W środę, 25 stycznia na kompleksie skoczni w Zakopanem zakończono rywalizację w skokach narciarskich w drugiej edycji zawodów LOTOS Cup 2017. Drugi dzień zmagań na obiektach K-35, K-65 i K-85 zdominowali zawodnicy TS Wisły Zakopane, którzy wywalczyli trzy złote medale. W kategorii Junior E na najwyższym stopniu podium stanął Kacper Jarząbek, w Juniorze B najlepszy okazał się Damian Skupień, natomiast w Juniorze A na najwyższym stopniu podium stanął Paweł Chyc (ex aequo z Pawłem Twardoszem z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice).
Jako pierwsi drugi dzień rywalizacji w Zakopanem tradycyjnie rozpoczęli najmłodsi zawodnicy oraz zawodniczki z kategorii Junior E i Młodziczki, którzy skakali na obiekcie K-35. Wśród dziewczynek to Sara Tajner po raz trzeci w tym sezonie stanęła na najwyższym stopniu podium zawodów LOTOS Cup. - Bardzo się cieszę ze zwycięstwa, a dzisiejsze zawody ocenię jako dobre. Wczorajszy konkurs mi nie poszedł, ale dzisiaj skakało mi się już bardzo fajnie - mówi z uśmiechem na twarzy liderka rankingu. - Wczoraj za bardzo spóźniałam skoki, ale dzisiaj już wszystko dobrze wyglądało - dodaje. Zawodniczka klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk w środę na obiekcie K-35 uzyskała 31 oraz 30,5 metra, wyprzedzając o ponad 10 punktów Natalię Kobielę z zakopiańskiego AZS-u. Podopieczna Krystiana Długopolskiego oddała skoki na odległość 30,5 oraz 29,5 metra. Brązowy medal wywalczyła triumfatorka wczorajszego konkursu Słowaczka Tamara Mesikova, która skoczyła 30,5 i 27,5 metra. Na półmetku rywalizacji w LOTOS Cup 2017 liderką klasyfikacji generalnej pozostaje Sara Tajner.
W Juniorze E niepokonany w tym sezonie wśród polskich zawodników jest Kacper Jarząbek. Syn trenera Józefa Jarząbka z TS Wisły Zakopane dwukrotnie oddał najdłuższe skoki serii ocenianej, uzyskując 33 oraz 33,5 metra. Na drugim stopniu podium stanął powracający po kontuzji Wiktor Szozda. Reprezentant WSS Wisła uzyskał 32,5 oraz 31,5 metra, tracąc do lidera 9,5 punktu. Trzecie miejsce w tej kategorii wywalczył Antoni Orawski z klubu LKS Olimpia Goleszów, który w pierwszym skoku wylądował na 31 metrze, natomiast w drugiej serii uzyskał pół metra więcej.
Bardzo sprawnie przebiegała również rywalizacja na obiekcie K-65, bo już około godziny 12:30 zmagania zakończyli zawodnicy oraz zawodniczki w kolejnych trzech kategoriach. Pod nieobecność kadrowiczek rywalizację w kategorii Juniorki zdominowała Joanna Kil. Podopieczna Krystiana Długopolskiego po skokach na odległość 64,5 oraz 63,5 metra o prawie pięć punktów pokonała swoją klubową koleżankę z AZS Zakopane - Kamilę Karpiel. – Wydaje mi się, że rywalizacja w naszej kategorii była na równym poziomie, bo wszystkie dziewczyny skakały podobnie. Warunki były bardzo fajne i myślę, że skoki również. Nie były one jakoś najgorsze, ale myślę, że jest jeszcze w nich coś do poprawy - ocenia zawody Joanna Kil. Srebrna medalista w pierwszym skoku wylądowała na 63 metrze, natomiast w drugiej serii skoczyła pół metra bliżej. Podium uzupełniła reprezentantka KS Chochołów - Joanna Szwab, która lądowała dzisiaj na 62 i 61 metrze. Po zawodach na obiekcie K-65 w Zakopanem nową liderką w kategorii Juniorki została Joanna Kil.
W Juniorze D nie ma sobie równych Jan Habdas, który w tym sezonie wygrywa każdy konkurs LOTOS Cup z dużą przewagą. - Tej zimy mam akurat wielką formę i myślę, że na razie będzie ona się trzymała, a nawet będzie jeszcze wyższa pod koniec sezonu - mówi z uśmiechem na twarzy Habdas. - Lubię i skocznie w Zakopanem i w Szczyrku, jednak są to zupełnie inne obiekty. Tutaj jest tak jakby mniej oporu pod narty i trzeba się do tego przyzwyczaić, gdy przejedzie się ze Szczyrku. W Szczyrku mam po prostu lepsze czucie skoczni, bo można powiedzieć, że praktycznie całe życie tam skakałem - dodaje. W środę zawodnik klubu LKS Klimczok Bystra oddał skoki na odległość 64,5 oraz 67,5 metra i tym samym o 30,2 punktu pokonał Stanisława Majerczyka z TS Wisły Zakopane. Podopieczny Józefa Jarząbka w pierwszym skoku uzyskał 58,5 metra, natomiast w drugiej serii skoczył dwa metry dalej. Brązowy medal w tej kategorii wywalczył klubowy kolega Majerczyka - Jan Rzadkosz, który skakał dzisiaj 57,5 oraz 58 metrów.
Bardzo emocjonująca była walka o zwycięstwo w Juniorze C, gdzie pierwszą trójkę dzieliło zaledwie 0,4 punktu. Po dwóch skokach na odległość 64,5 metra złoto wywalczył Krzysztof Kieta z klubu WKS Zakopane. Lider klasyfikacji generalnej cyklu po konkursach w Zakopanem o 0,2 punktu pokonał Adama Niżnika z TS Wisły Zakopane. Podopieczny Grzegorza Miętusa w pierwszym skoku uzyskał 62,5 metra, natomiast w drugim wylądował na 66 metrze, oddając najdłuższy skok w konkursie. Brązowy medal wywalczył Kacper Stosel z zakopiańskiego AZS-u, który po skokach na odległość 63,5 oraz 64,5 metra stracił do lidera tylko 0,4 punktu.
Rywalizację na obiekcie K-85 zdominowali zawodnicy TS Wisły Zakopane, którzy zgarnęli dwa zwycięstwa. W Juniorze B najdalej i najlepiej skakał dzisiaj lider klasyfikacji - Damian Skupień. Reprezentant TS Wisły Zakopane w pierwszym skoku uzyskał 82,5 metra, a w drugim skoczył o metr krócej i tym samym o 13 punktów pokonał srebrnego medalistę. Na drugim stopniu podium stanął Piotr Kudzia z LKS Klimczok Bystra, który po skokach na odległość 79,5 oraz 79 metrów o 10 punktów okazał się lepszy od Mateusza Rajdy. Brązowy medalista z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk dwukrotnie uzyskał 77,5 metra.
W Juniorze A ex aequo na najwyższym stopniu podium stanęli dwaj reprezentanci Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów w kombinacji norweskich, czyli Paweł Chyc oraz Paweł Twardosz. Reprezentant TS Wisły Zakopane oddał skoki na odległość 79,5 oraz 82,5 metra, natomiast Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice w pierwszym skoku wylądował na 80 metrze, a w drugim skoczył pół metra dalej. - Zawody w Zakopanem ocenię bardzo pozytywnie, mimo że skoki wczoraj i dziś nie były do końca takie, na jakie naprawdę mnie stać. Wczoraj wygrałem zdecydowanie, natomiast dzisiaj razem z Pawłem zajęliśmy pierwsze miejsce - opowiada o zawodach w Zakopanem Twardosz. - Zakopane to jest jednak polska stolica sportów zimowych, dlatego chce tutaj się skakać, mimo że są tu stare obiekty. Bardzo przydałby się tutaj wyciąg, bo jednak nogi się męczą, gdy wchodzi się dwa czy trzy razy do góry - dodaje. Brązowy medal w tej kategorii wywalczył lider klasyfikacji - Łukasz Bukowski. Kolejny z podopiecznych Józefa Jarząbka z TS Wisły Zakopane w pierwszej serii uzyskał tylko 73 metry, jednak w drugiej skoczył aż 88,5 metra, co było najdłuższą odległością.
W Seniorze nie ma sobie równych Artur Kukuła z WSS Wisła, który po raz kolejny w tym sezonie wywalczył pierwsze miejsce. W środowym konkursie w Zakopanem zawodnik Rafała Śliża lądował na 85 i 87 metrze. Srebrny medal zdobył Krzysztof Leja z AZS Zakopane, który skakał dzisiaj 84 i 86 metrów, tracąc do lidera siedem punktów. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Michał Gut-Chowaniec, który uzyskał 80,5 oraz 82,5 metra.
W czwartek zmagania kombinatorów norweskich na trasie biegowej zakończą rywalizację w drugiej edycji zawodów LOTOS Cup 2017. Początek biegu najmłodszych dwuboistów już o godzinie 10:00 na trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.
-
kakagonzalez stały bywalec
Ponawiam pytanie @Mitchu - jak to jest z tymi skoczniami w Zakopcu? Przez chwilę myślałem, że wyrósł tam drugi kompleks skoczni małej średniej, i normalnej, zaraz kompleksie Krokwi :d
-
konrad95 doświadczony
@M_B @MrRadzio
Dokładnie Kamil Stoch już w wieku 14 lat startował w MŚJ ( do lat 18 wtedy ) .
Jestem ciekawy jak najlepsi w Lotot Cup radzą sobie na tle swoich rówieśników .
Bo skoro nie mają sobie równych w Polsce to może są to kolejne wielkie talenty. -
Mitchu początkujący
To ja czegoś nie rozumiem
Z jednej strony mówi się ciąglę o tym, że małe skocznie w Zakopanem nie nadają się do treningów i młodzi skoczkowie ze stolicy tatr muszą jeździć w beskidy na treningi. A z drugiej w Zakopanem odbywają się zawody i w dodatku dominują je zawodnicy z Zakopanego. Ja rozumiem, że przydałby by się wyciąg, bo wtedy trening jest sprawniejszy i więcej sił pozostaje na skoki. Przynajmniej się chłopaki za młodu zahartują :) Czy brak wyciągu to jest jedyny problem? Jak to jest w końcu? Można trenować na tych skoczniach czy trzeba jeździć na inne?
-
MrRadzio doświadczony
@M_B @m_b
Whooops... Hmmm No to skoro w Juniorze A nie mamy nikogo kto by się nadawał do czegokolwiek innego niż do szorowania buli to może Skupienia i kogoś jeszcze z B? Nie wiem już no ale skoro to są roczniki 99/00 a C to 01/02 to moim zdaniem raczej nie są za młodzi (15-18) a zawsze lepiej mieć takiego juniora co może przeskakać 2-4 sezony niż Bukowskiego... Zawsze jest szansa że ten młody nagle się obudzi i będzie niezłym wzmocnieniem.
-
-
anonim
Stypendia zawodów Lotos cup są przyznawane za zajęcie miejsca na podium ?
Fajnie,że syn Piotra Żyły skaczę.
-
M_B profesor
Twardosz, Chyc i Kudzia to kadrowicze w kombinacji, którzy nie są w niej jakoś szczególnie super skokowo ;). Z junior A i junior B z zawodników spoza kadr chyba tylko Skupień nadaje się do wrzucenia do kadr. Innych zawodników lepiej dobierać od juniora C z rocznika 2001 przede wszystkim na chwilę obecną, ewentualnie Niznik z 2002,ale to raczej za wcześnie dla niego, a juz na pewno co najmniej rok za wcześnie dla najlepiej rokującego Habdasa z 2003.
-
MrRadzio doświadczony
Może warto byłoby Pawła Twardosza, Pawła Chyca, Damiana Skupienia, Piotra Kudzie oraz 2óch najlepszych z Juniora C wrzucić do kadry Juniorskiej wraz z Dawidem Jarząbkiem, Pawłem Wąskiem, Dominikiem Kastelikiem, Bartoszem Czyżem oraz Tomaszem Pilchem? Wtedy mielibyśmy 11 skoczków w różnym wieku i może coś z tak obszernej grupy by wyszło. Na pewno byłoby lepiej niż mieć ledwo 5 juniorów (Bukowskiego nie liczę bo na niego nie stawiał chyba nikt oprócz jego rodziny i kolegów)
-
Obeznany stały bywalec
Kukuła znowu wygrał z Kotem o ponad 30 punktów, jak Kuba tak będzie skakał w Ałmatach to nie załapie się do drużyny :(
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
- Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
- Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
- Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
- Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
- Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
- Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
- Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
- Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
- Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
- Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
- Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
- W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
- W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).
Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu
Zaloguj się