związanej z kontuzją kolana.

Zdjęcia nowych kanadyjskich kadr można obejrzeć na portalu facebook.com na profilu Ski Jumping Canada.


Sonia Ogrocka, źródło: https://www.facebook.com/SkiJumpingCanada
oglądalność: (5604) komentarze: (21)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • EmiI profesor
    @dervish

    Ale mam też w pamięci skrajnie inne przykłady jak Soininena i Ottesena co zakończyli karierę...po lecie 2001 czyli tuż przed olimpijską zimą a Ottesen jeszcze w LGP skakał. Soininen na dodatek by bronił tytułu a zimy wcale nie miał bardzo słabej.

  • JankessPL doświadczony
    @dervish

    Gdzie przykład?Najlepiej kilku czołowych skoczków i trenerów.Bo to że Ty tak myślisz to nie oznacza że tak jest

  • dervish profesor
    dejw

    O sezonie poolimpijskim nie napisałem ulgowy tylko mniej prestiżowy.
    Co do tego nie ma chyba wątpliwości. Wiec teza broni się sama.

    Co do ulgowego traktowania to chodziło mi przede wszystkim o to, ze jeżeli skoczek jest zmuszony zrobić sobie z jakichś powodów przerwę w uprawianiu tej dyscypliny i ma ten luksus, że może wybrać sobie czas, to zawsze poczeka na taki właśnie sezon (jeżeli ma w perspektywie powrót i chce wziąć udział w kolejnych igrzyskach). I nie chodzi mi tu tylko o o odpuszczenie całego sezonu ale na przykład jego części albo tylko letnich przygotowań.

  • dejw profesor
    @dervish

    Mówisz że zazwyczaj sezon poolimpijski jest zazwyczaj traktowany ulgowo. A to ja w takim razie bardzo poproszę o KONKRETNĄ wypowiedź któregoś ze skoczków który by taką tezę potwierdził.
    Sezon olimpijski jest bardzo wyczerpujący, a medalistów Igrzysk pamięta się długo, sukces na Olimpiadzie jest nie do przecenienia i trudno go deprecjonować, ale z drugiej strony już nie przesadzajmy z gloryfikacją w drugą stronę. Za każdym razem, w każdym sezonie jest sporo rzeczy do wygrania i osiągnięcia.

    Twoją tezę najdobitniej obala poolimpijski sezon 2010/2011:
    Ammann, dominator Igrzysk w 2010. Rok później zajmuje 2 miejsce w T4S, 2 miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ (trzy zwycięstwa, 10 miejsc na podium), zdobywa brąz na MŚ w Oslo.
    Małysz, dwukrotnie srebrny, w swoim ostatnim sezonie również zdobywa medal MŚ i kończy rywalizację w PŚ na trzecim miejscu.
    Schlirenzauer po dwóch brązach w Vancouver, zdobył złoto MŚ.

    Jest również wiele przykładów z wcześniejszych olimpiad.

  • Snoflaxe weteran

    @dervish (weteran) 22 października 2014, 21:02
    Wysnuwasz teorie chyba z księżyca ;)
    Skoczkowie twierdzą, że myślą o dwóch dobrych skokach, nie odpuszczają ani nie kalkulują, kiedy mogą sobie odpuścić. Każdy sezon jest równie ważny i naprawdę myślisz, że inaczej traktują sezon olimpijski, a inaczej z samymi mistrzostwami świata w lotach? Błagam.

  • Kolos profesor
    dervish

     [] Adam Małysz sezony poolimpijskie traktował ulgowo?? Tak się składa że w takich sezonach dwa razy zdobył KK (sezony 2002/2003, 2006/2007) a w trzecim (sezon 2010/2011) zakończył sezon an trzecim miejscu... Oprócz tego takich sezonach zdobył 3 złote medale i jeden brązowy Mistrzostw świata.... Nigdy Małysz nie odpuszczał sezonu "na odpoczynek i regenerację" zawsze skakał na 100%. Komentarz zmoderowany (Moderator nr:21254) / 2014-10-23 19:00:35

