Limity startowe na 2. period LGP i LPK 2016

  • 2016-08-28 11:10

Weekendowe zawody Letniego Grand Prix w Hakubie i Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frenstacie zakończyły pierwszy period sezonu 2016/2017 w skokach narciarskich. Tym samym znany jest już ostateczny podział miejsc dla reprezentacji na drugi letni okres startowy. Reprezentacja Polski zarówno w LGP jak i w LPK będzie mogła wystawić maksymalny limit siedmiu zawodników.

Letnie Grand Prix:

Zgodnie z klasyfikacją rankingu WRL, liczbę sześciu zawodników na finałowy okres trwającej edycji Letniego Grand Prix otrzymały reprezentacje Austrii, Japonii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Dodatkowe miejsca za wyniki z 1. periodu Letniego Pucharu Kontynentalnego przypadły z kolei Polsce (Aleksander Zniszczoł), Słowenii (Peter Prevc) oraz Czechom (Lukas Hlava). Dzięki temu Stefan Horngacher i Goran Janus jako jedyni trenerzy będą mogli wystawić aż siedmiu swoich podopiecznych w finałowym periodzie Letniego Grand Prix.

Bardzo słabe wyniki reprezentantów Finlandii w ostatnich dwunastu miesiącach sprawiły, iż w finałowych zawodach Letniego Grand Prix w Czajkowskim (10-11 września), Hinzenbach (1 października) i Klingenthal (2 października) będzie mogło wystartować tylko dwóch zawodników tego kraju.

Limity na II period Letniego Grand Prix 2016
(Czajkowski, Hinzenbach, Klingenthal)
KrajLimit
Polska 7
Słowenia 7
Austria 6
Japonia 6
Niemcy 6
Norwegia 6
Czechy 5
Rosja 4
Szwajcaria 4
Francja 3
Pozostałe kraje 2

Letni Puchar Kontynentalny:

Zgodnie z najnowszym rankingiem CRL po zakończeniu sobotnich zawodów we Frenstacie, limit 6 miejsc na finałowe osiem konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego uzyskały reprezentacje Austrii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Z kolei dodatkowe miejsca, za wyniki uzyskane w zawodach FIS Cup w Villach, Szczyrku i Kuopio, otrzymali dwukrotnie Włosi (Davide Bresadola, Sebastian Colloredo), a także Polacy (Jan Ziobro). Tym samym Polska jako jedyna będzie mogła skorzystać z maksymalnego limitu siedmiu zawodników podczas zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer (10-11 września), Stams (17-18 września), Wiśle (24-25 września) i Klingenthal (30 września-1 października).

Limity na II period Letniego Pucharu Kontynentalnego 2016
(Lillehammer, Stams, Wisła, Klingenthal)
KrajLimit
Polska 7
Austria 6
Niemcy 6
Norwegia 6
Słowenia 6
Czechy 5
Włochy 5
Pozostałe kraje 3

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9761) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • dervish profesor

    bardzostary ględa znowu ględzi o czymś co mu się wydaje a może się przyśniło bo to co wypisuje jak zwykle nijak nie ma się do faktów.

    Co do limitów to tak jak pisałem na koniec poprzedniego sezonu na razie mamy spokój i na początek sezonu zimowego mamy gwarantowana kwotę w wysokości 6, czyli na poziomie do którego powinna aspirować każda z 6 czołowych w tej dyscyplinie sportu nacji. Na razie nie ma powodu by bić na alarm. Można bez napinki kibicować rywalizacji o "nadprogramowe" 7 miejsce. :)

    Nowy trener przykłada należytą uwagę do kwestii utrzymania kwoty na satysfakcjonującym nas poziomie czyli 6. A ostatnia wyprawa po punkty do Japonii mimo, że sportowo bardzo nieudana jednak miała pozytyw w postaci solidnych punktów zdobytych przez Hule. Te punkty będą procentowały za kilka periodów. ostateczny efekt tej wyprawy jest taki, że Stefan bez względu czy w przyszłym sezonie będzie punktował czy nie utrzyma się w top 55 WRL o jeden period dłużej (do następnego lata :) )

    Stała pewna kwota 6 to wskaźnik siły danego kraju, tak się składa, że z czołowej 6 tylko Polska i dużo rzadziej Japonia nie mają stałego abonamentu na 6 miejsc w top 55 WRL, a dzieje się tak dlatego, że kraje te nie mają aż tak silnych kadr jak GER, NOR, SLO czy AUT. Polska ma sporą liczbę zawodników z papierami na skakanie w PŚ, ale średni poziom naszej kadry nie gwarantuje nam stałej kwoty 6. jesteśmy na pograniczu, dlatego póki co musimy przykładać do tej kwestii więcej uwagi niż inni.

    Nikomu chyba nie trzeba wyjaśniać jak wielkie znaczenie dla rozwoju skoków ma wysoka kwota startowa.
    Wystarczy przytoczyć niedawna wypowiedź Janka Ziobry, który mówi: "Uprawianie tej dyscypliny traci sens jeżeli nie ma się możliwości konfrontacji z najlepszymi".

    Większe kwota w PŚ to więcej możliwości startu dla wszystkich naszych kadr. W dyscyplinie w której liczba startów i liczba miejsc w zawodach ze zrozumiałych względów podlega dużym ograniczeniom i jest skrupulatnie reglamentowana, kwestia utrzymania możliwie najwyższych kwot startowych jest kluczowa dla właściwego rozwoju dyscypliny.

  • MrRadzio doświadczony
    -

    Akurat Włochom to miejsce się przyda bo wreszcie będą mogli kogo innego niż Insama, Colloredo i Bresadoli wystawić.

  • M_B profesor

    Dzięki za informację. bo właśnie nie byłem pewny.

    Czyli pewnie na kontynentale pojeżdżą Cecon i Varesco w następnym periodzie. Akurat obecnie u Włochów jest przepaść po najlepszej trójce więc i tak punktowanie u nich jest dość wątpliwe.

  • dejw profesor
    @M_B

    Minionej zimy kwotę na PK zwiększała Korea i USA, więc najwidoczniej dopełnienie do CRL tu nie obowiązuje.

  • Xellos profesor
    @bardzostarysceptyk

    Dobry post ;d więc aby przytaknę :)

  • EmiI profesor

    https://web.archive.o.rg/web/20160324122036/http://www.fis-ski.com/mm/Document/documentlibrary/Skijumping/03/20/19/JP-COC-QUOTA-1516-7_Neutral.pdf Amerykanie mieli 3+1 z FC mimo braku jakiegokolwiek skocza w 50 CRL.

  • anonim
    @M_B

    Włosi mają podstawowy limit 3 zawodników w COC + 2 dodatkowe miejsca wywalczyli Bresadola i Colloredo w pierwszym periodzie FIS Cupu. 3+2=5

  • Pavel profesor
    @Nowyskoczek5

    6 na początek zimy mamy raczej pewną, a 7 będzie zależał od tego, kto wystartuje w LPK na koniec lata. Być może wyślą kogoś z kadry A na 2 weekendy plus Wisła tylko po to, aby to miejsce wywalczył, zobaczymy.

    Przypominam tylko, że tylko raz w XXIw. wysoki limit na początek zimy się do czegoś przydał, przeważnie brakowało nam zawodników, którzy prezentowaliby przynajmniej mierny poziom uprawniający ich do startu w PŚ. Także póki co zachowałbym spokój.

  • Nowyskoczek5 profesor
    -

    Teraz czekamy na ogłoszenie Kadry A przez Stefana Horngachera .

  • Nowyskoczek5 profesor
    -

    Teraz będzie trudno utrzymać ten limit Polakom. Byłoby fajnie gdyby 7 Polaków pojawiło się na inaugurację PŚ.

  • M_B profesor

    Włosi na 100 % limit 5?

    W CRL mają dwóch w TOP 50 - Insama i Colloredo.

  • Janeman profesor

    Z jednej strony wydaje się że jak wszyscy tu powtarzają "Kruczek robi z Włochami dobrą robotę" , ale z drugiej strony po co im limit 5 w PK (w sumie z 1 liga 7 ) ?
    W dodatku moga wystąpić tradycyjne problemy z przełożeniem formy na zimę.
    W sumie ciekawe jak to będzie, ale liczę na 2 Włochów w 50 PŚ i może trzeciego z punktami, bo to by znaczyło , że jest postęp.

  • anonim

    Niech do Czajkowskiego pojadą tylko Olo i Kłusek

  • bardzostarysceptyk profesor
    Dziwna sprawa

    Coś bardzo mało mówiło się tego letniego sezonu o limitach, a jeśli już to nie o limitach Polski. Ciekawe dlaczego ?

    To znaczy ja wiem dlaczego. Bo główny "limitowiec", który zawsze inicjował dyskusje na ten temat, tym razem siedział cicho. Czyżby już nie uważał, że lato jest głównie po to by nastukać maksymalny limit ? No cóż podobno tylko krowa nie zmienia poglądów.

  • anonim
    Moze

    Może do Czajkowskiego poleca z Polski Jan Ziobro Stefan hula Jakub wolny Andrzej stekała i może Zniszczoł może żyła

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl