Polski Związek Narciarski liczy już dziewięćdziesiąt pięć lat. Wielka jubileuszowa gala z okazji urodzin odbyła się w sobotę 8 listopada w Hotelu Gołębiewskim w Wiśle. Historia PZN obfituje we wspaniałe sukcesy sportowe polskich narciarzy, w tym najcenniejsze medale olimpijskie, mistrzostw świata seniorów i juniorów, Kryształowe Kule oraz zwycięstwa w prestiżowych plebiscytach sportowych. Jubileusz był więc znakomitą okazją do wzruszeń i wspomnień o czasach dawnych i obecnych.
Na jubileuszowej gali w "Sali Balowej" Hotelu Gołębiewskiego w Wiśle zgromadziło się w sobotę niemal dwustu gości. Byli wśród nich m.in. przedstawiciele władz samorządowych i organizacji sportowych, sponsorzy i partnerzy Polskiego Związku Narciarskiego, medaliści olimpijscy i mistrzostw świata, przedstawiciele Okręgowych Związków Narciarskich i Centralnego Ośrodka Sportu, a także zasłużeni działacze narciarscy.
Jubileusz był doskonałą okazją do wspomnień o dawnych i obecnych czasach. Początki PZN i najważniejsze momenty w jego 95-letniej historii przedstawili gościom Dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz oraz Prezes PZN Apoloniusz Tajner. – Polski Związek Narciarski powstał w czasach politycznie i gospodarczo nieuregulowanych. Początki były bardzo trudne, ale dzięki pracy wielu osób dziś jesteśmy w innym miejscu – ocenił Prezes PZN. – Mamy pełne zabezpieczenie finansowe w oparciu o środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wsparcie sponsorów, dostęp do najlepszego sprzętu, bazę sportową, zgodny sztab szkoleniowy. Rośnie nowe pokolenie zawodników, bez kompleksów wobec rywali. To nasz ogromny kapitał i potencjał. Dziękuję wszystkim osobom, które się przyczyniły do rozwoju polskiego narciarstwa – kontynuował Prezes Tajner.
W 95-letniej historii PZN polscy narciarze wywalczyli aż 13 medali olimpijskich, 27 medali Mistrzostw Świata Seniorów, 26 medali Mistrzostw Świata Juniorów i U23, 6 medali Mistrzostw Europy Juniorów, 4 medale Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOWF), 13 razy stawali na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, odnieśli ponad 100 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata, a także wygrywali wiele prestiżowych plebiscytów. – Mam nadzieję, że na stulecie związku lista sukcesów jeszcze się powiększy – dodał na zakończenie swojej przemowy Prezes PZN. Następnie zaprezentowane zostały dwa krótkie filmy pokazujące medalistów Igrzysk Olimpijskich w Vancouver (2010) i Soczi (2014).
Minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy na przestrzeni 95 lat odeszli z narciarskiej rodziny, w tym niedawno zmarłego pierwszego polskiego medalisty igrzysk olimpijskich Franciszka Gąsienicy-Gronia.
Podczas gali wręczono także wiele odznaczeń ministerialnych i państwowych, a do grona Członków Honorowych PZN włączono kolejne sześć zasłużonych dla polskiego narciarstwa osób.
Nie zabrakło także czasu na przemówienia zaproszonych gości i wręczenie nagród dla Związku - przemawiali m.in. Prezes Zarządu Lotos Biopaliwa Marek Lesisz, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A. Andrzej Skolmowski, a także przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego, polskich związków sportów zimowych, burmistrzów narciarskich miast, Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i Katowicach oraz sponsorzy i partnerzy PZN. Pamiątkowe puchary z rąk Prezesa Apoloniusza Tajnera odebrali sponsorzy, partnerzy sportowi PZN oraz osobistości związane z polskim narciarstwem.
Na koniec zaplanowano część artystyczną, czyli pokaz kolekcji zimowej 2014/15 PZN, stworzonej przy współpracy z firmą OTCF, właścicielem marki 4F. W roli modeli znakomicie sprawdzili się skoczkowie: Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Magdalena Pałasz, Joanna Szwab oraz trenerzy Maciej Maciusiak i Wojciech Topór.
Informacja prasowa PZN - Alicja Kosman
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
- Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
- Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
- Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
- Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
- Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
- Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
- Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
- Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
- Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
- Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
- Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
- W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
- W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).
Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu
Zaloguj się