  • sledzik16 profesor

    Szkoda że Mackenziego nie będzie w tym sezonie. Fajnie było popatrzeć jak się cieszy jak mu się czasami coś udało. Według mnie skoczek dobrze zapowiadający się mimo już kilkuletnich startów w PŚ.
    A teraz to nie wiadomo jak podziała na niego ta przerwa. I jeżeli można wiedzieć to czym jest ona spowodowana ?? Niechęcią do skakania ? Czy czym

  • JankessPL doświadczony
    @Dervish

    Czyli 4 miesiące nie wystarczą żeby odpocząć po kilku/kilkunastu skokach na IO?W przypadku Boyd Clowsa ostatni start był na inaugurację sezonu w Planicy,bez przesady skoki to nie są biegi narciarskie,ktoś tutaj tworzy nową rzeczywistość,albo myli dyscypliny

  • M_B profesor
    @borek

    Zobaczymy... równie dobrze może już w ogóle nie wrócić.

    Takie przerwy jednak przeważnie działają na zawodników bardziej negatywnie niż pozytywnie, a wiedząc jaka jest sytuacja skoków w Kanadzie, to powrót na najlepszy poziom może być u Mackenziego problemem.

    Trochę szkoda, że tak naprawdę chyba dwóch najlepszych zawodników z krajów outsiderskich w ostatnim sezonie (na chwilę obecną, bo wiadomo że Kanada akurat jakieś osiągnięcia w skokach ma za sprawą Bulaua czy Collinsa m.in), czyli Clowes i Nurmsalu nie będą skakać w następnym sezonie, z czego Nurmsalu raczej nie będzie już nawet w ogóle, miejmy nadzieję, że Zograf się odbuduje, choć nie bardzo chcę mi się w to wierzyć.

  • dervish profesor

    Jeżeli zrobił przerwę to musiał mieć bardzo ważny powód/ Nie istotne jaki (rodzinny, zdrowotny czy może ekonomiczny). Jest możliwość, że jest to przerwa planowana wcześniej. Nie mógł sobie na nią pozwolić w sezonie olimpijskim bo to jest najważniejszy sezon w karierze sportowca.
    Sezon poolimpijski zazwyczaj jest traktowany mniej prestiżowo. Adam Małysz również ulgowo traktował jeden z takich sezonów, przeznaczając go na regeneracje fizyczną i psychiczną. Dlaczego jest to najlepszy moment na zrobienie planowanej przerwy ewentualnie ulgowego potraktowania? Ano dlatego, że jest to sezon najbardziej odległy w czasie od kolejnego sezonu olimpijskiego, a jednocześnie jest to pierwszy sezon po wyczerpującym psychicznie i fizycznie sezonie olimpijskim, wieńczącym nieraz nawet wieloletnie przygotowania. Jeżeli skoczek ma luksus wyboru sezonu w którym może pozwolić sobie na konieczną przerwę to zawsze wybierze sezon poolimpijski a nie następny po którym pozostaną mu już tylko dwa lata do kolejnych igrzysk.

  • Kolos profesor
    dervish

    Jest dziwna, nikt ot tak nie robi sobie rocznej przerwy od startów. Bo też z tymi przerwami bywa różnie - ale raczej wychodzą na gorzej niż lepiej...

    Szkoda bo to był jedyny Kanadyjczyk skaczący na poziomie punktów PŚ...

  • dervish profesor

    Nie jest aż tak bardzo dziwna. To jest sezon poolimpijski czyli najmniej ważny i w sumie to najlepszy czas do zrobienia sobie przerwy jeżeli się jej z jakichś względów (nie wnikam jakich ale pewnie miał ku temu poważne powody) potrzebuje. Jeżeli Boyd planuje udział w następnych igrzyskach to trzy sezony w zupełności wystarczą mu do przygotowania się do tej imprezy.

  • sheef profesor

    Rzeczywiście decyzja Mackenziego Boyd Clowesa jest zaskakująca, dziwna i niezrozumiała. Nie wiadomo tylko co było przyczyną tej decyzji bo przecież wyniki za poprzedni sezon były całkiem niezłe.

  • Martin początkujący
    Belki

    Bardzo dziwna decyzja Boyd-Clowesa.A odbiegając od tematu,mógłby mi ktoś powiedzieć jakie będą zasady w tym sezonie w sprawie belek? Czy trener dalej będzie mógł zmienić belke swojemu zawodnikowi? :) Z góry dziękuje ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl