Znamy wstępne kalendarze na sezon 2015/2016 [prima aprillis]

  • 2015-04-01 13:40

Od zakończenia ostatniej edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich minęło półtora tygodnia, a Międzynarodowa Federacja Narciarska już myśli o nowym sezonie. FIS opublikował wstępne kalendarze LGP i PŚ mężczyzn i kobiet na sezon 2015/2016.

Letnie Grand Prix 2015:

Podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji, inauguracja Letniego Grand Prix 2015 została zaplanowana na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. 18 lipca zawodnicy rozpoczną letni cykl wieczornym konkursem drużynowym. Dzień później odbędzie się pierwsza rywalizacja indywidualna. Tydzień później najlepsi skoczkowie świata zawitają także do Zakopanego (24-25 lipca). Na Wielkiej Krokwi zaplanowano dwa konkursy indywidualne.

Kolejne trzy weekendy LGP 2015 to rywalizacja na skoczniach europejskich. Najpierw zawodnicy zawitają do Frenstatu nad Radhostem (1-2 sierpnia), zaś następnie przybędą do Klingenthal (5 sierpnia) i Hinterzarten (8-9 sierpnia, konkurs drużynowy i indywidualny). Kolejnymi etapami cyklu będą tradycyjnie obiekty w Courchevel (14 sierpnia) i Einsiedeln (16 sierpnia).

Z końcem sierpnia rozpocznie się pozaeuropejska część cyklu, kiedy to zawodnicy będą rywalizowali na normalnej skoczni w Lake Placid (29-30 sierpnia). W kolejnych tygodniach konkursy LGP 2015 będą rozgrywane w Hakubie (4-5 września), Ałmatach (12-13 września) i Niżnym Tagile (19-20 września).

Na zakończenie zmagań rywalizacja powróci do Europy. Na 24 września zaplanowano konkurs w Kuopio, zaś dwa dni później skoczkowie będą startowali na skoczni Midtstubakken w Oslo. Wielki finał cyklu odbędzie się 4 października w austriackim Hinzenbach.

Wraz z mężczyznami podróżować będą także panie. Zawody Letniego Grand Prix kobiet 2015 zostały zaplanowane we Frenstacie, Hinterzarten (gdzie zaplanowano także konkurs drużynowy), Courchevel, Lake Placid, Ałmatach, Niżnym Tagile, Oslo i Hinzenbach.

Wstępny kalendarz Letniego Grand Prix 2015 w formacie PDF >>

Puchar Świata mężczyzn 2015/2016:

Duże zmiany nastąpiły w kalendarzu Pucharu Świata. Inauguracja cyklu została zaplanowana w amerykańskim Park City. 14 listopada zawodnicy wystartują w konkursie drużynowym, zaś dzień później odbędą się zawody indywidualne. Tydzień później zawodnicy będą rywalizowali w kanadyjskim Whistler (21-22 listopada). Do terminarza walki o Kryształową Kulę powróciła także Hakuba (25 listopada), która poprzedni rywalizację na Okurayamie w Sapporo (28-29 listopada, pierwszy konkurs - drużynowy). Następnie Puchar Świata po raz pierwszy zagości w Kazachstanie. W dniach 5-6 grudnia najlepsi skoczkowie naszego globu będą startować w Ałmatach.

Po czterotygodniowej podróży po świecie pucharowa karuzela przybędzie do Europy. Pierwsze zawody na Starym Kontynencie zostaną rozegrane w Titisee-Neustadt (12-13 grudnia) i Engelbergu (19-20 grudnia). Po przerwie związanej ze świętami Bożego Narodzenia skoczkowie wezmą tradycyjnie udział w Turnieju Czterech Skoczni. Pierwszy konkurs 64. edycji TCS odbędzie się 29 grudnia w Oberstdorfie. Następnie, jak co roku, rywalizacja przeniesie się do Garmisch-Partenkirchen (1 stycznia) i Innsbrucka (3 stycznia). Finał odbędzie się w dniu święta Trzech Króli w Bischofshofen. Zawodnicy nie będą jednak mieli czasu na odpoczynek. Krótko po turnieju zaplanowane zostały drużynowe i indywidualne zawody w Libercu (9-10 stycznia).

Tydzień później zawodnicy wezmą udział w głównej imprezie sezonu. Na mamucim obiekcie Kulm w Tauplitz/Bad Mitterndorf rozegrane zostaną mistrzostwa świata w lotach narciarskich. W dniach 15-16 stycznia odbędzie się czteroseryjny konkurs indywidualny. 17 stycznia skoczkowie wezmą udział w zawodach drużynowych.

Po mistrzostwach świata zawody Pucharu Świata zawitają do Polski. W piątek, 22 stycznia rozegrany zostanie premierowy konkurs tego cyklu na skoczni Skalite w Szczyrku. Dzień później zawodnicy będą rywalizować na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. To jednak nie koniec polskich zawodów. Po kolejnych weekendach cyklu zaplanowanych w Willingen (30-31 stycznia) i na mamuciej skoczni w Vikersund (6-7 lutego), pucharowa karuzela zawita pod Tatry. W dniach 13-14 lutego na Wielkiej Krokwi rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne.

Wyjątkowo wcześnie, bo jeszcze w lutym zawodnicy wezmą udział w zawodach na norweskich skoczniach w Trondheim (19 lutego) i Oslo (21 lutego). W kolejnym tygodniu Puchar Świata mężczyzn po raz pierwszy odwiedzi Rumunię. Skoczkowie będą rywalizować na normalnym obiekcie w Rasnovie (27-28 lutego).

Z początkiem marca Puchar Świata zawita do Finlandii. W dniach 5-6 marca odbędzie się drużynowy i indywidualny konkurs w Lahti. Dla zawodników będzie to jednocześnie rekonesans przed mistrzostwami świata w 2017 roku. Trzy dni później skoczkowie wystąpią jeszcze w zawodach na skoczni Ruka w Kuusamo. Następnie rywalizacja przeniesie się na mamuci obiekt w niemieckim Oberstdorfie (12-13 marca, pierwsze zawody - drużynowe).

Kolejną nowością w Pucharze Świata będzie nowy cykl, roboczo nazwany "Turniejem Rosyjskim". Pierwszy z trzech konkursów zostanie rozegrany 16 marca na skoczni w Niżnym Tagile. Dwa dni później zawodników czeka rywalizacja w Czajkowskim, zaś zakończenie turnieju odbędzie się 20 marca na olimpijskim obiekcie w Krasnej Polanie koło Soczi.

Wielki finał Pucharu Świata zaplanowano tradycyjnie na mamuciej skoczni w słoweńskiej Planicy. Na Letalnicy (25-27 marca) odbędzie się konkurs indywidualny, drużynowy i wielki finał z udziałem najlepszych trzydziestu zawodników sezonu.

Wstępny kalendarz Pucharu Świata mężczyzn 2015/2016 w formacie PDF >>

Puchar Świata kobiet 2015/2016:

W 2015 roku najlepsze skoczkinie świata czekają jeszcze trzy pucharowe weekendy. Inauguracja nowego sezonu odbędzie się w Park City (14-15 listopada, pierwszy konkurs - drużynowy). Następnie rywalizacja przeniesie się do Whistler (21-22 listopada) i austriackiego Tschagguns (12-13 grudnia).

Pucharowa rywalizacja pań na dobre rozkręci się po Nowym Roku. Kolejne zawody zaplanowano w Zao (9-10 stycznia) oraz Sapporo (16-17 stycznia), gdzie zawodniczki będą rywalizować nie tylko na normalnej skoczni Miyanomori, ale także na słynnej Okurayamie. Pucharowa karuzela powróci do Europy konkursami w niemieckim Oberhofie (23-24 stycznia, pierwsze zawody - drużynowe) i austriackim Hinzenbach (30-31 stycznia).

Luty rozpocznie się od rywalizacji na normalnej i dużej skoczni w Planicy (6-7 lutego). Tydzień później zawodniczki zawitają do Polski i Czech, biorąc udział w zawodach na skoczniach w Szczyrku (12 lutego) i Libercu (14 lutego).

Podczas kolejnych trzech tygodni kobiecy Puchar Świata będzie wędrował po Europie wraz ze swoim męskim odpowiednikiem. Skoczkinie będą rywalizować w Trondheim (18 lutego), na Holmenkollbakken w Oslo (20 lutego), Rasnovie (27-28 lutego) oraz w Lahti (4-5 marca, pierwszy konkurs - drużynowy).

Finał sezonu odbędzie się w dniach 11-13 marca w szwedzkim Falun. Na normalnej skoczni Lugnet rozegrany zostanie konkurs indywidualny i drużynowy. Na zakończenie zawodniczki wezmą udział w zawodach na dużym obiekcie.

Wstępny kalendarz Pucharu Świata kobiet 2015/2016 w formacie PDF >>

Przestawione powyżej kalendarze na nowy sezon nie zostały jeszcze zatwierdzone i mogą ulec zmianie. Ostateczne decyzje zapadną podczas kongresu FIS w Warnie, który odbędzie się w dniach 1-6 czerwca br.


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (37750) komentarze: (111)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • anonim
    -

    Szkoda że niema Klingenthal

  • muszek59 bywalec
    skoki

    Courchevel by się przydało

  • trololo bywalec
    fran

    zarejestruj się to wtedy pogadamy.
    1 kwi. minął, a takie kalendarze to tylko debi=lny spam (lub nie wiedza niedzielnego kibica).

  • tak bywalec
    -

    @trolololololo

    widzę wyczucie żartu level max

  • anonim
    trololo

    Wiesz co to są żarty? Czy będziesz się tak spinał przy każdym głupim komentarzu.

  • trololo bywalec
    Kamila Nowak

    Typowy niedzielny kibic powody.
    1.Co z TCS.
    2.Tylko polskie skocznie, a niektóre się nie nadają nawet na PK.
    3. Co z lotami?
    4. sezon z 7 konkursów. Co to za sezon.
    5. Bez inauguracji we wietrznym mieście.
    6. 4 tygodnie. HAHAHA.
    7. Bez finału na Velikance.
    8. Dajcie bana na IP

  • anonim
    moja propozycja kalendarzu PŚ 2015\2016 jest taka

    14.11Lubawka hs 94m ind
    15.11 Lubawka hs 94m druż
    22.11 Karpacz hs 94m ind
    23.11 Zakopane hs 134.m ind
    24.11 Zakopane hs 134.m druż
    30.11 Szczyrk hs 106.m ind
    31.11 Szczyrk hs 106.m ind
    05.12 Wisła hs 134.m ind
    06.12 Wisła hs 134.m druż
    07.12 Wisła hs 134.m ind



    Koniec

  • Stinger profesor
    rossonerich22

    Jeśli chodzi o Amerykę PŁN to pewnie chodziło o PŚ pań. Tam są dużo większe szanse tym bardziej że wyniki Amerykanek i Kanadyjek są dobre.
    Cóż ja chciałbym by wreszcie to był prawdziwy Puchar Świata, a więc rozgrywany na 3 kontynentach: Europa, Ameryka PŁN i Azja.
    Niestety trzeba się cieszyć że Hofer dołożył do Sapporo Ałmaty, a to już zawsze coś.
    Poza tym jest też Rosja, a więc też taki raczej kierunek azjatycki.
    Więcej konkursów poza Europą to będzie mniej odpuszczania przez najlepszych ponieważ 6 konkursów to już sporo i kto ich odpuści o KK nie ma mowy.
    Mimo wszystko nie spodziewam się żeby w nowym sezonie ktoś dużo odpuszczał, max 1 weekend (może Japonia ze 2) ponieważ nie ma IO ani MŚ, a impreza mistrzowska a więc MŚwL są tuż po TCS (drugi weekend) tak więc później zostaje już tylko walka o KK.

  • anonim
    Ałmaty

    Jestem przeciwny rozgrywaniu PŚ w Kazachstanie. Kraj który ma konkursy PŚ musi mieć jakiś poziom sportowy, a u Kazachów nie widać skoczka na punkty PŚ (albo chociaż kwalifikowanie się do konkursu). Nie zdziwiłbym się, jakby sa dwa trzy lata FIS włożyło by Rasnow. Zamiast takich "ekspansji" lepsza była by skocznia w USA, albo Pyongchang. Te kraje wcale nie odbiegają znacznie np. od Włoch

  • skokib doświadczony

    2018/2019
    17.11 Klingenthal, druż.
    18.11 Klingenthal
    24.11 Lillehammer
    25.11 Lillehammer
    30.11 Kuusamo(Ruka)
    01.12 Kuusamo(Ruka)
    08.12 Niżny Tagił
    09.12 Niżny Tagił
    15.12 Engelberg
    16.12 Engelberg
    30.12 Oberstdorf, TCS
    01.01 Ga-Pa, TCS
    04.01 Innsbruck, TCS
    06.01 Bischofshofen, TCS
    12.01 Bad Mitterndorf, loty
    13.01 Bad Mitterndorf, loty
    17.01 Wisła
    19.01 Zakopane, druż.
    20.01 Zakopane
    26.01 Vikersund, loty
    27.01 Vikersund, loty
    02.02 Sapporo
    03.02 Sapporo
    09.02 Liberec
    10.02 Liberec
    16.02 Willingen
    17.02 Willingen
    MŚ w Seefeld
    09.03 Lahti, druż.
    10.03 Lahti
    12.03 Kuopio
    15.03 Trondheim
    17.03 Oslo
    22.03 Planica,loty
    23.03 Planica,loty, druż.
    24.03 Planica,loty

  • rossonerich22 bywalec

    @Stinger
    Zgadzam się z tobą i wiem o tym doskonale, że taki kalendarz nie ma racji bytu, a szkoda. Jednak, co do zawodów w USA i Kanadzie w jednym z wywiadów Hofer mówił o poszerzaniu horyzontów jeśli chodzi o miejsca gdzie są organizowane zawody najwyższej rangi wspomniał wówczas o zawodach w Ameryce Północnej jednak wątpie żeby chodziło tutaj o PŚ Panów. Zresztą już za niedługo wszystko będzie jasne co do kalendarzy. Jedno mnie cieszy, że w sezonie 2016/2017 skoczkowie na 2 weekendy będą musieli wyjechać poza Europę ze względu na próbę przedolimpijską. W końcu to jest Puchar Świata, bo ostatnie edycje to raczej Puchar Europy + Sapporo.

  • Stinger profesor
    rossonerich22 (bywalec)

    Kalendarz skijumping jest z gatunki science fiction ponieważ to był żart na 1 kwietnia ale gdyby to nie był żart tylko na poważnie taki chciała by redakcja to ten twój też jest z kategorii science fiction.

    Whistler? Park City? Ramsau? Oberwiesenthal?
    Te skocznie na tą chwilę są tak samo możliwe jak Rasnov.
    Już szybciej Polska dostanie 2 weekendy w PŚ niż pojawią się te skocznie w PŚ.

    Oczywiście nie chodzi o to by bym przeciwny takiemu kalendarzowi ale po prostu znając Hofera i cały FIS jest to nie realne przynajmniej na jakiś czas.

  • skokib doświadczony

    Prowizoryczny kalendarz 2015/2016 już od dawna jest na stronie FISu. Na kolejne sezony jeszcze nie ma. Więc moje propozycje kalendarzy
    2016/2017
    19.11 Klingenthal, druż.
    20.11 Klingenthal
    25.11 Kuusamo(Ruka)
    26.11 Kuusamo(Ruka)
    29.11 Kuopio
    03.12 Lillehammer
    04.12 Lillehammer
    10.12 Niżny Tagił
    11.12 Niżny Tagił
    17.12 Engelberg
    18.12 Engelberg
    30.12 Oberstdorf, TCS
    01.01 Ga-Pa, TCS
    04.01 Innsbruck, TCS
    06.01 Bischofshofen TCS
    11.01 Pyoenchang
    12.01 Pyoenchang
    14.01 Sapporo
    15.01 Sapporo
    21.01 Oberstdorf, loty
    22.01 Oberstodrf, loty
    26.01 Wisła
    28.01 Zakopane, druż.
    29.01 Zakopane
    04.02 Harrachov
    05.02 Harrachov
    10.02 Willingen
    11.02 Willingen, druż.
    12.02 Willingen
    18.02 Vikersund, loty
    19.02 Vikersund, loty
    MŚ w Lahti
    09.03 Trondheim
    11.03 Oslo
    12.03 Oslo
    17.03 Planica, loty
    18.03 Planica, loty, druż.
    19.03 Planica, loty

    2017/2018
    18.11 Klingenthal, druż.
    19.11 Klingenthal
    24.11 Kuusamo(Ruka)
    25.11 Kuusamo(Ruka)
    02.12 Lillehammer
    03.12 Lillehammer
    09.12 Niżny Tagił
    10.12 Niżny Tagił
    16.12 Engelberg
    17.12 Engelberg
    30.12 Oberstdorf, TCS
    01.01 Ga-Pa, TCS
    03.01 Innsbruck, TCS
    06.01 Bischofshofen TCS
    13.01 Harrachov, loty
    14.01 Harrachov, loty
    18.01 Wisła
    20.01 Zakopane, druż.
    21.01 Zakopane
    27.01 Willingen
    28.01 Willingen
    03.02 Sapporo
    04.02 Sapporo
    ZIO w Pyoenchang
    03.03 Lahti, druż.
    04.03 Lahti
    06.03 Kuopio
    09.03 Trondheim
    11.03 Oslo
    MŚ w lotach - Oberstdorf, 16.03 - 18.03
    23.03 Planica, loty
    24.03 Planica, loty, druż.
    25.03 Planica, loty

  • mmm doświadczony

    Nic dziwnego, że onet się nabrał, przecież taki kalendarz dla kibiców średnio rozgarniętych nie byłby czymś niezwykłym. Nawet ten z LGP.

  • ja123 początkujący

    http://skijumpfans.blog.pl/

  • IchBinDa weteran

    Zaszalałem, oczywiście od dwóch sezonów.

  • IchBinDa weteran

    @rossonerich22
    Co jest takiego niewiarygodnego w PŚ w Rumunii? PŚ kobiet w Rasnovie odbywa się od dwóch lat i ma niezłą jak na panie widownię (więcej kibiców przychodzi chyba tylko w Słowenii). Rumuńscy działacze pewnie nie chcą jeszcze porywać się na organizację PŚ panów, ale gdyby za parę lat zechcieli, to czemu nie? (oczywiście nie dostaliby go ze względu na niechęć FIS do skoczni normalnych)

  • anonim
    moja propozycja na kalendarz PŚ 2015/2016 jest następująca:

    Kalendarz PŚ 2015/2016


    (III period)
    21.11 - Klingenthal HS140 Druż.
    22.11 - Klingenthal HS140 ind.
    28.11 - Ruka HS142 ind.
    29.11 - Ruka HS142 ind.
    05.12 - Almaty HS140 ind.
    06.12 - Almaty HS140 ind.
    10.12 - Sochi HS106 ind.
    12.12 - Niżhny Tagił HS134 ind
    13.12 - Niżhny Tagił HS134 ind
    19.12 - Engelberg HS137 ind
    20.12 - Engelberg HS137 ind
    TCS (IV Period)

    29.12 - Oberstdorf HS137
    01.01 - Garmisch-Partenkirchen HS140
    03.01 - Innsbruck HS130
    06.01 - Bischofshofen HS140
    (V period)

    09.01 - Oberhof HS140 ind
    10.01 - Oberhof HS140 ind
    MŚ w lotach- 14-17.01 Kulm HS 225
    23.01 - Szczyrk HS106 ind
    24.01 - Szczyrk HS106 ind
    28.01 - Wisła HS134 ind
    30.01 - Zakopane HS134 Druż
    31.01 - Zakopane HS134 ind
    05.02 - Hakuba HS131 ind
    06.02 - Sapporo HS134 ind
    07.02 - Sapporo HS134 ind
    13.02 - Wilingen HS145 ind
    14.02 - Wilingen HS145 ind
    20.02 - Vikersund HS225 ind
    21.02 - Vikersund HS225 ind
    27.02 - Lahti HS130 Druż
    28.02 - Lahti HS130 ind
    06.03 - Trondheim HS140 ind
    07.03 - Trondheim HS140 ind
    13.03 - Oslo HS134 ind
    14.03 - Oslo HS134 ind
    19.03-21.03 Planica HS225

  • Paweł stały bywalec
    abusia

    LGP - Pewnie na Eurosporcie lub Eurosporcie 2 i pierwszy konkurs na TVP Sport.

  • anonim
    -

    Będą w lecie transmitować gdzies LGP?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl