Piotr Żyła obronił pracę licencjacką

  • 2017-12-07 01:37

Jeden z podopiecznych Stefana Horngachera, Piotr Żyła, kilka dni temu obronił pracę licencjacką w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie. O swoim osiągnięciu poinformował za pośrednictwem jednego z portalu społecznościowych. Tym samym, 30-letni skoczek, dołączył do innych reprezentantów Polski, którzy mogą poszczycić się wyższym wykształceniem.

Pewność siebie sportowców na przykładzie reprezentacji Polski kadry A w skokach narciarskich - to temat pracy licencjackiej, którą kilka dni temu obronił Piotr Żyła. Wiślanin badał w ten sposób, pod kątem mentalnym, nie tylko siebie, ale również Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Macieja Kota oraz Klemensa Murańkę.

Żyła uzyskał swój tytuł 5 grudnia na wydziale Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie, która znajduje się w Bielsku-Białej. Walczył o niego przez dziewięć lat studiów, które rozpoczął w Wiśle. Po przenosinach uczelni do innej miejscowości, drużynowy mistrz świata z Lahti nie zrezygnował z nauki i zdecydował się na kontynuację studiów.

Cytowany na łamach portalu sportowefakty.wp.pl kanclerz uczelni i promotor zawodnika, Marek Rybiński, zauważa różnice pomiędzy postrzeganiem, znanego z wesołego usposobienia w świecie sportu Żyły, a pośród studentów.

- On ma zupełnie inny wizerunek na uczelni. Jak jest wśród grupy studentów, to lubi pożartować, ale jest całkiem inny niż w wywiadach. To jest taka maska, gdzie on troszkę się broni. Zawsze jest stres i o tym też mówiliśmy na egzaminie. Prywatnie jest zupełnie inny - podsumowuje Rybiński i dodaje, że Piotr Żyła zamierza w najbliższym czasie zdobyć tytuł magistra.

Aktualny mistrz Polski, broniąc swoją pracę licencjacką, dołączył do grona skoczków, którzy mogą pochwalić się wyższym wykształceniem. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi, Kamil Stoch, w 2012 roku obronił tytuł magistra Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Na tej samej uczelni trzy lata później podobny tytuł uzyskał również Maciej Kot.


Marta Wawrzyniak, źródło: facebook.com/sportowefakty.pl
oglądalność: (11904) komentarze: (19)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • monia866 doświadczony
    Medycyna albo prawo

    to nie jest,ale dobrze,że wogóle ma jakiś "papier";) Może nie chciał się czuć gorszy od swoich kolegów M.Kota czy K.Stocha? Oni w normalnym tempie tj.w wieku 24-25 lat ukończyli studia i mają już tytuł magistrów ( na bardziej prestiżowej uczelni niż jakaś Szkoła Edukacji w Sporcie, o której pierwszy raz słyszę;)

  • mc150193 weteran
    @zimowy_komentator

    Kiedyś Piotrek wspomniał o tym, że chciałby iść w trenerkę. Więc wyższe wykształcenie będzie mu bardzo potrzebne do wyrobienia w przyszłości licencji trenerskiej.

  • Labrador_Retriever profesor
    @SebaSzczesny @salto_de_esqui

    No jakby tam był jakiś wyszukany temat, to nie uwierzyłbym. No ale to właściwie opisywanie tego, z czym obcuje na co dzień. Ktoś mu pewnie pomógł w paru miejscach i praca gotowa. Naprawdę nie ma sensu z góry zakładać, że wystąpiło tu oszustwo.

  • razor78 bywalec
    @kunta @kunta

    Elokwencja, umiejętność ładnego wypowiadania się i pisania może jest pewnym wyznacznikiem, ale nijak ma się do rzeczywistego poziomu wiedzy człowieka. To tak jakby znaczyło, że geniusz, niepotrafiący składnie się wypowiadać, mniej zasługuje na doktorat niż pan, który wyraża się pięknie, ale za to nie mówi żadnych konkretów, bo po prostu "leje wodę". Dlatego wydaje mi się jednak, że wyznacznikiem wykształcenia powinna być przede wszystkim wiedza, bo właśnie ona wraz z umiejętnością wykorzystania jej w praktyce świadczy o kompetencjach w danej dziedzinie. Wypowiadanie się może być najważniejsze w niektórych zawodach, ale bez wiedzy nie przyda się do niczego. Inna sprawa, że obecne warunki uzyskania dyplomu praktycznie jej nie wymagają.

  • zimowy_komentator profesor
    Po co Żyle edukacja ?

    Ano po to, by miał podkładkę pod trenerkę lub funkcje okołosportowe w przyszłości - bo innego sensu nie widzę...

  • Jannush profesor

    Nie wiem po co się nabijać z tego licencjatu Piotrka, niech sobie ma, a że popełnia błędy, no cóż - nie każdy radzi sobie z ortografią.
    A zrobić sobie licencjat w dzisiejszych czasach w Polsce to bułka z masłem (albo z bananem), studia tego typu od lat nie stały na tak niskim poziomie, wszystko rozchodzi się o kasę, zresztą zobaczcie jaki miał temat, łatwiej miał chyba tylko Lewandowski który pisał o własnej karierze.
    Do tego medialne nazwisko, przecież taki sportowiec nie może nie zdać, nawet jak popełni multum błędów ortograficznych (sugerowanie, że ktoś mu ich nie poprawiał). :)

  • zimowy_komentator profesor
    @SebaSzczesny @salto_de_esqui

    A oto fragment jego licencjatu:
    "Eee to nie... wiadomo... to nie było tak, że wziełem... yyy.. hehe... kombinezon ten co miałem i poszłem na górę skakać... nie... hehe... to nie tak. Zdziwiłem się... bo stoję stoję i jest okej... aż tu nagle mówi dyskwalifikacja... eee hehe. No to poszłem na drugą serię inaczej stanełem i wyszło okej, bo innego kombinezonu nie miałem hehe byłem pewny siebie i dobrze skoczyłem".
    Piątka panie Żyła, oczywiście wszystkie opłaty uiszczone ? Eee tak hehe. No to dziękuję i gratuluję wyższego wykształcenia. Dziękuję, no to poszłem ... eee to znaczy idę ! :) hehe

  • salto_de_esqui weteran
    @Xellos @xellos

    Tak na pewno. Takie błędy ma w każdym poście od kilku lat, nawet gorsze. Skubany specjalnie sobie żartuje w ten sposób latami, co za dowcip. Ubawiłem się, doprawdy.

  • Ad1K weteran

    A może w tym poście po prostu warto pogratulować Piotrkowi :D? Gratulacje Piotrek!

  • kunta doświadczony

    Bez urazy, ale właśnie takich mamy często w Polsce "magistrów i inżynierów" , którzy do pięt nie dorastają niektórym po "podstawówce" skończonej 30 lat temu, nie mówiąc już o absolwentach szkół zawodowych, czy średnich. Pewien stary profesor mówił nam w liceum, że my jesteśmy już klasą inteligencką i to zobowiązuje do kultury języka, zachowania,powagi i poszanowania dla człowieka. Jak to dzisiaj wygląda wśród "ęteligęcji" to widać..... I nie piszę tego,żeby zdeprecjonować Piotrka, ale fakt pozostaje faktem, że elokwencja powinna być jakimś wyznacznikiem wykształcenia.

  • anonim

    Największe hehe to by Pieter powiedział gdyby zobaczył wasze wpisy. @xellos wszystko wyjaśnił. Hehe.

  • Baciar stały bywalec
    ;-)

    Lepszy ode mnie . Ja licencjat robiłem 11 lat ;)

  • salto_de_esqui weteran
    @SebaSzczesny @pawelf1

    No chyba sobie jaja robisz? Wierzysz w to, że on to napisał? Gość w jednym zdaniu sadzi takie byki, że idzie zapłakać. Gdyby sam pisał, to byłoby to coś w stylu HEHE, yyyy, puźniej, HEHE, wedłóg, HEHE, noooo, yyyyy, HEHE HEHE wogule, HEHE.

  • pawelf1 profesor
    @SebaSzczesny @SebaSzczesny

    Radziłby nie oceniać innych na swoim przykładzie . To , że ty taki jesteś nie oznacza ,że inni też:)

  • salto_de_esqui weteran

    Brawo Pietrek, udowadniasz, że da się pogodzić sport z nauką. Chociaż czytałem już gdzieś tekst, relację z tego, jak wyglądała obrona: "HEHE hehe, nooo, eeee, yyyy, HEHE, wiadomo, eee, yyy, no nie wiem, HEHE HE":).

  • SebaSzczesny profesor

    Zarobił kase na TCS i MŚ to wynajął pewnie kogoś żeby mu napisał.

  • konrad95 doświadczony

    Niezłe tempo licencjat w 9 Lat. Rozumiem zgrupowania, zawody i to że go ciągle nie było,ale nie miał załatwionego ITS, żeby to zrobić w normalnym tempie. Trzeba też przyznać, że nie wysilił się zbytnio z tematem pracy, ale skoro miał takie możliwości to skorzystał podobnie jak Lewandowski w swojej pracy wykorzystując przykład swój i kolegów

  • Xellos profesor
    gratulacje

    Błędy na pewno specjalnie :) Ludzie mają o czym pisać pod jego postem i ma oglądalność HEHE

  • MrRadzio doświadczony
    -

    Ale błędy nadal są więc to faktycznie on pisał xD

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl